Veronika Urbonaitė-Barkauskienė yra miesto sociologė, tinklaraščio „Pterodaktilis“ autorė ir trijų vaikų mama. Savo tinklaraščio pasakojimuose, straipsniuose spaudoje ir knygoje „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“ ji apmąsto šių dienų tėvystės dramas, kylančias iš lūkesčių viename kūne suderinti (per) daug skirtingų „aš“, ir vingiuotą kelią pusiausvyros link.
Šioje knygos ištraukoje autorė kalba apie kartą, kuri gimė per paskutinius du praėjusio amžiaus dešimtmečius. Tie, kurie iš jų tampa tėvais dabar, šį virsmą patiria kiek kitaip nei ankstesnės kartos: su kur kas daugiau informacijos, technologijų, dramos ir be abejo, su klausimais, kas laukia ateityje.
Vystančių hipsterių vanojimas: kai ateina tėvystė, bet jos neprisiveja suaugystė
Ar tikrai viskas taip paprasta, jauku, darnu, autentiška ir miela? Yra ir radikaliai kritiškų nuomonių apie atvirą, savo silpnybes priimančią, bet, pripažinkim, retsykiais išskydusią mūsų kartos tėvystę. Šių balsų nesinori klausytis, vietoj to būtų kur kas smagiau lindėti savame fainumo ir bendraminčių burbule, bet iškišus nosį laukan – tikras gyvenimas. Ar mes pakelsime jo kritiką, ar išlaikysime atsparumo egzaminą?