Šis tekstas pirmąkart publikuotas delfi.lt 2018 m. spalio 28 d.

Būdamas vos 17-os M. Kardišauskas buvo paguldytas į Naujosios Vilnios psichiatrinę ligoninę. Čia jaunuolis susipažino su Psicho gaujos vadeiva Sauliumi Skėriu, su kuriuo pažintį pratęsė ir laisvėje. Ši pažintis baigėsi teisiamųjų suole, kur nuskambėjo teismo verdiktas – už nužudymus, plėšimus ir kitus nusikaltimus M. Kardišauskas už grotų praleis visą likusį gyvenimą.

M. Kardišauskas bandė ištrūkti į laisvę, skundė teismo nuosprendį, tačiau po kelerių metų svarstymo Aukščiausiasis Teismas paliko galioti anksčiau priimtą nuosprendį.

2017 metais nuosprendį paskelbęs Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad Marko Kardišausko, Šarūno Juodžbalio ir Audriaus Skėrio (Sauliaus Skėrio sūnaus) nusikaltimai rodo cinišką požiūrį į žmogaus gyvybę.

Grupuotės vadeiva S. Skėris nuo kaltinimų bandė išsisukti teisindamasis nepakaltinamumu, tačiau teismas demaskavo jo apgaulę. Vis dėlto, jis teismo verdikto nesulaukė – mirė anksčiau, nei teismo salėje nuskambėjo nuosprendis jam ir jo gaujos nariams.

Pasižymėjo ciniškumu – taip teismas įvertino Psicho gaują, kuri veikė persirengdama policijos pareigūnų uniformomis ir ne tik plėšė, bet ir žudė žmones.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją