Pastaruoju metu žiniasklaidoje daug rašoma apie naująjį socialinį modelį. Pasidalinsiu keliais pastebėjimais, kodėl manau, kad šio modelio autoriai gyvena ne Lietuvos realybėje. Nepretenduoju į išsamią mokslinę situacijos analizę, priešingai, pateikiu tik konkrečius pavyzdžius ir argumentus, kurie ekspromtu dėliojasi galvoje po to, kai mūsų šeima eilinį kartą nukentėjo nuo vyro darbdavio savivalės.
© Vida Press

Mano vyras dirba darbininku gana žinomoje statybų sektoriaus įmonėje. Jo vidutinis atlyginimas už visą išdirbtą mėnesį (5 d.d./sav.) yra apie 600 eurų „į rankas“. Darbo sutartyje, be abejo, yra nustatytas tik „minimumas“ ir numatyta abstrakti priedų galimybė. Priedo dydis tariamai priklauso nuo atlikto darbo, o realiai – nuo to, kiek tą mėnesį direktorius bus nusiteikęs sumokėti. Darbovietėje neegzistuoja joks vidaus teisės aktas, kuris apibrėžtų, kad už tam tikrą atliktą darbą darbuotojas gaus nustatyto dydžio priedą.

Pasitaiko situacijų, kad darbų vadovas pamini, kad tą mėnesį gerai padirbėta ir „uždaro“ didesnį nei įprastai atlyginimą, tačiau kai sąrašas pasiekia direktorių, nuo darbininkų atlyginimų nubraukiama bent po 100 eurų, palyginus su suma, kurią minėjo darbų vadovas. Profilaktiškai, kad darbininkui nebūtų per daug arba kad direktorius galėtų nusipirkti naują... transporto priemonę (nerašysiu markės, nes būtų lengva atsekti).

Auginame du mažamečius vaikus, šiuo metu esu išėjusi antrojo vaiko priežiūros atostogų. Gimus antrajam vaikui, apsidžiaugiau, kad vyras įgis teisę gauti Darbo kodekse numatytą papildomą apmokamą poilsio dieną auginantiems du ir daugiau vaikų iki dvylikos metų (vadinamąjį „tėvadienį“). Vyras nuliūdino, kad jo darbovietėje šis Darbo kodekso straipsnis negalioja. Tai nerašyta taisyklė.

Jei laisvos dienos pareikalausi, remdamasis Darbo kodeksu ir pateikdamas prašymą raštu, ją suteiks, tačiau realiai neapmokės. Mėnesio pabaigoje „pastumdys skaičiukus“ atsiskaitymo lapelyje, kad atrodytų, kad poilsio diena buvo apmokėta, o iš tiesų tai bus padaryta to neapibrėžto dydžio priedo sąskaita. Ir patį priedą, ko gero, sumažins, už tai, kad išdrįsai pareikalauti to, kas priklauso. Nes „pas mus tėvadienių niekas negauna“.

Vyras bandė papildomai užsidirbti, išvažiuodamas į komandiruotę užsienyje. Pirmąjį kartą iš tiesų gerai uždirbo. Po kitos komandiruotės darbdaviui pradėjo atrodyti, kad darbininkams pinigų jau daugoka, ir buvo nuspręsta nemokėti pagal teisės aktus priklausančių komandiruotpinigių už kelionės dienas, vėliau – nei atlyginimo, nei komandiruotpinigių nemokėti ir už savaitgalius, praleistus užsienio komandiruotėje. Nesvarbu, kad šeštadieniais ten dirbama, o ir šiaip kasdien dirbama ne po 8, o po 10-11 valandų per parą (priedo už viršvalandžius ar darbą poilsio dienomis taip pat nėra).

Vėlgi mėnesio pabaigoje sužaidžiama su skaičiukais atsiskaitymo lapelyje, išvis neskiriamas įprastinis priedas, tik „minimumas“, o visa kita popieriuje paverčiama komandiruotpinigiais ir t.t. Vieną mėnesį vyras atsiprašė iš darbo du pusdienius dėl mokslų (kaip ten bebūtų, iki šiol jis yra padovanojęs darbdaviui 14 tėvadienių, kuriais pagal bendrovės tradiciją nepasinaudojo). Paskutinę to nelaimingojo mėnesio savaitę dar išdrįso susirgti ūmia liga, gavo nedarbingumą. Tą mėnesį dirbo (atmetus ir du pusdienius) 14 darbo dienų iš 20. Pervestas atlyginimas už išdirbtas dienas 35 proc. mažesnis nei įprastai būtų už 14 darbo dienų. Nubaudė visagalio priedo sąskaita.

Mano pajamos ilgą laiką buvo ribojamos „Sodros“ „procentų“ ir draudimo papildomai užsidirbti, todėl vyro atlyginimo dydis ir galimybė ji prognozuoti mums svarbi, deja, tai beveik neįmanoma dėl darbdavio savivalės ir aiškiai nenustatytų priedo skyrimo taisyklių. Jei būtų įgyvendinta kažkurio Darbo kodekso reformatoriaus fantazija, kad atostoginiai skaičiuojami nuo bazinio atlyginimo, prarastume dar ir galimybę paatostogauti, nes atostoginiai būtų skaičiuojami nuo minimalios mėnesinės algos, kuri „puikuojasi“ daugelio šio sektoriaus darbininkų darbo sutartyse. Žinoma, visa tai yra darbuotojo teisių pažeidimai.

Teoriškai galima kovoti, galima susidūrus su pirmu tokiu pažeidimu atsisveikinti su darboviete ir eiti ieškoti kažko geriau, su sąlyga, kad „geriau“ toje srityje apskritai egzistuoja. Į argumentus, kad mano vyras nesugeba už save pakovoti, iškart atsakau, kad su jais sutinku. Tačiau vienam kažką nuveikti nelengva, o ir ne visi dėl asmeninių savybių gali būti profsąjungų kūrėjais, verslininkais, vadovais, kažkas dirba eiliniais darbininkais, bet tai nereiškia, kad jie gali būti išnaudojami.

Taigi, ar teisinga „pritempinėti“ Darbo kodeksą prie realybės tokiu būdu, neva įteisinus mažiau darbuotojo teisių, sumažės ir jų pažeidimų iš darbdavio pusės? Ar tikrai dėl to darbuotojui taps lengviau gyventi? Manau, kad po Darbo kodekso pakeitimų, darbdavių godumas nuves iki dar didesnio darbuotojo beteisiškumo realybėje, nes kartą pajudėjus darbuotojų teisių siaurinimo linkme, bus sunku sustoti. Žinoma, redaguoti įstatymą popieriuje paprasčiau nei remti profesinių sąjungų kūrimąsi, kontroliuoti ir reaguoti į darbuotojų teisių pažeidimus, skatinti darbdavių sąmoningumą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome teksto autorę su DELFI Piliečiu susisiekti el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Tai galite padaryti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikinas per darbo pokalbį pasijuto įžeistas: bijau dabar kitur beeiti (83)

Noriu pranešti, kad dalyvavau darbo pokalbyje, mane išklausinėjo ir t. t.

Pasipiktinusi vilnietė dėl mįslingai dingusios žalios rodyklės keikia Šimašių (71)

Taip, žinom, kad po truputį mieste bus naikinamos papildomos žalios rodyklės, kurios degant...

Į Santaros klinikas vežioja sunkų ligonį – mokestis už automobilio stovėjimą iškėlė moralinę dilemą (63)

Artimam žmogui diagnozavus sunkią ligą – buvome nukreipti į Santaros klinikas. Lankytis tenka...

Sulaukė įtartino skambučio: supratau, kad toks balsas pasirinktas neatsitiktinai (39)

Noriu pasidalinti man nutikusia istorija. Vėlyvą vakarą ramybę sudrumstė netikėtas skambutis....

Priėjo prie negailestingos išvados: merginomis skundžiasi tik nevykėliai (188)

Merginomis skundžiasi tik nevykėliai – tokią išvadą padariau, ir tuoj paaiškinsiu, kaip....

Top naujienos

Lenkijos Senato maršalkos atsakas prieš Lietuvą užsimojusiai Cytackai: ponia, to nebus (187)

Balandį Torūnėje (Lenkija) vykusiame „Polonijos suvažiavime“ Vilniaus tarybos narei Renatai...

Apie emigrantus romaną parašęs ukrainietis turi patarimą išvažiuojantiems iš Lietuvos (2)

Asimiliuotis taip, kad niekas nesuprastų tavo kilmės, ar integruotis išliekant lietuviu? Užsienyje...

Streikus išprovokavusios žydų reformos: ar tai gresia visos Europos krepšiniui? (11)

„Eurolyga virsta monstru“, – Krepšinis.lt pareiškė Nikola Vujčičius. Tokiais žodžiais...

Antstoliams perduotos skolos skandina tiek žmonių, kiek gyvena Kaune (51)

Vienas iš dešimties Lietuvos gyventojų turi skolų, perduotų antstoliams. Tai 250 tūkst....

Atšauktas susitikimas su Kim Jong Unu: pasakė, kas nutiko iš tikrųjų (25)

Likus savaitei, Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė atsisakyti susitikimo...

Rūta Vainienė. Valstybinių verslų reinkarnacija. Konkurencija, sudie! (37)

Pamirškime tuo laikus, kai valstybė aktyviai vykdė privatizavimą. Kai už privatizavimą gaunamos...

„Nevėžio“ krepšininkai grasina nežaisti su „Žalgiriu“ (8)

Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai prieš galimai paskutines savo sezono rungtynes organizuoja...

Seksualine prievarta kaltinamas prodiuseris Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai (2)

Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas penktadienį atvyko į Niujorko policijos nuovadą...

Naujausia statistika: kuriose įmonėse algos skiriasi labiausiai (68)

Tarp didžiausių darbdavių daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų darbuotojų atlyginimai...

Dingusios trijų vaikų mamos istorija darosi vis keistesnė: moters kortele atsiskaityta parduotuvėje papildyta (61)

Dingusi vilnietė 36 metų Viktorija Šestelinskaja iki šiol nerasta. Iš namų ji išėjo...