aA
Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kviečia savanoriauti ir padėti išklausyti vaikus, kurie skambučiais ar laiškais nori pasidalinti savo išgyvenimais. Šiuo metu Vilniuje ir Kaune emocinę paramą teikiantys 160 „Vaikų linijos“ savanorių konsultantų tikina: savanoriavimas „Vaikų linijoje“ padeda ne tik vaikams, bet ir pačius savanorius praturtina naujomis žiniomis, įgūdžiais ir patirtimis.
Vaikų linijos savanoriai

„Atėjau savanoriauti į „Vaikų liniją“, norėdama įprasminti save, pajusti palaikymo, supratimo, išklausymo džiaugsmą. Didžiausias paradoksas tai, kad mainais gauni dvigubai daugiau dovanų: naują požiūrį į žmones, jų jausmus, mokėjimą išgirsti tai, ką tau sako, o ne tai, ką tu pats interpretuoji, mokėjimą išklausyti be kritikos. Visa tai padeda augti kaip asmenybei“, – savanoriavimo patirtimi džiaugiasi 32-ejų Rūta.

„Vaikų linijos“ savanoriais gali tapti bet kokios specialybės, išsilavinimo ir amžiaus suaugusieji (sulaukę pilnametystės), kurie nori padėti išklausyti vaikus ir gali tam skirti maždaug 6 val. per savaitę.
„Vaikų linija“ – vieta, kur labai skirtingi žmonės susidraugauja vienam tikslui – išklausyti, – pastebi studentė Rugilė. – Būtent čia ir aš išmokau klausytis, priimti kitą – kitokį nei aš, išmokau situaciją pamatyti iš šalies, išmokau kantrybės, kartu su vaikais pasijuokti iš savęs, išmokau ir klysti.“ Jai pritaria ir dviejų paauglių mama Indra: „Vaikai skirtingi, tad reikia mokytis priimti juos visokius – su jų sunkumais ar pajuokavimais. Labiausiai motyvuoja tie pokalbiai, kurių pabaigoje išgirsti: „Ačiū, jūs labai man padėjote“. Tas jausmas, kad esi reikalingas, yra fantastiškai geras!“

Visi, norintys tapti „Vaikų linijos“ savanoriais, kviečiami registruotis į atrankas Vilniuje ir Kaune. Atrinkti savanoriai baigs maždaug pusės metų trukmės mokymus, per kuriuos įgis emocinės paramos teikimui būtinų įgūdžių ir žinių, išmoks konsultavimo technikų, įsigilins į vaikams kylančius sunkumus.

„Vaikų linijoje“ visų pirma išmokau išklausyti ir girdėti savo vaikus. Jaučiuosi tvirta, nes dėka praktikos turiu visai kitas akis, kad galėčiau pastebėti ieškantį pagalbos, visai kitas ausis išgirsti jį ir kitą širdį jam sušildyti. Kam gi duotas mums gerumas, atjauta ir dėmesys, jei ne dalintis?“, – retoriškai klausia Rasa, auginanti dvi būsimas „Vaikų linijos“ savanores. Jai pritaria ir 22-ejų Algirdas: „Išklausydamas kitų sunkumus, suprantu, koks svarbus yra žmonių palaikymas.“

Sėkmingai baigę mokymus, savanoriai įsipareigoja telefonu ir internetu budėti ne mažiau 300 valandų. Tačiau dalis konsultantų „Vaikų linijoje“ lieka gerokai ilgiau – pajutę prasmę, savanoriauja net dešimtmetį.

„Prieš dešimt metų į „Vaikų liniją“ atėjau iš smalsumo ir noro rašyti vaikams laiškus. Tuomet nesitikėjau, kad ši organizacija taps lyg antrais namais, į kuriuos visad gera grįžti, kuriuose nuolat yra įdomios veiklos, kur sutinku gausybę nuostabių žmonių, kur susiradau ištikimų draugų, – pasakoja 29-erių Diana. – O svarbiausia – čia augau kaip žmogus. Ir daugiausia prie to prisidėjo būtent vaikai ir paaugliai, su kuriais turėjau nepakartojamus emocinės paramos pokalbius telefonu ir laiškais.“

„Vaikų linijos“ telefonai niekada netyli – šiemet tarnybos galimybės leidžia atsiliepti į 1 iš 12 vaikų skambučių. Taip pat vaikai pagalbos kreipiasi internetu, savo išgyvenimais dalindamiesi laiškuose. Siekdama atsiliepti į kuo daugiau vaikų skambučių ir laiškų, „Vaikų linija“ kviečia prisijungti naujus savanorius ir kartu išgyventi prasmės jausmą.

„Jau baigiau išbudėti savo 300 valandų, bet nesiruošiu palikti „Vaikų linijos“, – prisipažįsta 42-ejų mokytojas, filosofas, fotografas ir motociklininkas Gediminas. – Iki šiol dar nė karto, nė vieno iš maždaug 100 kartų nesu ėjęs į budėjimą nenorom. Kai atsiliepiu į skambutį arba rašau laišką, būnu su vaiku, visas, tiek, kiek jam reikia. Tuomet būna labai aišku, kam esu. O kada tu paskutinįkart patyrei jausmą, kad augi, nestovi vietoje, kad dabar, šią minutę, darai tai, dėl ko neabejoji?“
„Vaikų linijai“ pritraukti savanorius ir kelti jų kvalifikaciją specialiuose seminaruose padeda Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Legendinis spektaklis Kretingoje suburs Lietuvos, Latvijos ir Estijos teatrus

Pristatyti Baltijos šalių mėgėjų teatro meno tendencijas, režisūros naujoves, parodyti...

Radviliškiečiai pirmieji pasitiks Liepos 6-ąją

Minint Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6 d. išvakarėse, Radviliškio miesto aikštėje bus...

Karštas oras moterų negąsdina: susibūrė išbandyti kūno pažinimo praktikų

Vaikystėje patirti išgyvenimai ir išmokti elgesio modeliai nuolat atsispindi mūsų kasdienybėje...

Už lango pražydęs medis primins kartu prasmingai praleistą laiką

Pasibaigė sodų žydėjimą išgąsdinę šalnos , kasdien saulė vis labiau kvietė nusimesti...

Kvietimas mokytojams ir tėveliams: sužinokite, kas yra intuityviai išmokstama abėcėlė!

Intuityviai išmokstama abėcėlė! Gegužės 22 d. Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla...

Top naujienos

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (306)

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (295)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (57)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (56)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Šiluma pradeda „galvoti“ apie pasitraukimą iš Lietuvos (6)

Šiąnakt per Lietuvą nusidrieks debesų juosta, bet žymesnio lietaus nesulauksime. Rimstant...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (44)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, jį nulaužė ir apsivertė papildyta (41)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, susidūrė du...

Daug ir naudingai žaidęs Kalnietis su „Lokomotiv“ pralaimėjo Belgrade

Belgrado „Partizan“ (4-0) ir toliau žygiuoja Europos taurės varžybose be pralaimėjimų....

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (79)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui (4)

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...