Vieną dieną pajuntate, kad be jokios priežasties išprakaitavote. Plūsteli karščio banga, veidas ir kaklas parausta. Bėgate atsigaivinti šaltu vandeniu, ir nemalonių pojūčių lyg nebūta. Bet po kurio laiko visa tai kartojasi. Maža to, vėluoja mėnesinės. Skubate į vaistinę, darotės nėštumo testą, šis rodo, kad nesilaukiate, bet gal įvyko klaida, juk menstruacijos nesirodo jau porą mėnesių? Testą kartojate. Rezultatas – tas pats.
Laikas pėdinti pas gydytoją. O ji šypsodamasi sako: „Viskas gerai. Jums – pirmieji klimakso požymiai. Kitaip tariant – premenopauzė.“ Tačiau šiai tiesai dar nesate pasiruošusi... Apie klimaksą ir menopauzę Virginija Majorovienė kalbasi su gydytoja akušere ginekologe Ingrida Kravčenkiene.
– Gerbiamoji gydytoja, kas yra klimaksas ir kokie simptomai signalizuoja, kad šis periodas artėja?
– Graikų kilmės žodis klimax lietuvių kalba – laiptai, arba tiksliau – viršutinė, aukštesnioji pakopa, mat terminas atėjo iš retorikos, o ji žymėjo kalbos manierą, kai kiekvienas kitas posakis buvo stipresnis už ankstesnįjį. Šis periodas dar vadinamas menopauzine pareiga, laikotarpiu, pasižyminčiu su dauginimosi funkcija susijusiais fiziologiniais moterų organizmo pokyčiais. Tai pereinamasis amžius nuo reprodukcinio amžiaus pabaigos iki pomenopauzės pradžios. Moterų klimaksas gali prasidėti įvairiai, tikslaus termino nėra.