Vėlus ir tamsus vasaros vakaras. Prabangia Londono gatve atsipalaidavęs žingsniuoja baltus marškinius vilkintis stambaus sudėjimo vyriškis, kurio ranką puošia iš tolo žvilgantis prašmatnus, net keliolika tūkstančių svarų sterlingų kainuojantis laikrodis. Netrukus prie jo milžinišku greičiu prilekia du motoroleriai su trimis jaunais vyrais, kurių veidus slepia šalmai. Nuo vieno motorolerio galinės sėdynės pašoka ypač energingas ir agresyviai nusiteikęs vyras – jis prišoka ir vienu mostu parbloškia ant žemės vyriškį ir nuo jo rankos mikliai nusega laikrodį.
Lygiai taip pat greitai visi trys vagišiai pasišalina iš nusikaltimo vietos, kuri nufilmuota ant gatvės pastato pritvirtinta vaizdo stebėjimo kamera. Taigi, šie vyrai ne šiaip sau slepia veidus net tamsoje, mat suvokia, kad gali būti užfiksuoti. Šis epizodas – tai ne scena iš vaidybinio aštraus siužeto trilerio, o tikro gyvenimo vaizdai iš šių dienų kriminalinio Jungtinės Karalystės didmiesčio Londono centro.
Nors šiomis dienomis Londone tiesiog knibžda policijos pareigūnai, jie atidžiai stebi pagrindines ir gausiai turistų lankomas bei užtvaromis aptvertas vietas, nes suvažiavo daugybė žmonių atsisveikinti su rugsėjo 9 d. mirusia Anglijos karaliene Elžbieta II.
Tikrai pakankamai saugiai pasijaučiau trumpam apsilankęs prie Bekingemo rūmų, kur jau daugiau nei savaitę yra sutelktos didžiausios britų policijos pajėgos. Bet pagrindinėse restoranų bei barų gatvėse – Meiferio, Knightsbridge, Chelsea rajonuose ar juo labiau atokesnėse miesto centro gatvėse nė kvapo gedulo ir liūdesio dėl karalienės mirties.
Čia visi linksminasi iki paryčių ir ne kartą teko sutikti ne vieną tamsaus gymio vaikiną, kuris primygtinai siūlė įsigyti „žolės“ arba kokaino. Atsisakius, kad to nenoriu, jis vis tiek įkyriai siūlė užsirašyti jo telefono numerį. Tikėtina, kad taip besielgdamas šis narkodileris bandė pamatyti, koks laikrodis ant mano rankos arba koks naudojamas išmanusis telefonas. Dažnas atvykėlis Anglijos sostinėje netenka ne tik laikrodžių, bet ir telefonų.
Todėl reikia būti atidiems, nes dabar Londone tiesiog klesti ir karaliauja plėšikai bei ilgapirščiai. Nors niekas neregistruoja konkrečios statistikos, iš kokių šalių atvykę asmenys ir emigrantai verčiasi tokiais plėšimais, bet labai tikėtina, kad tokia kriminaline veikla kartkartėmis užsiima ir atvykėliai iš Lietuvos.