Pagal oficialiosios statistikos duomenis, nei emigracijos, nei ištuokų skaičiai Lietuvoje nemažėja. Sunku pasakyti, kokį tarpusavio ryšį turi šie du rodikliai, bet vieno iš sutuoktinių išvykimas į užsienį neretai tampa priežastimi santuokai subyrėti. Sutuoktinių gyvenamosios vietos skirtingose valstybėse nepalengvina ir paties skyrybų proceso. Apie galimybes išsiskirti Lietuvoje gyvenančiam sutuoktiniui, kai kitas sutuoktinis nuolat gyvena užsienyje, paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokato padėjėja Marika Pakėnė.
Skaitytojas Darius klausia: „Kaip išsiskirti su sutuoktine, kuri yra išvykusi į užsienį ir ten deklaravusi savo gyvenamąją vietą? Į Lietuvą grįžta retai.“
Atsako LJAA narė, advokato padėjėja Marika Pakėnė:
„Pagal galiojantį teisinį reguliavimą santuokos nutraukimo su užsienyje nuolat gyvenančiu sutuoktiniu, kai kitas sutuoktinis nuolat gyvena Lietuvoje, būdas priklauso nuo tam tikrų aplinkybių. Pavyzdžiui, nuo to, ar sutuoktiniai gali be ginčo susitarti dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kokioje šalyje yra jų nuolatinė gyvenamoji vieta, kokios šalies piliečiai yra sutuoktiniai. Skaitytojas konkrečių aplinkybių nenurodė, todėl apžvelgsime galimus ištuokos būdus apibendrintai.
Kai tarp sutuoktinių nėra ginčo
Jei tarp sutuoktinių nėra ginčo dėl santuokos nutraukimo pasekmių, santuoka gali būti nutraukiama...