Lankytojų patogumui bei siekdami ilgiau išlaikyti klientus, sporto klubai neretai siūlo įsigyti kelių mėnesių ar net metinius abonementus. Šis pasirinkimas klientams leidžia sutaupyti pinigų ir gauti papildomų nemokamų paslaugų, pavyzdžiui: vietą automobilio stovėjimo aikštelėje, neribotą apsilankymą sporto klube, galimybę naudotis baseinu ar papildomą spintelę daiktams. Už ilgalaikį abonementą suteikiama galimybė mokėti ne iš karto, o kas mėnesį, tam tikrą sumą nuskaitant nuo kliento banko sąskaitos. Visgi, kartais klientai neįsigilina į jiems pateiktos sutarties sąlygas, tarp kurių dažnai pasitaiko ir sporto klubo teisė automatiškai, po sutarto paslaugų teikimo termino pasibaigimo, pratęsti paslaugų sutartį nurodytam ar net neterminuotam laikui, kol klientas nepraneš apie norą atsisakyti tokių paslaugų.
Ar sporto klubas gali taip elgtis, paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) prezidentas, advokatas dr. Edvinas Meškys.
Skaitytoja klausia: „Sporto klube įsigijau metinį abonementą už 12.90 Eur per mėnesį. Pasibaigus šiam laikotarpiui ir jau pusmetį sportuodama kitame sporto klube, gavau SMS žinutę iš pirmojo sporto klubo, jog tariamai esu jiems skolinga 28 eurus ir mano skola bus perduota išieškotojams. Per tą laikotarpį esu gavusi keletą SMS žinučių, kad laukia manęs sporto klube, „Terminale paspaudus mygtuką „aktyvuoti narystę“, „Labas, gavai SMS skirtą naujam klientui? Vadinasi, pasiilgome“, bet nekreipiau dėmesio. Patikrinusi banko išrašus paaiškėjo, kad sporto klubas kas mėnesį nurašinėjo po 28 eurus, nors niekada nesutikau su tokia kaina. Susisiekus su sporto klubu, man pasakė, kad pagal sutartį po termino pasibaigimo sutartis tampa neterminuota „tokiomis pačiomis sąlygomis ir tvarka“, kol jos nenutraukia klientas. Ar sporto klubas gali iš manęs reikalauti mokėti 28 eurus per mėnesį, jeigu abonemento terminas pasibaigė ir aš nesportavau daugiau kaip 6 mėnesius?“
Atsako LJAA prezidentas, advokatas dr. Edvinas Meškys:
„Civilinis kodeksas numato, kad teisėtai sudaryta ir galiojanti sutartis jos šalims turi įstatymo galią, todėl klientė turėtų laikytis su sporto klubu pasirašytos sutarties sąlygų. Visgi, nors sutartį sudarančioms šalims leidžiama susitarti dėl daugelio sąlygų, tokių kaip paslaugų kaina, paslaugų apimtis, apsilankymo dažnumas ir kitų aspektų, tačiau šios sąlygos privalo būti sąžiningos.