aA
Privaloma karo tarnyba sulaukė nemažai atsiliepimų. Gerai, kad žmonės kalba, bet panašu, kad gyvename baltai juodame pasaulyje. Kitokių spalvų nėra ir taškas. Šiuo atveju yra dvi nuomonės: vyriška ir moteriška.
© Shutterstock nuotr.

Moterys peikia vyrus, kad jie nevyriški, kad pasidarė „liurbiai“, įsimylėję sporto salę ir smegenis išdžiovinę testosterono pertekliumi, skundžiasi, kad vyrai „subobėjo“, o šaudyti moka ir drąsą demonstruoti gali tik kompiuteriniuose žaidimuose. Tad jos tikisi, kad privaloma karo tarnyba bent jau sugrąžins vyriškumą i mūsų tėvynę. Tačiau labiausiai mane pribloškė, kai sulygino 9 mėnesius privalomos karo tarnybos su nėštumu!

„Juk moterys paaukoja 9 mėnesius, iškenčia didelius skausmus, joks vyras to neiškęstų!!! O dar save laiko stipriąja lytimi!“ – piktinasi interneto komentatorės. Pati esu moteriškosios lyties atstovė ir man nuoširdžiai gėda už taip kalbančias moteris!

Visų pirma, pradėkim nuo to, kad nėštumas – gyvybės kūrimas, o karas – gyvybės naikinimas. Kūrimas ir naikinimas – tai antonimai, o palyginimui reikėtų ieškoti sinonimų. Bet čia tik smulkmena ir ne esmė. Juk visko gyvenime pasitaiko ir kartais galima sulyginti, tarkim, balandį ir dramblį. Juk šie žodžiai net kažkuo panašūs? Abu turi „b“ ir „d“ raides, abu gyvūnai. O palyginimas galėtų skambėti maždaug taip: balandis moka skraidyti, o dramblys to nesugeba, vadinasi balandis tikrai geresnis už dramblį.

Antra, moterys, kurios save laiko didvyrėmis, kad aukoja savo kūną ir gyvenimą gimdydamos vaikus, tai turėtų atminti, kad jų niekas to daryti neverčia. Apsisaugojimo priemonių apstu, o jei jomis nepasitiki, tai tegul žino, kad pirštukais vaikai nepasidaro. Jei vaikas reiškia pasiaukojimą, tai užuot žliumbusios geriau pagalvotų, ko nori iš gyvenimo ir ką turėtų daryti, kad jo nereikėtų kam nors „aukoti“. O jei vis dėlto vaiko nori, bet nenori gimdyti, tai tegul pasinaudoja surogatine motina arba įsivaikina. Alternatyvų daug, gyvename tame amžiuje, kai problema yra ne pasirinkimų trūkumas, o jų perteklius. Taip kad tegul moterys tik nemenkina pačios savęs, nėštumą laikydamos prievole, nes kai 9 mėnesių karo tarnyba yra lyginima su nėštumu, tai ne karo tarnyba įgauna „mažo stebuklėlio“ prasmę, o nėštumas įgyja pilką prievolės anstpaudą.

Galiausiai, pastebėjau, kad vyriškumo trūkumu labiausiai skundžiasi tos vadinamos „prisižiūrėjusios“ moterys, kurių „Facebook“ profilio nuotraukoje pirmame plane styro „netyčia“ atidengta krūtinė, negali nepastebėti akį rėžiančių antakių. Toliau seka nuostabusis „selfis“, išriestas užpakaliukas, „kokia aš graži“, „kokia aš faina“, „kaip myliu vaikus“, „kokia skani mano kavytė“ ir kitokios „bla bla bla“ nuotraukos. Taip kad gal nereikėtų skųstis, kad vyrai elgiasi nevyriškai, kai pačios moterys save stengiasi pristatyti į kuo brangesnės prekės vietą, kuria visi grožisi, kurios visi geidžia ir t.t. Prekėms pagarbos niekas nerodo ir joms neasistuoja.

Užuot skundusis vyriškumo trūkumu, geriau pačios moterys išmoktų save gerbti, o tada tikrai nustebtų, iš kur netikėtai atsirado tiek daug vyriškų vyrų aplink. Ir nereikėtų menkinti vyrų argumentuojant tuo, kad jie neatlaikytų nėštumo skausmų. Straipsnis skirtas ne tam, kad ginčiau vyrus ir kaltinčiau moteris, nes man iš vis atrodo absurdiška žmones skirstyti tik į du polius: vyrišką ir moterišką. Tiesiog norėjau išsakyti savo nuomonę vienai, labai siaurai žmonių grupelei, o kartu ir visai visuomenei.

Nes tikrai nemanau, kad reikėtų lyginti nėštumą ir privalomą karo tarnybą, ieškoti didvyrių ir vaidinti aukas. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir kiekvienas gyvena taip, kaip jam atrodo teisinga. Gal užteks klijuoti stereotipus ir viską bandyti sudėlioti į standartų pilnas dėžutes?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo nuomone – ar pritariate sprendimui grąžinti privalomąją karo tarnybą? Galbūt galite pasidalinti patirtimi, prisiminęs, kaip jums anksčiau teko tarnauti kariuomenėje? O gal priklausote tai grupei, kuriai planuojama pritaikyti karo prievolę, ir norite pasidalinti mintimis, kaip dėl to jaučiatės? Moterys, jūs jaučiatės nuskriaustos, kad jūs nesate šaukiamos dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose? Laukiame Jūsų minčių žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pamiršti buvusį mylimąjį padėjo tik vienas dalykas (10)

Mano skruostu riedanti ašara lėtai sustoja ties virpančia šypsena , kurią sukelia seni ir...

Visuomenės kiršinimo kampanija: kam naudinga, kad Lietuvoje nebūtų ginami vaikai? (32)

Prastuomenę mes patys ir auginame. Viskas skiepijama nuo mažens. Visos vertybės ir požiūriai...

Eurovizijos atrankoje pastebėjo keistą sprendimą: ar taip gali būti? (23)

Kodėl gi mums taip svarbu Eurovizija , kad tiek skiriame tam energijos ir brangaus eterio laiko, juk...

Verslininkas pasakė, kokias klaidas daro į Lietuvą grįžtantys emigrantai (157)

Iki „Brexit“ liko 46 dienos ir vis daugiau lietuvių emigrantų galvoja apie sugrįžimą į...

Keturi dalykai, kurie man sukelia gėdą už Verygą (24)

Esu gydytojas. Lietuvoje dirbu 31-erius metus. Man gėda dėl Sveikatos apsaugos ministro gydytojo...

Top naujienos

Sovietų valdžios įslaptintas incidentas: Uralo kalnuose rasti septyni kūnai, mįslingos detalės šiurpą kelia iki šiol (214)

Rusijos generalinės prokuratūros atstovas Aleksandras Kurenojus vasario 1 d. pranešė, kad tyrėjai...

Nekilnojamojo turto kainos: problemos Švedijoje galėtų persikelti į Lietuvą (47)

Nekilnojamojo turto rinkos burbului Švedijoje artėjant pabaigos link, „Swedbank“ ekonomistas...

Lietuviai aplankė išskirtinę Indijos vietą, kurioje streikai – kasdienybė: viskas dėl moterų (18)

Praleidę keturias dienas Alapuroje, pasidžiaugę „Backwaters“ ir pliažais, atšventę...

Daniel Moss. Liaukitės žiūrėti į Japoniją kaip į sąstingio kraštą

Liaukitės žvelgti į Japoniją kaip į kokį sąstingio kraštą. Šalies ekonomika, trečia...

Skurdas pagal norvegus: pinigų stoka besiskundžianti 50-metė norvegė laukia 1700 eurų pensijos (421)

51 m. norvegė Liv Iversen yra seniausio lėlių teatro pietvakarinėje Norvegijos pakrantėje...

Ivaškevičius: daug kartų norėjau atsisakyti šitos premijos (584)

Teikiant nacionalines kultūros ir meno premijas, prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį...

Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje džiaugėsi tik 4 dalyviai: paaiškėjo visi finalistai rezultatai sutapo su DELFI skaitytojų nuomone (465)

Vasario 16-osios vakarą suskambo antrasis nacionalinės „ Eurovizijos “ pusfinalis. Ši...

Globos namų darbuotoja nusprendė prabilti apie tai, kas vyksta už uždarų durų: situacija kelia nerimą (121)

Kylantys incidentai, psichologinės pagalbos trūkumas ir nekompetetingi darbuotojai – tokias...

Shaqą peršokęs Diallo laimėjo NBA dėjimų konkursą (1)

Kūrybiškumu išsiskyręs Oklahomos „Thunder“ gynėjas Hamidou Diallo triumfavo šuolių per...

Kurtizanių amžius Paryžiuje: nuo slaptų bordelių iki šampano vonių ir „meilės kėdės“ (44)

Prieš kelis metus Paryžiaus Orsė muziejus (Musée d'Orsay) pirmą kartą surengė šokiruojančią...