Akys užkištos ekranais, ausys – ausinėmis ir garsiakalbiais, pirštai užimti klavišais, o burna nuolat dirgina mikrofonus – toks yra technologijų apžvalgininko gyvenimas. TELE2 Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius išbandęs keisčiausių prietaisų – tačiau kokius galiausiai jis pats naudoja savo namuose? Pabandėme išsiaiškinti.
Kaip muzikantas, redaktorius A. Lukošius pavirto technologijų ekspertu? LOGIN.LT studijoje jis patikina, kad mikroschemos rūpėjo dar mokykloje – su merginomis pradėdavo kalbėti apie tranzistorius, ir tuo pašnekesiai pasibaigdavo.
„Man labai patikdavo, aš lituodavau šviesos muziką. Antras etapas yra muzika. Vis dėlto sintezatorius yra šiokia tokia technologija, analoginio prietaiso programavimas yra gana paprastas, skaitmeninio aš taip ir neperpratau. Bet kai 1988 m. atėjau dirbti su kompiuteriu į įmonę, kada kompiuteriai buvo dar tik atsiradę, tai pirmiausia, klausia, o tu moki iš viso, ar tu matei tą kompiuterį gyvenime? Na, aš sakau, sintezatorių programavau. Skeptiškai į mane pasižiūrėjo. Bet išmokau, gana greitai“, – prisiminė A. Lukošius.
Jis neslepia, kad technologijos jo aistra, net ir skaitoma literatūra yra vienintelė fantastika. Buvo įstojęs į fiziką, bet ją sutrukdė baigti rokas. O vėliau karjera pasisuko į žiniasklaidą – apie 2010 m. A. Lukošius pradėjo rašyti apie IT ir technologijas.
„Išmaniųjų telefonų pristatymai tada buvo geriau už roko koncertus. Žmonės ir dabar žiūri transliacijas, bet tada žiūrėjo tiesiog pamaldžiai: visi laukė dar vieno dalyko, kad kiekvieną sykį bus pristatyta kažkas blizgančio, naujo“, – paaiškina jis.
Automatiškai sektorius įtraukė gylyn – bendraujant su daugybe kompanijų, važinėjant po konferencijas, bandymai augino patirtį: „Netyčia tapau kažkokiu srities ekspertu“.
Taip sutapo, kad „Tele2“ kūrė savo Inovacijų biurą, čia A. Lukošių įtraukė nutrūktgalviški eksperimentai. Daugiau apie juos ekspertas papasakojo laidoje.
Telefonas – „Android“ flagmanas
Į studiją A. Lukošius atsinešė net kelis savo telefonus. Patį pirmąjį senutį „Nokia“, kurio neįveikė nei fizinis smurtas, nei laikas, pirmasis išmanusis HTC, kuris vis dar įsijungia ir veikia.
Ekspertas neslepia, kad jį jaudina laukimas, kas dar pasirodys naujo.
„Išmanusis telefonas yra augimo lyderis – į tokią mažą dėžutę tiek visko sudėta. Daug žmonių gal skundžiasi, kad jis labai brangus. Bet kai gerai pagalvoji, čia yra ir kompiuteris, ir fotoaparatas, ir užrašų knygutė, ir viskas, ką mes sugalvojame, lyg visraktis“, – sako A. Lukošius.
Jis neslepia per karjerą išbandęs begales telefonų. Tad koks jo asmeninis pasirinkimas?