Vabzdžiai pirmiau už mus, žmones, mūsų planetoje užsiėmė žemdirbyste ir gyvulininkyste: termitai augino grybus maistui, o skruzdėlės laikė amarus kaip melžiamas kaves. Vapsvos pirmosios iš celiuliozės pagamino popierių – savo lizdamas. Muselių drozofilų patinėliai – nepataisomi alkoholikai, bet apie tai šio straipsnio pabaigoje. Per vasarą viena skruzdėlių kolonija iš amarų lengvai gali surinkti 10-15 kg cukraus, o per metus net visą 100 kg. Skruzdėlės gano savo amarų bandas neleisdamos jiems pasklisti ant kitų augalų – jos amarams pakanda sparnus. Elgiasi kaip tikri ūkininkai, juk žmonės irgi pakerpa sparnus žąsims ir kitiems skraidantiems paukščiams. Be to, skruzdėlės gali panaudoti chemines medžiagas, neleidžiančias išsivystyti sparnuotiems individams arba apriboti amarų judėjimą pėsčiomis.
2023.03.13 10:09
Jei bjauritės vabzdžiais ir manote, kad jų nevalgote – klystate: pasakė, su kokiais maisto produktais jų gaunate
(17)Delfi

Asociatyvi nuotr.
FOTO:
Vabzdžiai Žemėje atsirado prieš 479 milijonus metų, anksčiau nei dinozaurai. Kai kurie iš jų skraidyti išmoko prieš 400 milijonus metų. Paukščiai atsiras kiek vėliau. Vabzdžiai be konkurencijos ore viešpataus bemaž 150 milijonų metų. Žmogus atsiras tik prieš 200 tūkst. metų. Vabzdžiai mus kartais erzina, kartais mes jų neapkenčiame, bet dažniausiai jų gausybės ir įvairovės nė nepastebime. Nors mūsų šiuo metu yra 8 milijardai, kiekvienam iš žmonių tenka virš 200 milijonų vabzdžių. Savo skaičiumi jų kol kas niekaip neįveiksime.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (17)