aA
Skyrybos buvo skausmingos – vyras pranešė, kad susirado „gražesnę, jaunesnę“, kuri be kita ko, dar domisi filosofija, o aš po cezario pjūvio (buvo praėję 2 mėnesiai) apskritai ne kažin ko verta.
Vyro palikta moteris: bandžiau būti „kale“
© Shutterstock nuotr.

Kadangi tuomet man buvo 26-eri, o vyras iki tol nebuvo perskaitęs nei vieno filosofinio veikalo, teko dėl šio pasirinkimo gerokai nustebti. Tačiau paisydama vyro gerovės (vis dėlto mylimas žmogus) paleidau jį turtinti savo dvasinio pasaulio.

Draugystė su jauna intelektuale truko kokius gerus 6 su puse mėnesio, nes pasirodė, kad mano gyvenimo palydovas neįstengia patenkinti net esminių savo naujosios draugės materialinių poreikių (pvz., tokių kaip „Louis Vuitton“ lagaminėlio studentiškai kelionei į Barseloną). Dvasiniam polėkiui pasibaigus, vyras grįžo namo, bet sulipdyti suskilusio bendro gyvenimo puodo nepavyko.

Po skyrybų dukrą teko auginti vienai. Buvusysis laikėsi gerai žinomo principo „davė dievas dantis – duos ir duonos“, o ir pabendrauti su vaiku, kuris, beje, buvo abiejų planuotas, pamiršdavo iš pradžių mėnesiais, o paskui ir metais. Na, bet dainuoja tas, kieno sąžinė rami. Užsiėmiau vaiko auklėjimu bei gerbūvio mums abiejoms kūrimu. Vis dėlto, kaip ir daugeliui, po kelių nuolatinio skubėjimo metų pradėjo trūkti artimo žmogaus.

Nesėdėjau visiškai rankų sudėjusi, išeidavau pasižmonėti, prisiregistravau keliose pažinčių svetainėse. Tačiau joks kandidatas į draugus horizonte nesirodė. Sakote, taip nebūna. Būna. Net ir simpatiškoms, nebjauraus charakterio moteriškėms. Ir net ne vienerius metus.

Dukrai tada buvo jau penkeri. Vieną vakarą, kai ji užmigo, plepėjau „Skype“ su giminaite iš užjūrio. Tuo metu šia programa ateidavo šimtai kvietimų draugauti: tiek iš norinčių pramokti kitą kalbą ir ieškančių pašnekovų, tiek iš smalsių ar neturinčių ką veikti personų, tiek iš įvairaus plauko nuotykių ieškotojų. Tad gavusi eilinį kvietimą, norėjau jį tiesiog uždaryti, bet žvilgtelėjus į nuotrauką susilaikiau. Oi, tas veidas – ne mačo, ne išsižiojėlio, ne morozo ar kokio kito personažo, kažkas buvo toje nuotraukoje kitaip. Gal tiesiog paprastas veidas, be jokių suvaidintų emocijų ar užsidėtų kaukių. Nusprendžiau atsakyti.

Marius bendravo taip linksmai ir nuoširdžiai, kad praplepėjom gerą valandą. Prisijungė ir kitą dieną, ir dar kitą, kol pagaliau po kelių savaičių susirašinėjimo susitarėm susitikti. Atėjo su gėlėmis, saldainiais ir pliušiniu meškinu dukrai – tiesiog moters svajonės apie vyro dėmesį įsikūnijimas. Buvo toks pat lengvai bendraujantis, atviras ir spinduliuojantis gerą nuotaiką, kaip ir mūsų internetiniuose pokalbiuose. Sakė, kad aš jam pasirodžiusi įdomi ir protinga, be to, mano nuotrauka buvo „kaip normalaus žmogaus“, be dirbtinai išpūstų lūpų ir kitų noriai demonstruojamų „grožybių“.

Draugystė užsimezgė lengvai ir greit peraugo į šiltesnius jausmus. Įsimylėti jį buvo lengva. Su Marium buvo įdomu, jis mokėjo stebinti, greit „perkąsdavo“ žmones, greit rasdavo išeitį, mokėjo suktis gyvenime, tačiau tuo pat metu išlaikydavo žmogišką padorumą. Kalbėtis galėdavom valandomis, jis neslėpė nei savo praeities, nei savo trūkumų, kurių, be abejo, turėjo. Mano dukrai jis labai patiko, mokėjo bendrauti su vaikais.

Pamažu užėmėme vis didesnę vienas kito gyvenimo dalį. Pradėjome gyventi kartu. Iš štai tada jausmai pradėjo vėsti. Pajutau, kad Marius su manim pradėjo nuobodžiauti. „Žinai, – sakydavo jis, – tu toks geras žmogus, kad tave sunku mylėti kaip moterį.“ Matyt, kaip ir daugeliui vyrų, jam reikėjo santykiuose trupučio žaidimo, trupučio kančios, kurios aš nemokėjau suteikti. Aš buvau per daug aiški, nesugebėjau sukurti intrigos, nemokėjau žaisti jausmais netgi šiek tiek rizikuodama. Išsiskyrėme su Mariumi ne piktuoju, išsiaiškinome, padėjome tašką. Gerai supratau, kad aš neturiu tų savybių, kurių jam reikia. Tų, kurių reikia daugeliui. Tų, dėl kurių stokos, ko gero, subyrėjo ir mano santuoka.

Puoliau savo nesėkmę analizuoti, gilinausi į daug protingų straipsnių, sekiau išmintingais patarimais. Bandžiau išmokti būti „truputį bloga moterimi“ ir „kale“. Nepavyko – kiekvieną kartą, vaidindama tą, kuria nesu, jausdavausi blogai, o tokiu būdu gautas vyriškas dėmesys džiugindavo labai trumpai. Galop nutariau, kad geriau jaučiuosi, kai esu savimi, net jeigu ir esu viena. Neišmintinga turbūt. Bet gal turi būti ir tokių, kaip aš, pasaulis margas, nors visi vaikštome viena žeme ir žiūrime į vieną saulę.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar antra pusė reikalinga tam, kad būtum laimingas? Visi, jos ieškantys, choru tikriausiai išrėktų garsų „Taip!“, o ją turintys suabejotų – juk problemos kyla, sunkumai gyvenime pasitinka, nepaisant to, esi vienas, ar ne. O juk bėdas gali ir sukelti ir tas vienintelis ar vienintelė, kurio taip intensyviai buvo ieškota... Pažįstamas jausmas?

Pasidalinkite savo istorijomis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienas“ arba spausdami pilką mygtuką čia iki rugpjūčio 31 d. Konkurso prizas – „iPad Air“ planšetė.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Abiturientė pratrūko dėl egzaminų: jau dabar akivaizdu, kas mūsų laukia (198)

Pasisakysiu šių metų abitūros egzaminų tema. Aš, asmeniškai, nežinau, kaip su tokia mokymo...

Anytos vengiau kaip velnias kryžiaus – tik kai ji mirė sužinojau visą tiesą (112)

Man – ne dvidešimt. Ir ne trisdešimt, o mano anyta jau senokai iškeliavusi anapilin.

Apstulbino: verslininkės šeima daro tokį gerą darbą, kokiam ryžosi ne visi didieji verslai (32)

Paskambina buto, kurį nuomojuosi, savininkė. Su ja draugaujam jau turbūt penkti metai, nuomojuosi...

Anytos gestas šaltą žiemą marčiai įsiminė dešimtmečiams (31)

Mano anyta jau keleri metai, kaip išėjusi anapilin, bet, ji buvo ypatingas žmogus.

Pandemijos dienoraštis: dėl viruso Europa vilkiko vairuotojus išvydo kitomis akimis (32)

Netoli Danijos sienos yra viena puiki vietelė. Yra galimybė sunkvežimiu privažiuoti prie pat...

Top naujienos

Įrašas apie medikų elgesį su gimdyvėmis sukėlė pasipiktinimų bangą: atsaką metė ir medicinos įstaigos, ir žinomi žmonės verslininkas atsiprašė (360)

Verslininkas Liudvikas Andriulis , kurio žmona laukiasi vaikelio, vakar savo socialinėje paskyroje...

Gydytoja apie košmariškas pirmąsias koronaviruso plitimo Lietuvoje savaites: koridoriai pilni karščiuojančių, dirbo paromis (206)

Per koronaviruso plitimo Lietuvoje laiką, mūsų šalyje, balandžio 9 dienos duomenimis, patvirtinti...

Lietuvių kilmės kovotojos Namajunas šeimoje – dvi koronaviruso aukos (41)

Paaiškėjo priežastis, kodėl iš prestižinio UFC turnyro pasitraukė lietuvių kilmės kovotoja...

Keliaujančių kontrolė šventinį savaitgalį: pasitikės žmonėmis, bet informaciją tikrins (214)

Visą šventinį savaitgalį, nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val., bus ribojamas...

Eurogrupė susitarė dėl 500 mlrd. eurų paramos ES ekonomikai dėl pandemijos planui (66)

Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per...

Gera naujiena iš JK – Johnsonas išleistas iš intensyvios terapijos skyriaus (166)

Ketvirtadienio vakarą britų žiniasklaida pranešė, kad nuo koronaviruso gydytas šalies premjeras...

Šventinėmis dienomis laukia permainingi orai (3)

Penktadienio dieną Lietuvos orus lems anticiklono, kurio centras įsitaisęs ties Danija, rytinis...

CNN: Čikagos apylinkėse ruošiamas laikinas 2 tūkst. kūnų talpos morgas (11)

Ilinojaus valstijos valdžia nurodė Čikagos apylikėse paruošti laikinąjį morgą , galintį...

10-ies minučių pokalbis trims draugams kainavo po 250 eurų: pažeidė karantino reikalavimus (438)

Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti įrašas, jog 3 draugai iš Kauno buvo nubausti policijos, už...

Palangos verslininkas prognozuoja rekordinę vasarą: žmonės bijos atostogauti užsienyje, todėl važiuos ilsėtis pas mus (446)

Užkandžiais ir gėrimais visame Lietuvos pajūryje prekiaujantis Laurynas Rimavičius prognozuoja,...

|Maža didelių žinių kaina