Lygiai prieš penkerius metus tuometinis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė atšaukti Ameriką iš susitarimo su Iranu, ribojančio Teherano branduolinę programą, mainais už ekonominių sankcijų švelninimą. Nuo tada Iranas tikrai nesėdėjo rankų sudėjęs. Neseniai palydovų darytos nuotraukos tik patvirtina, kad Iranas Zagroso kalnuose, netoliese jau veikiančios Natanzo urano sodrinimo gamyklos, stato naują branduolinį objektą. Panašu, kad jis taip giliai po žeme, kad jam bus nebaisi net pati galingiausia amerikiečių bunkerių naikinimui skirta bomba.
Jeigu Jameso Martino ginklo neplatinimo tyrimų centro Kalifornijoje analizė teisinga, kalno šlaite iškasti keturi įėjimai, kiekvieno plotis šeši metrai, o aukštis aštuoni metrai. Pats objektas veikiausiai ne arčiau žemės nei 80-100 metrų gylyje. Amerikiečiai sukūrė bombą, žinomą kaip GBU-57, kuri buvo skirta labai konkrečiam tikslui – sunaikinti Fordo branduolinį objektą. 14 tūkst. kilogramų itin taikli MOP (Massive Ordinance Penetrator) bomba, prieš susprogdama, gali prasiskverbti net į šešiasdešimties metrų žemėje ar uolienoje gylį. Panašu, kad to sunaikinti naują Irano slėptuvę gali ir nebepakakti.
Buvusio ginkluotės eksperto Davido Albrighto Vašingtone įsteigta ekspertų grupė Tarptautinis saugumo ir mokslo institutas (ISIS) suskaičiavo, kad giliausia šio požeminio komplekso vieta greičiausiai gali būti naudojama saugoti nedidelį kiekį pažangių centrifūgų, galinčių per trumpą laiką pagaminti pakankamą kiekį branduoliniam ginklui reikiamo urano, kad Irano branduolinio proveržio jau niekas nebesustabdytų.