aA
Skyrybos buvo skausmingos – vyras pranešė, kad susirado „gražesnę, jaunesnę“, kuri be kita ko, dar domisi filosofija, o aš po cezario pjūvio (buvo praėję 2 mėnesiai) apskritai ne kažin ko verta.
© Shutterstock nuotr.

Kadangi tuomet man buvo 26-eri, o vyras iki tol nebuvo perskaitęs nei vieno filosofinio veikalo, teko dėl šio pasirinkimo gerokai nustebti. Tačiau paisydama vyro gerovės (vis dėlto mylimas žmogus) paleidau jį turtinti savo dvasinio pasaulio.

Draugystė su jauna intelektuale truko kokius gerus 6 su puse mėnesio, nes pasirodė, kad mano gyvenimo palydovas neįstengia patenkinti net esminių savo naujosios draugės materialinių poreikių (pvz., tokių kaip „Louis Vuitton“ lagaminėlio studentiškai kelionei į Barseloną). Dvasiniam polėkiui pasibaigus, vyras grįžo namo, bet sulipdyti suskilusio bendro gyvenimo puodo nepavyko.

Po skyrybų dukrą teko auginti vienai. Buvusysis laikėsi gerai žinomo principo „davė dievas dantis – duos ir duonos“, o ir pabendrauti su vaiku, kuris, beje, buvo abiejų planuotas, pamiršdavo iš pradžių mėnesiais, o paskui ir metais. Na, bet dainuoja tas, kieno sąžinė rami. Užsiėmiau vaiko auklėjimu bei gerbūvio mums abiejoms kūrimu. Vis dėlto, kaip ir daugeliui, po kelių nuolatinio skubėjimo metų pradėjo trūkti artimo žmogaus.

Nesėdėjau visiškai rankų sudėjusi, išeidavau pasižmonėti, prisiregistravau keliose pažinčių svetainėse. Tačiau joks kandidatas į draugus horizonte nesirodė. Sakote, taip nebūna. Būna. Net ir simpatiškoms, nebjauraus charakterio moteriškėms. Ir net ne vienerius metus.

Dukrai tada buvo jau penkeri. Vieną vakarą, kai ji užmigo, plepėjau „Skype“ su giminaite iš užjūrio. Tuo metu šia programa ateidavo šimtai kvietimų draugauti: tiek iš norinčių pramokti kitą kalbą ir ieškančių pašnekovų, tiek iš smalsių ar neturinčių ką veikti personų, tiek iš įvairaus plauko nuotykių ieškotojų. Tad gavusi eilinį kvietimą, norėjau jį tiesiog uždaryti, bet žvilgtelėjus į nuotrauką susilaikiau. Oi, tas veidas – ne mačo, ne išsižiojėlio, ne morozo ar kokio kito personažo, kažkas buvo toje nuotraukoje kitaip. Gal tiesiog paprastas veidas, be jokių suvaidintų emocijų ar užsidėtų kaukių. Nusprendžiau atsakyti.

Marius bendravo taip linksmai ir nuoširdžiai, kad praplepėjom gerą valandą. Prisijungė ir kitą dieną, ir dar kitą, kol pagaliau po kelių savaičių susirašinėjimo susitarėm susitikti. Atėjo su gėlėmis, saldainiais ir pliušiniu meškinu dukrai – tiesiog moters svajonės apie vyro dėmesį įsikūnijimas. Buvo toks pat lengvai bendraujantis, atviras ir spinduliuojantis gerą nuotaiką, kaip ir mūsų internetiniuose pokalbiuose. Sakė, kad aš jam pasirodžiusi įdomi ir protinga, be to, mano nuotrauka buvo „kaip normalaus žmogaus“, be dirbtinai išpūstų lūpų ir kitų noriai demonstruojamų „grožybių“.

Draugystė užsimezgė lengvai ir greit peraugo į šiltesnius jausmus. Įsimylėti jį buvo lengva. Su Marium buvo įdomu, jis mokėjo stebinti, greit „perkąsdavo“ žmones, greit rasdavo išeitį, mokėjo suktis gyvenime, tačiau tuo pat metu išlaikydavo žmogišką padorumą. Kalbėtis galėdavom valandomis, jis neslėpė nei savo praeities, nei savo trūkumų, kurių, be abejo, turėjo. Mano dukrai jis labai patiko, mokėjo bendrauti su vaikais.

Pamažu užėmėme vis didesnę vienas kito gyvenimo dalį. Pradėjome gyventi kartu. Iš štai tada jausmai pradėjo vėsti. Pajutau, kad Marius su manim pradėjo nuobodžiauti. „Žinai, – sakydavo jis, – tu toks geras žmogus, kad tave sunku mylėti kaip moterį.“ Matyt, kaip ir daugeliui vyrų, jam reikėjo santykiuose trupučio žaidimo, trupučio kančios, kurios aš nemokėjau suteikti. Aš buvau per daug aiški, nesugebėjau sukurti intrigos, nemokėjau žaisti jausmais netgi šiek tiek rizikuodama. Išsiskyrėme su Mariumi ne piktuoju, išsiaiškinome, padėjome tašką. Gerai supratau, kad aš neturiu tų savybių, kurių jam reikia. Tų, kurių reikia daugeliui. Tų, dėl kurių stokos, ko gero, subyrėjo ir mano santuoka.

Puoliau savo nesėkmę analizuoti, gilinausi į daug protingų straipsnių, sekiau išmintingais patarimais. Bandžiau išmokti būti „truputį bloga moterimi“ ir „kale“. Nepavyko – kiekvieną kartą, vaidindama tą, kuria nesu, jausdavausi blogai, o tokiu būdu gautas vyriškas dėmesys džiugindavo labai trumpai. Galop nutariau, kad geriau jaučiuosi, kai esu savimi, net jeigu ir esu viena. Neišmintinga turbūt. Bet gal turi būti ir tokių, kaip aš, pasaulis margas, nors visi vaikštome viena žeme ir žiūrime į vieną saulę.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar antra pusė reikalinga tam, kad būtum laimingas? Visi, jos ieškantys, choru tikriausiai išrėktų garsų „Taip!“, o ją turintys suabejotų – juk problemos kyla, sunkumai gyvenime pasitinka, nepaisant to, esi vienas, ar ne. O juk bėdas gali ir sukelti ir tas vienintelis ar vienintelė, kurio taip intensyviai buvo ieškota... Pažįstamas jausmas?

Pasidalinkite savo istorijomis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienas“ arba spausdami pilką mygtuką čia iki rugpjūčio 31 d. Konkurso prizas – „iPad Air“ planšetė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vairuotojo elgesys pribloškė: tai – visiška nepagarba žmonėms (49)

Noriu papasakoti istoriją apie tai, kokie šiais laikais yra bjaurūs autobuso vairuotojai ....

Karti emigrantės patirtis: suklydau nusprendusi grįžti gyventi į Lietuvą (175)

Kodėl rašau: kol būsimi kandidatai matuojasi Prezidento, Merų postus, Opozicija ir Pozicija...

Tikrasis vyro veidas pasirodė po vestuvių – ištrūkti padėjo tik vienas pokalbis (37)

Viskas prasidėjo po vestuvių. Aš maniau, kad tai bus prasidėjęs ramybės ir laimės periodas,...

Darbo sąlygos darželyje sunkiai pakeliamos – išskirtinis dėmesys tik giminaitei (39)

Liūdna girdėti istoriją apie vieno vaikų darželio direktorės baisų bei grubų, o kartais net...

Žmonai sako, kad vyksta į medžioklę – melas prasidėjo gimus vaikams (61)

Noriu pasidalinti, kaip vyrai gali pasikeisti gimus vaikams. Deja, bet pažįstu du vyrus. Vienas –...

Top naujienos

Finaliniai TS-LKD kandidatų debatai. Šimonytė ir Ušackas deklaravo, dėl ko niekada nesutartų su valdančiaisiais (576)

Pirmadienį Kaune vyko finaliniai Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD )...

Seime svarstomas naujas mokestis: nori apmokestinti spausdintuvus (570)

Seime liko paskutiniai žingsniai dėl naujo mokesčio priėmimo, kuris, veikiausia, išaugintų...

Krepšininkas Mindaugas Kuzminskas patvirtino kalbas apie skyrybas ir atskleidė jų priežastį: stengiausi viską išsaugoti (26)

2017-ųjų liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, krepšininkas Mindaugas...

Imperijos griūtis: Ukrainos bažnyčia skaldo Putino kuriamą slavų pasaulį (208)

Ką reiškia Ukrainos stačiatikių bažnyčios galimas susivienijimas ir atsiskyrimas nuo Maskvos? Ar...

Į Lietuvą atkeliauja bjaurus atmosferos frontas: smarkus vėjas atneš ir pirmąsias snaiges (15)

Spalio 22 dieną daugelyje Lietuvos rajonų termometrai rodys 6–11 °C. Visoje šalyje lankysis...

Nustelbė viską, ką teisėjas yra regėjęs: gauja nuteista už sistemingą pažeidžiamų merginų prievartavimą kai kurioms tebuvo 11 metų (43)

Gauja nubausta už „niekšiškus ir siaubingus“ nusikaltimus, o vadeiva įkalintas iki gyvos...

Neįtikėtini pokyčiai: pusės savo svorio atsikratė pakeitusi vieną įprotį (32)

„Atsimenu atvejį, kai su vaikais atvykome į atrakcionų parką ir jie norėjo, kad kartu...

Atimtų vaikų mama: neįsivaizduoju, kaip reikės atitaisyti vaikams padarytą žalą (1314)

„Aš jau kalbu ramiai – visos ašaros praverktos“, - sako kaunietė Eglė. Rugsėjo pabaigoje...

„Dzūkiją“ gyręs Šaras pokštavo dėl prametančio Jankūno: man irgi sakydavo – nuo vasario, Šarai (3)

Tik po gyvybiškai svarbių Thomo Walkupo ir Leo Westermanno tritaškių Šarūnas Jasikevičius...

Europos žaizda, kurioje šlovinamas komunizmas: viskas atrodo taip, kaip pas mus buvo „prie ruso“ (438)

Pirmojoje pasakojimo dalyje rašiau apie Moldovos teritorijoje esančią Padniestrę – regioną,...