Gruodžio 3-ąją vyriausybės biuletenyje „Resmi Gazete“ publikuotas Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pasirašytas įsakas, kuriuo tarptautinis Turkijos prekės ženklas keičiamas į „Türkiye“. Nuo šiol oficialiuose dokumentuose jokių angliškų „Turkey“, prancūziškų „Turquie“, vien turkiškas „Türkiye“. Taigi ir „Made in Türkiye“.
Kaip skelbiama išaiškinime, sprendimas atspindi turtingą kultūros paveldą ir pašauktas patvirtinti turkų gamintojų, kokybiškos produkcijos tiekėjų, sąžiningumą.
Suvereni terminologija įsipiešia į pabrėžtinį politikos suverenumą, įgyjantį ir paradoksalokų išraiškų.
Turkijos prezidento spaudos atstovo İbrahimo Kalıno teiginys, sakytas gruodžio 4-ąją Viduržemio jūros dialogo forumo metu, duodant interviu turkų valstybinei naujienų agentūrai „Anadolu“, jog Ankara palaiko gerus santykius ir su Rusija, ir Ukraina, pasisako prieš bet kokį įtampos eskalavimą tarp šių valstybių ir darys viską, kad to nenutiktų, turėjo priešistorę.
Spaudos sekretorius, lapkričio 29-ąją vykusiame pokalbyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, komentavo apie Rusijos prezidento siūlymą pasirengti tarpininkauti sprendžiant konfliktą tarp abiejų šalių.
Reakcija buvo įvairi.