Dirbu Vokietijos bendrovėje ir daug metų mūsų įmonė yra Vokietijos prekybos rūmų Lietuvoje narė. Prekybos rūmai kasmet rengia įvairių verslo sričių konkursus; 2019 m. konkurse dalyvavo geriausios Lietuvos IT bendrovės. Sėdžiu vakarėlyje, į sceną lipa jauni lietuviai ir pasakoja apie tai, ką jie daro. Ir ten kosmosas!! „FinTech“, asmenų atpažinimo sistema, momentinės pinigų perlaidos į bet kurį pasaulio tašką. Pusės to, apie ką pasakojo konkurso dalyviai, net nesupratau. Konkursą laimėjo bendrovė ONDATO – dabar joje dirba 174 žmonės, vidutinis darbo užmokestis – 2174 eurai. Vėliau, bendraudamas su kai kuriais nominuotose įmonėse dirbančiais jaunuoliais, beveik kiekvieno jų teiravausi: iš kur tiek idėjų, proto ir žinių? Ir daugelis atsakė: iš „Barclays“.
Tiems, kas nežino, „Barclays“ – tai technologijų centras, kurį Vilniuje atidarė pasaulinė banko grupė. Į šalį ją atvedė „Invest Lithuania“ ir mokesčių lengvatos. Po kelerių metų įmonė uždarė savo centrą, bet per tą laiką ji išugdė protingų lietuvių kartą; jie pradėjo steigti savo verslus (daro tai iki šiol), mokėti mokesčius į šalies biudžetą ir kurti Lietuvos, kaip pasaulinės „Fintech“, lyderės įvaizdį.
Suglebusio viešųjų pirkimų sistemos kūno nespardė tik tinginys. Problemų marios, jos sprendžiamos lėtai, pasiteisinimų, kodėl lėtai – taip pat marios. Bet geležinkelio tilto per Nerį statybos konkurso istorija, įgyvendinant „Rail Balticos“ projektą, tapo vyšnaite ant kalėdinio torto ir „Lietuvos geležinkeliams“, kaip perkančiajai organizacijai, ir VPT.