Balandžio 20-22 d. savaitgalis buvo ypatingas dėl dviejų priežasčių. Pirma – Vokietijos Vakaruose buvo fiksuojami rekordiniai balandžio mėnesio karščiai, kai termometro stulpelis įdienojus siekė net 30 laipsnių. Antra ir daug svarbesnė priežastis – tą patį savaitgalį Diuseldorfe į tradicines „Idėjų dirbtuves“ rinkosi Lietuvos Vokietijoje gyvenantys lietuviai.
© Agnė Thomas

O kad būtų dar karščiau nei prognazavo orų tarnybos, į dirbtuves atvyko ir rašytoja Gabija Grušaitė, „Milk“ kūrybos vadovas Rimantas Stanevičius, režisierius Balys Latėnas su aktoriumi Audriumi Bružu bei merginų duetas „Jazz by two“.

Diskusijos apie sėkmę ir kitoniškumą

„Idėjų dirtuvės“ – tai kasmetinis renginys, kurį organizuoja Vokietijos lietuvių jaunimo sąjunga (VLJS). Kiekvienais metais jis vyksta vis kitame Vokietijos mieste. Šįkart svečiai ir dalyviai buvo pakviesti į Diuseldorfą. Renginio akcentas yra pranešimų diena, kurioje dalyvauja įvairūs savo sričių specialistai. Šįkart Diuseldorfe pagrindinę programos dalį atidarė rašytoja G. Grušaitė su savo pranešimu „Kam skaityti romanus, kai aplink tiek pažinimą skatinančių, patarimus dalijančių knygų“.

Pasirodžius jos naujausiam romanui „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“, rašytoja pasakojo sulaukusi nemažai komentarų, esą kūrinys neaktualus, o įvykiai sunkiai įtikimi. Dirbtuvių dalyviai galėjo įsitikinti, kad G. Grušaitės romano įvykiai gerokai realesni nei tie gyvenimai, kurie mums žadami motyvacinėse savipagalbos knygose. Rašytoja pasakojo apie savo studijų metus Londone, gyvenimo Malaizijoje patirtis, kaip atsirado jos naujausio romano personažas Stasys Šaltoka ir kodėl jos romane aprašinėjamas globalus pasaulis yra aktualus ir Lietuvoje.

Antrasis pranešėjas, reklamos agentūros „Milk“ kūrybos direktorius Rimantas Stanevičius, gerokai skyrėsi nuo ramios ir filosofiškos G. Grušaitės. Jei reikėtų atspėti, kokioje srityje vyras dirba, ilgai užtrukti nereikėtų. Dinamiškas, modernus ir šmaikštus pranešimas prikaustė nuo pirmos akimirkos, o atsibudo publika tik tada, kai į salę įsiveržusi Jaunimo namų darbuotoja pranešė, kad visi vėluoja pietauti. Taigi, jei R. Stanevičius būtų kažką pardavinėjęs, o ne tik skaitęs pranešimą, visi dalyviai Diuseldorfą būtų palikę su keletu naujų daiktų. Ir jei šis mano palyginimas gali pasirodyti klišinis, tai jų tikrai nebuvo R. Stanevičiaus kalboje. Nors reklama mums dažnai atrodo banali ir įkyri manipuliacija žmonėmis, „Milk“ kūrybos vadovas remdamasis tiek savo, tiek kitų patirtimi pristatė įvairias jos puses ir modelius, kurie joje veikia.

Vienas jų, veikiantis absoliučiai visose gyvenimo srityse - mąstymas kitoniškai.

„Kitas kampas“ Diuseldorfe

Iš esmės visus pranešimus vienijo panaši mintis: mąstymas stereotipais ir vadovavimasis standartais retai atneša sėkmę tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. G. Grušaitė atkreipė dėmesį į nuo pasaulio atsiribojusią Lietuvą, kai gyvenimas kažkur toli nuo mūsų ima rodytis nerealus, o tuo pačiu ir neaktualus. R. Stanevičius pristatė keletą reklamos pavyzdžių, kai iš pirmo žvilgsnio nuobodi tiesa parduodama geriau nei išpuoselėtas melas, nes pastarojo tiek daug, kad jau tapo banalus ir neįdomus. Panaši žinutė, apie tai, kaip mes dažnai mąstom stereotipais nė patys to nesuvokdami, sklido ir B. Latėno bei A. Bružo pranešime.

Nors iš tiesų daugiausiai sklido juokas. O ir dueto pasirodymo negali vadinti pranešimu, nes tądien mažoje Diuseldorfo Jaunimo namų salėje prisikėlė legendinė laida „Pagauk kampas“. Savo improvizacijomis aktorius ir režisierius pravirkdė visą publiką, kuri nesiliovė juokusis nuo pat improvizacijų pradžios. Po šio spontaniškai sukurto teatro pranešimų salėje menininkai pasiūlė sudalyvauti improvizacijos dirbtuvėse ir publikai. Juokas trumpam nurimo, nes tai, kas iš šono panašėjo į žaidimą, iš tiesų reikalauja nemažai pastangų. Teatrinė improvizacija lyg sportas: kuo daugiau treniruojiesi, tuo geresni rezultatai. Tačiau iš pirmo karto išsilaisvinti iš savo įvaizdžio ir įsijausti į įsivaizduojamą žmogų yra tas pats lyg užsimoti bėgti maratoną vos pradėjus sportuoti.

Todėl pagarba aktorių talentui ir įdirbiui bei padėka, kad jais dalinosi su maža grupe žmonių, tapo dar didesnė.

VLJS žada dar daugiau renginių

Tos dalybos ir yra renginio vinis. Nuo pirmos dienos visi yra buriami bendrai veiklai, net jei tai tiesiog buvimas kartu. Atvykimo dieną visiems buvo pasiūlyta ekskursija po Diuseldorfą, kurią vedė čia pat gyvenantis medicinos studentas iš Lietuvos Jonas Sidabras. Po jos – bendra vakarienė. Maloni vakaro programa laukė ir po pranešimų dienos.

Merginų duetas „Jazz by two“ atliko džiazo standartus, taip muzikaliai ir kūrybingai užbaigusius dar vienas „Idėjų dirbtuves“. Į renginį dažniausiai susirenka entuziastai, nusiteikę jame aktyviai dalyvauti ir greitai bei lengvai pasiduodantys bendrumo dvasiai. Ir tai galioja ne tik dalyviams, tačiau ir lektoriams, kurie kartu lieka tiek oficialiose renginio dalyse, tiek po jų, tuo pačiu svečiams suteikiant retą privilegiją mažoje ir intymioje aplinkoje pabendrauti su išskirtiniais, daug pasiekusiais žmonėmis.

Kad panašūs renginiai nesiliautų egzistavę, būtina turėti, kas juos organizuos ir burs po pasaulį išsibarsčiusius bendraminčius. Dėl šios priežasties kiekvienos „Idėjų dirbtuvės“ yra VLJS atskaitos taškas, kai yra apžvelgiami nuveikti darbai ir renkama nauja organizacijos valdyba.

Nauja pirmininke, pakeisianti ilgą laiką organizacijos lydere buvusią Rūtą Ruočkutę, išrinkta Ilona Koženkovaitė. Dominyka Sidabraitė bus atsakinga už dizainą, Monika Verbalytė paskirta sekretore, kartu jos eis ir pirmininkės pavaduotojos pareigas. Sofja Klokatova-Bendoraitienė toliau eis finansininkės pareigas. VLJS valdyba pasipildė ir naujais nariais: Žygimantui Ražui patikėtas renginių organizavimas, o Lukas Medišauskas rūpinsis komunikacija.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Telšių „Divain“ šokėjų pergalė – Latvijoje! (1)

Gegužės 12 dieną, praėjusį šeštadienį Telšių šokių studija „DIVAIN“ viešėjo...

Švėkšnos gimnazistai padėjo beglobiams gyvūnams (3)

Gegužės 2 dieną baigėsi, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje prieš dvi savaites startavęs...

Plungėje karaliaus tarptautinis teatrų festivalis – kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“

Plungėje gegužę simbolizuoja tarptautinė teatro šventė, kurią jau vienuoliktą kartą...

Mokiniams pamokas vedė skirtingų profesijų atstovai (5)

Šiandien Vilniaus Balsių progimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs renginys ,,Profesijų mugė“....

Šimtmečio vaikas – auksarankis ir miško bičiulis Justinas (7)

Septintokas Justinas Palionis šiais mokslo metais pradėjo lankyti Panevėžio „Ąžuolo“...

Top naujienos

Pigių skrydžių bendrovės lėktuvais skraidantys lietuviai pasipiktinę: tai tęstis nebegali (8)

Keleivinio lėktuvo salonas – vieta, kurioje bilietą įsigijęs keleivis tikisi bent elementarios...

Pirmasis pasimatymas: kas turi mokėti ir kiek pinigų reikėtų išleisti (294)

Tik 26 proc. moterų mano, kad per pirmąjį pasimatymą derėtų mokėti perpus arba už abu...

Indianos spauda: už aikštės ribų ramus, bet ant parketo sužvėrėjantis Sabonis „Pacers“ lieka mįsle (1)

2017-18 metų NBA pirmenybėms nenumaldomai artėjant prie visame pasaulyje laukiamo superfinalo,...

Trenerė Pajaujienė: pilnesni žmonės gali būti sveikesni už lieknas manekenes (33)

Atšilus orams daugelis pradeda ieškoti būdų, kaip nusimesti žieminį „kailį“. „Pirma...

Siaubo filmas Lietuvos kaime: pareigūnams liko tik spėlioti, ką kanibalas Ignacas jau spėjo suvalgyti (199)

2001 m. Ridley Scotto režisuotame filme „Hanibalas“ budresni žiūrovai nepraleido įdomios...

Piktžolės prie Seimo verčia raudonuoti šalies galvas (3)

Seimo vadovybę piktina kasmet besikartojanti istorija, kai sostinės savivaldybei tenka priminti...

Elitinis nekilnojamasis turtas: kiek kainuoja brangiausi parduodami butai? (5)

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien galima rasti informacijos apie dešimtis...

Tauragės rajone tragedijos sukrėsti kaimynai: nužudęs du žmones puolė šaudyti į mus (102)

Po tragedijos Tauragės rajone, Eidintų kaime, vietos gyventojai vis dar neatsigauna po patirto šoko...

Jazzu sužadėtinis Donatas Ivanauskas apie jųdviejų santykius: kartais kuo sudėtingiau – tuo lengviau (74)

Sunku tylėti, kai širdis šaukte šaukia: „Myliu!“ Meilė, į kurią sudėti gražiausi...