Šiuo savo straipsniu norėčiau išsakyti savo pastebėjimus ir nusiskundimus apie TV3 kanalu rodomą realybės šou „Paslapčių namai“. „Paslapčių namai“ yra kažkas naujo Lietuvoje, tarp visų realybės šou, kadangi jį galima stebėti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Manau, kad dėl šios galimybės, šou rengėjai netenka galimybės atrinkti, ką pateikti žiūrovams. Bent dalinai.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Tie, kurie TV3 kanalu žiūri tik vakarines laidas, mato tai, ką nori pateikti rengėjai. O , mano manymu, jie pateikia visiškai kitokį vaizdą, nei yra iš tikrųjų. Bet aš ne apie tai.

Tie, kurie yra bent kartą įsijungę tiesioginę transliaciją Tv3play.lt svetainėje, turbūt pastebėjo kokie (tiesiogine ta žodžio prasme) žiaurūs dalykai ten dedasi. Vienas iš dalyvių (kam slėpti – vardu jis Tomas) išvien visaip užgaulioja kitą dalyvę – Karoliną. Ir vadina ne šiaip kokiais žodžiais, o, kiek girdėjau, šiukšle, šiukšlių maišu, karve, kaimiete, ubage, taip pat užsimena apie fizinį smurtą jos pusėn. Būtų galima sakyti, kad tai tik kliedesiai ir nėra ko į jį kreipti dėmesio. Tačiau paskui jį seka ir visi kiti namo gyventojai.

Mano žiniomis, daug žiūrovų dėl tokio dalyko skundžiasi šou rengėjams, tačiau jie visiškai tai ignoruoja. Ir viskas ką sugeba atsakyti – „mes priisimama visą atsakomybę“. O jeigu, ne duok Dieve, Karolina, neatlaikius tokio psichologinio smurto, ką nors sau pasidarytų? (...)
Karoliną galima girti už tokią savitvardą ir ignoravimą. Tačiau taip atrodo tik išorėje, niekada nesužinosim, kas dedasi jos viduje, kai žino ir mato, kad visi dalyviai prieš ją nusiteikę. Ir nusiteikę, manau, visiškai be jokios priežasties.

Aišku, dabar atsiras tokių, kurie galvos, kad esu Karolinos giminaitis ar koks kitas artimas žmogus, todėl ją ir giriu. Tačiau taip tikrai nėra. Nuo pat žaidimo pradžios palaikiau kitus du dalyvius, tačiau kol nepamačiau tikrųjų jų veidų ir kol neprasidėjo toks psichologinis smurtas prieš Karoliną.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI komentaro paprašė laidos „Paslapčių namai“ atstovų, jį pateikiame žemiau:

„Realybės šou „Paslapčių namai“ yra unikalus projektas – ne tik dėl specifikos, kai dalyviai, neturėdami jokio ryšio su išoriniu pasauliu, gyvena uždaroje patalpoje filmuojami 24 valandas per parą. Šio realybės šou išskirtinumą ir sudėtingumą suponuoja ir pati žaidimo tematika, kuri remiasi žmonių psichologija. Kiekvienas dalyvis turi pasirinkęs savo žaidimo taktiką, susikūręs psichologinį paveikslą, strategiją, kuriai įgyvendinti naudojasi savais psichologiniais įrankiais“, – sako realybės šou „Paslapčių namai“ kūrėjai.

Didelę patirtį turintys organizatoriai profesionaliai ir akylai stebi žaidimo eigą, o reikiamu momentu inicijuoja edukacinius pokalbius „Išpažinčių kambaryje“. Kaip tik čia vykstančių dalyvių individualių pokalbių su šou kūrėjais ir psichologais nemato ir negirdi televizijos nei TV3 Play žiūrovai.

TV3 televizijoje rodomuose dienoraščiuose yra pateikiama „Paslapčių namų“ gyventojų kasdienybės santrauka. Čia akcentuojama tai, kas svarbiausia, perteikiama žaidimo dvasia, dėl kurios dalyvaujama šiame šou. „Paslapčių namų“ kūrėjai yra visiškai atsakingi už dalyvių sveikatą ir saugumą – šį darbą jie atlieka profesionaliai. Psichologai dalyvius stebi 24 valandas per parą. Situacija šou visais atvejais yra kontroliuojama, o iškilus bet kokiam dalyvio saugumo ar sveikatos pavojui bus nedelsiant imamasi priemonių“, – sako realybės šou prodiuseriai.

„Žaidėjai, ateidami į šou, privalėjo pereiti itin sudėtingus, išsamius psichologinius testus. Kiekvienas buvo patikrintas. Tie, kurių dėl vienos ar kitos priežasties psichologai nerekomendavo, deja, į šį šou nepateko. Kiekvienas ateidamas į „Paslapčių namus“ žinojo kas jo laukia. Visi dalyviai yra nuolat stebimi, skatinami stebėti vieni kitus ir apie tai pasakoti mums. Mes nuolat su jais kalbamės apie kiekvieno jų elgesį“, – pasakoja vienas iš „Paslapčių namų“ kūrėjų prodiuseris Mindaugas Meškauskas.

Pasak jo, tiek Tomas, tiek anksčiau Vytautas, o dabar dar ir Šarūnas yra perspėti dėl peržengiamų elgesio ribų. „Su Karolina kalbama kiekvieną dieną, ji puikiai supranta ir labai realiai vertina patiriamą psichologinį spaudimą. Ji priima žaidimo taisykles ir supranta, kaip ir kodėl viskas vyksta“, – tęsia M. Meškauskas.

Kiekvieno žaidėjo tikslas – laimėti pinigus. Kol žaidėjas nepažeidžia žaidimo taisyklių, jis gali rinktis kokią tik nori taktiką – net ir melavimą, meilikavimą ar psichologines provokacijas. „Tai ne socialinis eksperimentas. Tai viso labo žaidimas, iš kurio galima pasitraukti, jei žaidėjas nuspręs, kad daugiau nebegali. Tiesiog žiūrovai, įsijautę į savo pamiltų personažų gyvenimus, neretai praranda realybės ir adekvatumo pojūtį“, – sako prodiuseris.

Beje, internete, norint stebėti transliaciją, pirmiausia reikia patvirtinti, kad žiūrovui yra ne mažiau negu 18 metų, nes visos paros transliacija yra skirta pilnamečiams. Paspausdamas „Taip“, kiekvienas patvirtina, kad turi teisę žiūrėti transliaciją.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai (26)

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dvigubos pilietybės klausimas: kodėl diskutuojama su seimūnais, o ne eiliniais piliečiais? (43)

Norėtųsi reaguoti į Seimo nario Kęstučio Masiulio pamąstymus dvigubos pilietybės linkme,...

Sunku pamiršti vienos nakties nuotykį – jaučiasi save suteršusi (152)

Nors ir sakoma, kad neverta galėtis to, kas padaryta, nes nieko nesugrąžinsi ir nepakeisi, aš jau...

Medaus mėnuo sugadintas: patikros punkte pavogė asmens dokumentą (22)

Norisi visus įspėti, kad netektų taip skaudžiai pasimokyti. Pirmadienį, apie 13.30 val., Vilniaus...

Klanas darbe – pleištas stipriajam (II dalis) (8)

Norėčiau atskirti du dalykus – stambiuosius finansinius klanus ir nedidukus klaniukus įvairaus...

Top naujienos

Analizė parodė žiaurią realybę: tai, kas vyksta Lietuvos ligoninėse, netelpa į jokius rėmus (1)

Apie darbo vietų ir gydymosi paslaugų išsaugojimą regionuose garsiai kalbantys politikai dėl...

Netikėtas inspektorių reidas prekybos centre: svorį ant pakuotės atitiko ne visos prekės

Vasarą galima pavadinti tikru ledų karštinės sezonu. Tačiau ar tikrai nusipirkus tam tikro...

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (317)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (643)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Ulevičius: Palangoje sustabdytas „Cadillac“ – ne Karbauskio patikslinta 00.20 (345)

Ketvirtadienio vakarą naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad Palangos prieigose vykdyto...

Po dailidžių ir studentų sviesto iššūkio „Žalgirio“ treneris prabilo apie būtinas permainas (15)

5 tūkst. gyventojų neturinčio Klaksviko (Farerų salos) futbolininkai nepasimetė šimtą kartų...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (127)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (58)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Alikantėje įstrigę lietuviai kelias valandas duso lėktuve (44)

Ketvirtadienio popietę iš Alikantės į Kauną turėjęs skristi „Ryanair“ oro linijų...

Kaip aš sužinojau, kad mano vyras vedė kitą moterį (10)

Yve Gibney, nacionalinės sveikatos tarnybos medicinos sesuo iš Mersisaido, buvo laimingai...