Darbe praleidžiame labai daug laiko, žinoma, jeigu nedirbame savarankiškai ar nuotoliniu būdu. Daugelis skundžiasi, kad tapo neįmanoma normaliai dirbti per tuos „rupūžes bjaurius bendradarbius“. Jie tik bendradarbiai, ne bosai, bet visgi kiekvieną dieną sunervina. Erzinančių tipų, vadinamųjų „sunkių“ žmonių sutiksime kiekviename kolektyve – net ir tokiame, kuriame, regis, didžioji dauguma žmonių draugiški. Tai ir tinginys, ir telefoninis maniakas, ir pseudobosas ir daug visokių kitų.
Kaip su jais bendrauti ir bendradarbiauti, kad bendras darbas visgi nenukentėtų? Ar ši misija apskritai yra įmanoma? Pabandykime išsiaiškinti.
Bene dažniausiai sutiksime tinginius, kurie tikisi, kad už juos kiti nudirbs visus darbus. Jam visiškai „vienodai šviečia“, kad projektai stoja, kad vėluojama su terminais, kad klientai nepatenkinti. Tarp tinginių dažnai pasitaiko hipochondrikų. Toks tipas visada bus blogos nuotaikos, o jei paklausite, kuo serga ir ar nereikėtų jam pasiimti nedarbingumo dienos, ims tvirtinti, kad yra nepakeičiamas, nors darbo valandas dažnai praleidžia be pateisinamos priežasties – tai vėluoja, tai anksčiau išeina, nes vis „serga“. Kam dirbti aštuonias valandas per dieną? Tai visiškai beprotiškas ir varginantis užsiėmimas. Dažnai tarp tinginių pasitaiko priklausomybių turinčių asmenų.