Atsidariau „Google“ paiešką, įsivedžiau raktažodį „trūksta darbuotojų“ ir radau straipsnius, prasidedančius tokiomis antraštėmis: „To nebuvo jau 30 metų: gyvybiškai trūksta tam tikrų profesijų darbuotojų“, „Darbuotojų trūksta net už 5–7 tūkst. eurų algą“, „Tyrimas: darbuotojų trūksta net 7 iš 10 įmonių“, „Kritiškai trūksta darbuotojų...“, „Praraja auga: trūksta 14 tūkst. IT darbuotojų“. Susidaro įspūdis, kad jei aplikuosi į tam tikrą darbo poziciją, tai tave iškart priims. Ar taip yra iš tikrųjų?
Priešistorė
Pabaigiau vieną iš savo asmeninių IT projektų ir nutariau, kad atėjo laikas iš naujo susipažinti su darbo rinka, praplėsti akiratį, realizuoti save naujuose projektuose. Todėl kalendoriui atvertus 2021-uosius metus pradėjau darbo paiešką. Turiu 12 metų patirtį kuriant bei vystant IT projektus, todėl pagalvojau, kad darbą susirasti bus nesunku. Juk rinkoje, berods, 200 tūkst. bedarbių, o IT sektoriuje kalbama, kad laaaabai trūksta darbo jėgos. Taigi pradėjau ieškoti darbo pozicijos IT komandos valdymo srityje.
Šiais moderniais laikais komandos vadovui pravartu ne tik vadovauti ir skirstyti darbus, bet tuo pačiu ir konsultuoti darbuotojus emociniais, gyvenimiškais, praktiniais klausimais. O aš, kaip tyčia, 10 metų propaguoju ir psichologijos mokslą.
Tačiau jau rugsėjo vidurys, o aš vis dar be darbo!