Jeigu kas matė panašaus pavadinimo fantastinį meninį filmą, prisiminsite, kad jame Holivudo scenaristai vaizdavo dramatišką situaciją, kuomet Kalifornijos valstiją iš jūros pusės atakuoja nežemiškos civilizacijos pajėgos. Tačiau nedaug kas susimąstė, kad pasak gerai žinomo posakio „viskas kas nauja, yra gerai pamiršta sena“. Ne, remiantis mano ekspertinėmis žiniomis, ateiviai nėra išsilaipinę Kalifornijos paplūdimiuose, tačiau 1942-ųjų vasario 24–25 dienomis nemažai daliai vietinių gyventojų galėjo pasirodyti kiek kitaip.
„Baimės akys didelės“, pratęsiant vaizdingų posakių seriją, arba paprasčiau tariant – panika ir paranoja, dažnas karo palydovas. Užtenka prisiminti besaikį tualetinio popieriaus ar grikių kruopų pirkimą I-ojo pandemijos karantino metu ir noras prunkšti iš panikuojančių amerikiečių kaip mat praeis. (Ar lietuviai didžiausi panikuotojai pandemijos akivaizdoje? Apie tai rašiau ČIA). Juolab, kad tą 1942-ųjų vasarį šalis išties kariavo.
Praėjo kiek daugiau negu 3 mėnesiai nuo žymiosios Perl Harboro atakos, o JAV Vakarų pakrantės akvatoriją „papuošė“ japonų povandininių laivų aukos – visa eilė JAV prekybinių laivų, kurių „nepagailėjo“ japoniškos torpedos. Pačiam žemyne vis dažniau aidėjo mokomosios oro pavojaus sirenos, gyventojai temdė namų langus naktimis, saugodamiesi oro atakos ir stojo į savanoriškas ugniagesių komandas, o kariuomenė gabeno oro gynybos priemones ir rausė apkasus bei blindažus. Silpni skeptikų balsai skendo panikuojančių piliečių masėje.