Deja, ne visada karinių veiksmų metu yra laikomasi taisyklių. Ir efektyvių priemonių, kurios priverstų kariaujančią pusę nutraukti pažeidimus, vargu ar yra. Vis tik svarbu ir tai, kad už karo nusikaltimus kyla atsakomybė atsakingiems asmenims, o nuteistajam gali kilti pareiga ne tik atlikti paskirtą bausmę, bet ir sumokėti kompensaciją nusikaltimų aukoms.

Tikslas – išvengti perteklinių civilių aukų

Karinio konflikto metu galioja bendrasis principas, jog puolami gali būti tik kariniai objektai. Taip pat net tokių objektų puolimas draudžiamas, jei dėl atakos numatomos perteklinės civilių aukos. Ir net tais atvejais, kai nėra numatoma, jog gali pasitaikyti perteklinių civilių aukų, vis tiek turi būti imamasi visų įmanomų priemonių, kad net ir atakos prieš karinius objektus turėtų kuo mažesnių neigiamų pasekmių civiliams.

Taigi, karinio konflikto metu galioja bendroji civilinių objektų apsauga. Natūraliai kyla klausimas, tai kas gi yra laikoma civiliniu objektu?

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją