aA
Vyriausybė turėjo elgtis kitaip, - įsitikinęs garsus politikas. Tiesa, jo žodžius ne visi suprato vienodai.
Vytenis Andriukaitis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Delfi“ skaitytoja Jadvyga Regina kreipėsi į readakciją ir išreiškė abejonę dėl kadenciją baigusio eurokomisaro Vytenio Andriukaičio žodžių. Ją nustebino politiko pasisakymas kovo 2 dieną transliuotame LRT forume, skirtame aptarti apsisaugojimui nuo koronaviruso.

"V. Andriukaitis akcentavo, kad priemonės, kurių ėmėsi Lietuvos valdžia viruso plitimui šalyje sustabdyti, yra perteklinės. Nesuprantu, kaip toks protingas žmogus padarė, mano manymu, grubią klaidą.

Jis, lygindamas sezoninio gripo ir koronaviruso gripo plitimo intensyvumus ir pavojingumą, pabrėžė, kad sezoninio gripo plitimas yra smarkus, nuo jo Lietuvoje mirė keliasdešimt žmonių, tuo tarpu koronavirusu susirgusį turime tik vieną asmenį.

Darydamas šį palyginimą, politikas neįvertino fakto, kad sezoninio gripo įvežimo į Lietuvą ir čia plitimo niekas nekontroliavo.

Viso pasaulio valstybės taiko pačias griežčiausias priemones užkirsti kelią labai pavojingam koronavirusui, nuo kurio mirtingumas toks didelis. Be to, dar nėra žinoma, kokios pasekmės ateityje laukia žmonių, persirgusių koronavirusu.

Tuo tarpu politikas V. Andriukaitis į šio viruso problemą žiūri su šypsena, kurią visi galėjome matyti savo televizorių ekranuose, ir mus visus skatina atsipalaiduoti.

Noriu tikėti, forumą stebėję žmonės pritars mūsų šalies medikų ir kitų tarnybų priemonėms ir veiksmams, kuriuos jie naudoja, kad kaip įmanoma apsaugotų mus visus nuo baisios nelaimės", - vylėsi skaitytoja.

Portalui „Delfi“ V. Andriukaitis paaiškino omenyje turėjęs vieną konkretų pavyzdį. Tai – tuo metu neseniai paskelbti Vyriausybės sprendimai atšaukti kovo 11 dienos proga vyksiančius renginius, bet tik – uždarose patalpose. Jis teigė nematantis tame prasmės.

„Tą kartą kalbėjau apie tam tikrą perdėtą hyper reakciją į masinius renginius.

Apskritai pastarąjį mėnesį buvo labai daug hyper reakcijos, labai daug informacijos, baimių ir neteisingų išsireiškimų. Problema buvo nušviesta ne taip, kai reikėtų. Buvo naudojami žodžiai „mirtinas virusas“, „pavojinga liga“... Gąsdinami žmonės.

Visų pirma, epidemija Kinijoje prasidėjo tik gruodžio mėnesį. Tačiau Lietuvoje iki pat vasario nebuvo komunikacinės strategijos apie virusą. Už tokią strategiją, be abejo, atsako Vyriausybė.

Visų pirma, reikėjo informuoti, kas tai per virusas, kokios šeimos, kokia yra komplikacijų grėsmė ir ką reikėtų daryti. Adekvati informacinė kompanija būtų leidusi nesukelti panikos, baimės ir klaidingų veiksmų.

Už tai, kaip minėjau, turėjo atsakyti Vyriausybė. Reikėjo apimti visus laukus: susisiekimo, ekonomikos, turizmo, masinių renginių, maisto, švietimo, daug kitų sektorių...

Krizių valdymas iš karto suponuoja nustatyti pažeidžiamiausias sritis. Juk negalime izoliuoti visos visuomenės. Reikia nustatyti silpnąsias, pavojingąsias vietas, kuriose reikia profilaktikos, prevencijos ir atsekamumo.

Buvo labai nesmagu, kad ir Sveikatos ministras buvo išvykęs iš šalies panikos piko ir viruso augimo metu. Jo balso Lietuvoje neabejotinai reikėjo anksčiau.

Netgi pasigedau logiškos informacijos iš ULAC. Jeigu jie būtų logiškai paaiškinę, galbūt būtų išvengta tokios panikos. Europos Sąjungoje nuo gripo viruso komplikacijų miršta apie 35 tūkst. žmonių. Taip nutinka su pažeidžiamomis ligonių grupėmis. O dėl koronaviruso? Reikia žiūrėti skaičius ir lyginti.

Grįžtant prie to, ką sakiau apie perteklines priemones. Norint, kad priemonių būtų imamasi nuosekliai, turi būti išsakyti kriterijai, pagal ką saugomasi. O dabar buvo atšaukti kovo 11-osios renginiai viduje, o vėliavų kėlimo renginys neatšauktas.

Paradoksas. Juk į uždarus renginius yra vardiniai pakvietimai! Jeigu jie kviečia mane, Andriukaitį, tai lengviau pažiūrėti, kur aš buvau, ar keliavau, ar ne... Jeigu turite renginio dalyvių sąrašą, galite juos informuoti, prašyti sąmoningumo ir neatvykti, jei keliavote per rizikines šalis ar turite temperatūros.

O kai vyks renginys aikštėje, ten tai jau tikrai nežinosite, kas jame ir iš kur atvykę dalyvauja. Labai keistas skirstymas. Todėl renginių viduje atšaukimą ir vadinu hyper reakcija“, - paaiškino V. Andriukaitis.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
3.9138

Vyras pats pasistatė namą: iš esmės prireikė tik trijų dalykų (42)

Gera diena, savadarbio taupumo mylėtojai, papasakosiu savo nuotykį ir aš. Nuotykis truko vienerius...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (63)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Gyvenimą miesto centre iškeitė į kaimą: jau sutaupėme 12 tūkstančių eurų (23)

Mūsų šeima į karantiną žengė su nerimu. Daugiau kaip prieš metus, kai pirmą kartą prasidėjo...

Motinos dieną įvardijo, kam reiktų atsiprašyti: po baisios patirties vaikystėje, suaugusi moteris iki šiol miega nejudėdama (62)

Artėja Motinos diena. Miela, graži šventė. Taip turėtų būti. Bet ne visiems. Kalbėti apie...

Su kurso drauge paslaptingą eksperimentą atlikusi mergina daugiau to nekartotų – kūnas šiurpsta prisiminus (56)

Žinau, kad žiūrėsite skeptiškai, kitko ir nesiūlau. Tiesiog noriu papasakoti savo istoriją, nes...

Top naujienos

Ernestas Naprys | D+

Ne viskas tik brangsta: dešimtys produktų per 5 metus yra atpigę – palyginkite kainas (14)

Įpylus 30 procentų pabrangusio dyzelio, automobilį palikti stovėti mieste kainuoja 60 proc....

Šeštadienį – „Didysis Šeimų gynimo maršas“: dalyviai pajudėjo iš atokiausių Lietuvos kampelių dirbs gausios policijos pajėgos, bus ribojamas eismas (337)

Šiandien Lietuvoje vyks „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio finalinis renginys bus rengiamas...

Brazdeikis išsprogo taikliais metimais, Valančiūnas – ilsėjosi (3)

Prieš kelias dienas sutartį su Orlando „Magic“ iki sezono pabaigos pratęsęs Ignas Brazdeikis...

Katrina Abolina | D+

Tvarkos palaikymas šiltnamyje: sudie, ligos, sveika dezinfekcija!

Sutikite, kad gyventi švariai daug maloniau nei tarp purvinų drabužių, neplautų lėkščių ir...

Susigrąžinę dingusią dukrą tėvai atsitokėjo tik vėliau – kraupus radinys nepaliko abejonių (66)

Dauguma tėvų žino, kad vaikų auginimas yra nuolatinis darbas, reikalaujantis besąlygiškos...

Rekordinį pasirodymą surengusį Sirvydį sustabdė tik trauma (7)

20-metis Deividas Sirvydis priešpaskutinėse NBA reguliaraus sezono rungtynėse pademonstravo...

Didžiausios buitinės technikos montavimo klaidos: ne tik gadina prietaisus, bet ir gali būti nelaimės priežastis

Kad buitinė technika namuose tarnautų efektyviai, ilgai, taupytų elektros energijos sąnaudas bei...

Princas Harry prisipažino, kad karališkųjų pareigų norėjo atsisakyti būdamas vos 20-ties: pažiūrėkite, ką tai padarė mano mamai (22)

Sasekso kunigaikštis princas Harry prabilo apie norą atsisakyti karališkųjų pareigų ir neigiamą...

Skaudi nelaimė Vilniaus ligoninėje: mirė medikų gaivinamas kūdikis (5)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus ligoninėje mirė mažametis.