„Jokia moteris negali vadinti savęs laisva, kol negalės sąmoningai pasirinkti, ar nori būti motina, ar ne“ ir „kiekvienas vaikas turėtų būti lauktas vaikas“, teigė viena pirmosios kontraceptinės tabletės kūrėjų Margaret Sanger. Ar sutapimas, jog hormoninė kontracepcija – efektyviausias metodas, leidžiantis moteriai kontroliuoti, kada ir kiek palikuonių ši nori susilaukti, įgyti išsilavinimą, dirbti kvalifikuotą darbą bei kurti santuoką „ne iš reikalo“, apipintas gandų apie jos žalą ir mistines vartojimo pasekmes?
Kontraceptinei tabletei jau šešiasdešimt ketveri. Tai pakankamai ilgas laiko tarpas mergaitei gimti, subręsti, tapti suaugusia moterimi ir sulaukti menopauzės, tačiau tiek laiko neužteko visuomenei įsitikinti hormoninės kontracepcijos saugumu ir efektyvumu.
Kokie šūkiai dažniau jus pasiekia?
a) Hormoniniai kontraceptikai yra efektyviausia šiandien prieinama grįžtamo veikimo šeimos planavimo priemonė, mažinanti daugelio gerybinių ir piktybinių auglių, osteoporozės, mažakraujystės riziką, gerinanti moterų gyvenimo kokybę mažinant gausų ir skausmingą menstruacinį kraujavimą.
b) Hormoninai kontraceptikai storina, sukelia nevaisingumą ir vėžį, pastojus lemia vaisiaus apsigimimus, skatina pasileidimą, kvailina, liūdina, žodžiu, visaip kaip įmanydami varo moterį į pražūtį.