Rugsėjo 2 dieną (penktadienį) 16 val. daugiakultūriame centre atidaryta personalinė profesionalaus šiauliečio tapytojo Voldemaro Barakausko kūrybos paroda „Varlinėjimai“. Šia aukštos techninės meistrystės ir minties esteto paroda centras pradės naują kultūrinį sezoną. Parodos dalyviai galės ir patys prisiliesti prie akvarelės.
© Organizatorių archyvas

Iki šiol Kėdainiuose savo darbų neeksponavęs menininkas Voldemaras Barakauskas pristatys ne tik apie 30 akvarelių, kurios sukurtos 2008–2010 m., bet ir keletą įvairių objektų. Juos bus galima pamatyti ir įvertinti iki rugsėjo 26 dienos. Atvykusieji į parodos atidarymą galės ir patys pamėginti nors šiek tiek prisiliesti prie akvarelės. Savo asmeninius išgyvenimus bus galima perlieti ant popieriaus lakštų čia pat Daugiakultūriame centre įrengtose kūrybinėse salose.

Paroda neabejotinai praturtins Kėdainių kultūrinį gyvenimą, kuris tampa tik aktyvesnis ir kaskart vis solidesnis. Eksperimentinis pleneras su menininku dirbant netradicinėmis dailės priemonėmis turėtų sudominti parodos lankytojus.

Voldemaras Barakauskas – labai savitas menininkas, asketiškas, nešvaistantis savęs menkaverčiams dalykams, pasiekęs vidinę harmoniją, turintis savo gyvenimo ir kūrybos filosofiją bei subtilų humoro jausmą. Dirba daug, kantriai ir preciziškai. Pasirinkęs laisvę kurti, žiūrovų dažnai nelepina parodomis, o telkiasi į vidinius ir kūrybinius ieškojimus. Visuose savo darbuose lieka ištikimas akvarelės technikai.

Autorius virtuoziškai lieja akvareles tik jam būdinga technologija, naudodamas įvairias pagalbines priemones: trynimą, skutimą, deginimą ir tokiu būdu pasiekia skirtingų faktūrų gausą.

Savo stabiliai sustyguotą dvasinį pasaulį, nuotaikas ir kitimus dažniausiai atveria švelniais gesintais potėpiais, santūriu koloritu, nebrukdamas savųjų suvokimų tiesmukai, bet žiūrovus stulbindamas minties branda. Fiksuodamas besiskleidžiančias mintis ir žerdamas užuominas, dėliodamas reiškinių esmes, jungdamas vaizdinius ir apmąstymus, įliedamas kritiškai ironiško požiūrio bei autoironijos, lengvai interpretuodamas įvykius, net daiktus, autorius tarsi provokuoja ir pastangas dedančiam žiūrėtojui leidžia tik nuspėti galimus jo minties vingius bei leisti išvynioti paslėptą mintį.

Autorius tapo ne tik akvarele ir aliejumi, bet mėgina įvairias technikas. Užsiima sienų tapyba. Kuria darbus ant šilko ir stiklo bei skulptūras. Yra įvaldęs nuo XVIII žinomą techniką – tapybą dūmais. Aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (Rumunijoje,Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Estijoje ir t. t.), rengia personalines parodas, dalyvauja pleneruose visoje Lietuvoje. Yra sukūręs tapybos darbų viešuose interjeruose Airijoje, meno kūrinių Lietuvos ir Vokietijos bažnyčiose. 2007 m. dailininkui Voldemarui Barakauskui įteikta Šiaulių miesto kultūros ir meno laureato premija. 2008 m. įteiktas tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ diplomas.

Voldemaras Barakauskas gimė, augo ir mokėsi Šiauliuose. 1985 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Iki šiol su gimtuoju miestu išsiskiria tik trumpam, tuomet kai keliauja, ir nemano, kad nuolat gyventi kur nors kitur būtų geriau. Dailininkas kasmet tik vasarą persikelia į Platelius. Senoje sodyboje prie ežero, kaip jis pats sako, „pasikrauna baterijas“, kaupia mintis ir energiją, kuri su nauju impulsu išsilieja kūryboje. Gyvenime nemažai ieškojęs, dar sovietmečiu intensyviai domėjęsis Rytų religijomis ir filosofija, šiandien teigia galįs prie Rytų priartėti net paprasčiausiuose žemiškuose dalykuose.

Daugiau kaip dešimtmetį Voldemaras Barakauskas kartu su bendraminčiais rengia vasaros menų stovyklas socialiai apleistiems vaikams.

Kartu su kolega šiauliečiu Remigijumi Bielskiu yra vieni pirmųjų petankės (rutulinio) pradininkų Šiauliuose. Jie aktyviai populiarina šią sporto šaką, dalyvauja Lietuvos šalies turnyruose bei pelno apdovanojimų.

Kėdainių krašto muziejaus filialas – Daugiakultūris centras – Lietuvoje išgarsėjo savo sakraline erdve ir ypatinga akustika. Jis įkurtas restauruotoje buvusioje XIX a. mažojoje žiemos sinagogoje. Lankytojams duris centras atvėrė 2002 metais. Čia vykdoma edukacinė veikla ir vyksta įvairiausi kultūriniai renginiai. Nuolat organizuojami džiazo ir profesionaliosios muzikos koncertai, rengiamos parodos ir seminarai. 2010 m. centre buvo surengti 58 koncertai ir renginiai, 16 parodų, iš jų 12 profesionalių meninkų. Per metus centrą aplanko beveik 1000 lankytojų.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kviečia bendruomenes dalyvauti konkurse: gatvės freskos kūrinys jūsų sienai (1)

Patinka menas viešose erdvėse? Nori pats atgaivinti aplinką? Turi arba žinai apleistą išorinę...

Primiršto Bachmano dvaro parką sutvarkę vietos gyventojai: iniciatyvos turime imtis patys

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios idėjos...

Grožio ir estetikos mugė visai šeimai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje

Balandžio 22 d., sekmadienį, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia...

Respublikinė praktinė – kūrybinė konferencija „Gyvenk sveikai: stebėk, tyrinėk, atrask“ (1)

Gražią pavasario dieną Gamtosauginėje Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijoje vyko Respublikinė...

Telšių šokių studijos „DIVAIN“ šokėjus lydi pergalė!

Pavasariui įsibėgėjant ir saulutei vis dažniau skaidrinant mūsų kasdienybę. Telšių šokių...

Top naujienos

Stebėtinas žemvaldžių įžūlumas: braunasi net ir į kapines (76)

Kėdainių rajone Okainių žemės ūkio bendrovei pradėjus grandiozines statybas, vietos gyventojai...

Skripalio istorijoje rusai bedė pirštu į Baltijos šalis (206)

Prieš kelias dienas Didžiosios Britanijos žiniasklaida įvardijo galimus Sergejaus ir Julijos...

Iššūkį Egidijui Dragūnui metusi bokso čempionė šaukiasi pagalbos: į kvailesnę situaciją nesu patekusi (380)

Po skandalingo atlikėjo Egidijaus Dragūno (SEL) pasisakymo apie mados tinklaraštininkę Simoną...

R.I.T.A: pagalba Seimo nariams – iš Vangos pranašysčių (55)

Mokesčių mokėtojų išlaikomų Seimo narių padėjėjų yra įvairiausių profesijų ir pomėgių,...

Įspūdinga transformacija: „Žalgirio“ arena per naktį iš ledinės virto krepšinio meka (10)

Kauno „Žalgirio“ arena yra pasiruošusi Eurolygos atkrintamosioms varžyboms. Vėlų...

Daugelis moterų po gimdymo tikrai nenori pozuoti fotografams: o kur slypi Kate Middleton grožio paslaptis? (3)

Pirmadienio pavakarę Kembridžo kunigaikštienė drauge su princu Williamu išėjo pro Švč. Marijos...

Miestas, kuriame druska prilyginama baltajam auksui

Kai mano draugė ištarė TAIP savo išrinktajam jaukiuose istoriniuose Liuneburgo santuokų rūmuose,...

Policija ėmėsi narkotikų feisbuke: operacijos metu sulaikytas 31 žmogus (7)

Lietuvos kriminalinė policija daugiau nei pusmetį vykdė operaciją, kurios metu gaudė asmenis,...

„Žalgiris“ pluša žaidėjų rinkoje: Kaune laukia Biručio, derasi su dabartiniais žaidėjais (27)

Neseniai sutartį su Brandonu Daviesu pratęsęs Kauno „Žalgiris“ aktyviai darbuojasi žaidėjų...

Šiaurės Korėjos žiniasklaida padarė retą išimtį – paskelbė blogą naujieną (4)

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas apsilankė Kinijos ambasadoje Pchenjane ir išreiškė...