Natūraliai susiklosto, kad sutuoktiniai santuokos metu kartu gyvendami įgyja nemažai turto. Pasitaiko atvejų, kai santuokos metu įgyjant turtą pirkimo-pardavimo sutartyse pirkėjais būna nurodomi ne abu sutuoktiniai, o vienas iš jų, ir atitinkamai turtas registruojamas tik vieno sutuoktinio vardu. Apie turto registravimo reikšmę sutuoktinių bendrojoje jungtinėje nuosavybėje paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokato padėjėja Roberta Avižienytė.
Skaitytoja klausia: „Su vyru gyvename atskirai, sukūrę atskiras šeimas, bet oficialiai esame neišsituokę. Vyro vardu yra namas, įgytas jau būnant santuokoje (dar prieš de facto santuokosiširimą). Būstas pirktas su banko paskola, esu bendraskolė. Bet visi dokumentai yra vyro vardu. Ar aš lygiavertė turto savininkė, galiu tvarkyti žemės reikalus ir t. t.?“
Atsako LJAA narė Roberta Avižienytė:
„Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (CK) numatyti du galimi sutuoktinių turto teisiniai režimai: nustatytas pagal įstatymą arba sutartį. Dėl to, prieš atsakant į klausimą dėl santuokoje įgyto turto nuosavybės teisių, reikia išsiaiškinti, koks