– Štai neseniai vėl žiniasklaidoje praslydo informacija: daugiau kaip pusė mūsų jaučiasi blogai arba net labai blogai. Nors jau metai, kai gyvename pandemijos sąlygomis. Buvo gražaus laiko priprasti prie to... Štai Maskvos olimpiados metu (1980-ieji metai) leningradiečiai, išvarginti tų begalinių varžymų suvaržymų (dalis olimpiados renginių vyko ir mieste prie Nevos), net sukūrė kalambūrą: „Pergyvenome blokadą, pergyvensime ir olimpiadą“. Kažkodėl Lietuvoje niekas kalambūrų nekuria, o nemažos dalies mūsų tautiečių, sutiktų gatvėse, veidų išraiškos tokios, tarsi dalyvautų amžinose laidotuvėse. Kodėl gi mes tokie nelaimingi ir niūrūs?

– Visų pirma, pabandykime apibrėžti, o kas gi yra tas statistinis lietuvis (lietuvė)? Taip, lietuviškumas tapatinamas su tautos gyvenama teritorija, kalba, papročiais, pagaliau – išpažįstama tradicine (daugumos) religija. Mes darbštūs, taupūs, pareigingi. Ir dabar turime (lyg ir) visus visavertę visuomenę reprezentuojančius sluoksnius...

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)