Turbūt niekas taip neatskleidžia žmogaus vidaus, kaip jo piešti, tapyti darbai. Piešinys – tai žmogaus sielos, charakterio, jo psichinės būklės, to momento nuotaikos atspindys. Paanalizavę piešinius pagal tam tikrą metodiką, apie jo autorius sužinoti galime tikrai nemažai. Galima permatyti, kaip jūsų sutuoktinis (-ė) jaučiasi šeimoje ir netgi tai, ar jis (ji) neserga šizofrenija.
Šią metodiką naudoja meno terapeutai. Vieni iš jų – Ingrid Pénzes su kolegomis – teigia, kad analizuojant formaliuosius piešinio elementus, stebima žmogaus psichikos būklė, nuotaika, galima nustatyti netgi tokius dalykus, kaip asmens savivertė, ar žmogus turi bendravimo sunkumų, o gal jam prasideda depresija? Formalieji piešinio elementai – tai tam tikros jo detalės: kaip išdėliota lapo erdvė, koks lapo formatas, kokie pasirinkti spalviniai sprendimai, kokiomis priemonėmis darbas atliktas, ar linijos stipriai įbrėžtos spaudžiant pieštuką, o gal linija trūkinėja? Svarbu, kokios figūros vaizduojamos, kaip jos komponuojamos. Reikėtų atkreipti dėmesį į spalvų sodrumą, jų derinimą ir maišymą.
Analizuojant piešinius svarbus judesys, dinamika, kontūras ir pasikartojimas. Taigi, ką apie jus pasako jūsų, jūsų vaiko ar kito žmogaus piešinys?