aA
Balandžio 20-22 d. savaitgalis buvo ypatingas dėl dviejų priežasčių. Pirma – Vokietijos Vakaruose buvo fiksuojami rekordiniai balandžio mėnesio karščiai, kai termometro stulpelis įdienojus siekė net 30 laipsnių. Antra ir daug svarbesnė priežastis – tą patį savaitgalį Diuseldorfe į tradicines „Idėjų dirbtuves“ rinkosi Lietuvos Vokietijoje gyvenantys lietuviai.
Karštas savaitgalis Diuseldorfe – Lietuvos jaunimas Vokietijoje rinkosi į „Idėjų dirbtuves“
© Agnė Thomas

O kad būtų dar karščiau nei prognazavo orų tarnybos, į dirbtuves atvyko ir rašytoja Gabija Grušaitė, „Milk“ kūrybos vadovas Rimantas Stanevičius, režisierius Balys Latėnas su aktoriumi Audriumi Bružu bei merginų duetas „Jazz by two“.

Diskusijos apie sėkmę ir kitoniškumą

„Idėjų dirtuvės“ – tai kasmetinis renginys, kurį organizuoja Vokietijos lietuvių jaunimo sąjunga (VLJS). Kiekvienais metais jis vyksta vis kitame Vokietijos mieste. Šįkart svečiai ir dalyviai buvo pakviesti į Diuseldorfą. Renginio akcentas yra pranešimų diena, kurioje dalyvauja įvairūs savo sričių specialistai. Šįkart Diuseldorfe pagrindinę programos dalį atidarė rašytoja G. Grušaitė su savo pranešimu „Kam skaityti romanus, kai aplink tiek pažinimą skatinančių, patarimus dalijančių knygų“.

Pasirodžius jos naujausiam romanui „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“, rašytoja pasakojo sulaukusi nemažai komentarų, esą kūrinys neaktualus, o įvykiai sunkiai įtikimi. Dirbtuvių dalyviai galėjo įsitikinti, kad G. Grušaitės romano įvykiai gerokai realesni nei tie gyvenimai, kurie mums žadami motyvacinėse savipagalbos knygose. Rašytoja pasakojo apie savo studijų metus Londone, gyvenimo Malaizijoje patirtis, kaip atsirado jos naujausio romano personažas Stasys Šaltoka ir kodėl jos romane aprašinėjamas globalus pasaulis yra aktualus ir Lietuvoje.

Antrasis pranešėjas, reklamos agentūros „Milk“ kūrybos direktorius Rimantas Stanevičius, gerokai skyrėsi nuo ramios ir filosofiškos G. Grušaitės. Jei reikėtų atspėti, kokioje srityje vyras dirba, ilgai užtrukti nereikėtų. Dinamiškas, modernus ir šmaikštus pranešimas prikaustė nuo pirmos akimirkos, o atsibudo publika tik tada, kai į salę įsiveržusi Jaunimo namų darbuotoja pranešė, kad visi vėluoja pietauti. Taigi, jei R. Stanevičius būtų kažką pardavinėjęs, o ne tik skaitęs pranešimą, visi dalyviai Diuseldorfą būtų palikę su keletu naujų daiktų. Ir jei šis mano palyginimas gali pasirodyti klišinis, tai jų tikrai nebuvo R. Stanevičiaus kalboje. Nors reklama mums dažnai atrodo banali ir įkyri manipuliacija žmonėmis, „Milk“ kūrybos vadovas remdamasis tiek savo, tiek kitų patirtimi pristatė įvairias jos puses ir modelius, kurie joje veikia.

Vienas jų, veikiantis absoliučiai visose gyvenimo srityse - mąstymas kitoniškai.

„Kitas kampas“ Diuseldorfe

Iš esmės visus pranešimus vienijo panaši mintis: mąstymas stereotipais ir vadovavimasis standartais retai atneša sėkmę tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. G. Grušaitė atkreipė dėmesį į nuo pasaulio atsiribojusią Lietuvą, kai gyvenimas kažkur toli nuo mūsų ima rodytis nerealus, o tuo pačiu ir neaktualus. R. Stanevičius pristatė keletą reklamos pavyzdžių, kai iš pirmo žvilgsnio nuobodi tiesa parduodama geriau nei išpuoselėtas melas, nes pastarojo tiek daug, kad jau tapo banalus ir neįdomus. Panaši žinutė, apie tai, kaip mes dažnai mąstom stereotipais nė patys to nesuvokdami, sklido ir B. Latėno bei A. Bružo pranešime.

Nors iš tiesų daugiausiai sklido juokas. O ir dueto pasirodymo negali vadinti pranešimu, nes tądien mažoje Diuseldorfo Jaunimo namų salėje prisikėlė legendinė laida „Pagauk kampas“. Savo improvizacijomis aktorius ir režisierius pravirkdė visą publiką, kuri nesiliovė juokusis nuo pat improvizacijų pradžios. Po šio spontaniškai sukurto teatro pranešimų salėje menininkai pasiūlė sudalyvauti improvizacijos dirbtuvėse ir publikai. Juokas trumpam nurimo, nes tai, kas iš šono panašėjo į žaidimą, iš tiesų reikalauja nemažai pastangų. Teatrinė improvizacija lyg sportas: kuo daugiau treniruojiesi, tuo geresni rezultatai. Tačiau iš pirmo karto išsilaisvinti iš savo įvaizdžio ir įsijausti į įsivaizduojamą žmogų yra tas pats lyg užsimoti bėgti maratoną vos pradėjus sportuoti.

Todėl pagarba aktorių talentui ir įdirbiui bei padėka, kad jais dalinosi su maža grupe žmonių, tapo dar didesnė.

VLJS žada dar daugiau renginių

Tos dalybos ir yra renginio vinis. Nuo pirmos dienos visi yra buriami bendrai veiklai, net jei tai tiesiog buvimas kartu. Atvykimo dieną visiems buvo pasiūlyta ekskursija po Diuseldorfą, kurią vedė čia pat gyvenantis medicinos studentas iš Lietuvos Jonas Sidabras. Po jos – bendra vakarienė. Maloni vakaro programa laukė ir po pranešimų dienos.

Merginų duetas „Jazz by two“ atliko džiazo standartus, taip muzikaliai ir kūrybingai užbaigusius dar vienas „Idėjų dirbtuves“. Į renginį dažniausiai susirenka entuziastai, nusiteikę jame aktyviai dalyvauti ir greitai bei lengvai pasiduodantys bendrumo dvasiai. Ir tai galioja ne tik dalyviams, tačiau ir lektoriams, kurie kartu lieka tiek oficialiose renginio dalyse, tiek po jų, tuo pačiu svečiams suteikiant retą privilegiją mažoje ir intymioje aplinkoje pabendrauti su išskirtiniais, daug pasiekusiais žmonėmis.

Kad panašūs renginiai nesiliautų egzistavę, būtina turėti, kas juos organizuos ir burs po pasaulį išsibarsčiusius bendraminčius. Dėl šios priežasties kiekvienos „Idėjų dirbtuvės“ yra VLJS atskaitos taškas, kai yra apžvelgiami nuveikti darbai ir renkama nauja organizacijos valdyba.

Nauja pirmininke, pakeisianti ilgą laiką organizacijos lydere buvusią Rūtą Ruočkutę, išrinkta Ilona Koženkovaitė. Dominyka Sidabraitė bus atsakinga už dizainą, Monika Verbalytė paskirta sekretore, kartu jos eis ir pirmininkės pavaduotojos pareigas. Sofja Klokatova-Bendoraitienė toliau eis finansininkės pareigas. VLJS valdyba pasipildė ir naujais nariais: Žygimantui Ražui patikėtas renginių organizavimas, o Lukas Medišauskas rūpinsis komunikacija.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Legendinis spektaklis Kretingoje suburs Lietuvos, Latvijos ir Estijos teatrus

Pristatyti Baltijos šalių mėgėjų teatro meno tendencijas, režisūros naujoves, parodyti...

Radviliškiečiai pirmieji pasitiks Liepos 6-ąją

Minint Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6 d. išvakarėse, Radviliškio miesto aikštėje bus...

Karštas oras moterų negąsdina: susibūrė išbandyti kūno pažinimo praktikų

Vaikystėje patirti išgyvenimai ir išmokti elgesio modeliai nuolat atsispindi mūsų kasdienybėje...

Už lango pražydęs medis primins kartu prasmingai praleistą laiką

Pasibaigė sodų žydėjimą išgąsdinę šalnos , kasdien saulė vis labiau kvietė nusimesti...

Kvietimas mokytojams ir tėveliams: sužinokite, kas yra intuityviai išmokstama abėcėlė!

Intuityviai išmokstama abėcėlė! Gegužės 22 d. Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla...

Top naujienos

Gauti koronavirusu užsikrėtusios moters šeimos narių tyrimų rezultatai: visi ėminiai neigiami atnaujinta 22.56 (222)

Praėjusią naktį pranešus, kad iš Italijos sugrįžusi 39 metų moteris yra užsikrėtusi...

Atrodė, karjera bus trumpa, bet viską pakeitė Landsbergio skambutis: kaip jauna provincijos gydytoja tapo įtakinga politike (147)

Kitą rytą po laimėtų rinkimų į Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą Rasa Rastauskienė...

Rizikingą žingsnį ir lūžusią derinių lentą aptaręs Jasikevičius galiausiai pasisakė ir apie virusą (231)

Krepšinis „Žalgirio“ arenoje penktadienį turėjo padėti pamiršti tiek Italijoje, tiek...

Į infekcines ligonines vežami žmonės iš visos Lietuvos, kol kas naujų susirgimų nenustatyta (46)

Į penkias šalies ligonines, kuriose yra specialiai pritaikyta infrastruktūra ir infekcinių ligų...

Svarbi pergalė lenktynėse dėl TOP-8: prireikė pratęsimo, bet „Žalgiris“ patiesė Milano ekipą (694)

Penktadienio vakarą Nemuno saloje vykusiose Eurolygos 26-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“...

Visockas apie koronaviruso identifikavimą: tai sėkmės atvejis (40)

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas po miesto savivaldybėje surengto ekstremalių situacijų...

Užsienietis nesitikėjo tokio akibrokšto gydymo klinikoje: moka visus mokesčius, bet paslauga – neprieinama (66)

Lietuvoje jau kelerius metus gyvenantis ir dirbantis užsienietis labai nustebo, kai jam prireikus...

Po sauso penktadienio laukia nauja kritulių banga (8)

Šeštadienio naktį orus lems tolstančio ciklono pietvakarinis pakraštys. Šlapdriba ir sniegas...

Žaidimas degtukais virš parako statinės: ar Turkija įtrauks NATO į Trečiąjį pasaulinį karą su Rusija? (705)

Jungtinių Valstijų kariuomenė atsargiai vertina savo vaidmenį Sirijoje . Tačiau Jungtinių...

Vitalija Guobė

Karas šeimoje: kodėl geria garsių vyrų žmonos? N-18

Kai eilinį kartą pro langą kieme pamačiau kelis prabangius automobilius su man nelauktais...

|Maža didelių žinių kaina