Knygoje „5 dažniausios apgailestavimų priežastys mirštant“ autorė Bronnie Ware, daugelį metų praleidusi paliatyvaus gydymo įstaigose, kur jai teko rūpintis žmonėmis paskutines 3–12 jų gyvenimo savaičių, apibendrino pagrindinius dalykus, kurių mirties akivaizdoje žmonės gailisi labiausiai.

Gailiuosi neturėjęs daugiau drąsos gyventi taip, kaip noriu, o ne taip, kaip kiti iš manęs tikisi. Gailiuosi, kad dirbau per daug. Gailiuosi, kad neturėjau drąsos išreikšti savo jausmų. Gailiuosi, kad neišlaikiau ryšio su senais draugais ir per mažai laiko praleidau su artimaisiais. Gailiuosi, kad neleidau sau būti laimingesniam – į tokias pagrindines penkias kategorijas mirštančiųjų apgailestavimus suklasifikavo knygos autorė.

Kretingos rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva savo profesinę karjerą pradėjo irgi su senyvo amžiaus žmonėmis. „Darbas gerontopsihologijos srityje man paliko neišdildomą įspūdį“, – sakė specialistė ir pasidalijo įžvalgomis apie didžiausius Lietuvos senjorų apgailestavimus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją