aA
Kreipiuosi į jus pagalbos, patarimo, naujų minčių, nes jaučiu, kad pats nesusitvarkau su esama padėtimi, visi išbandyti standartiniai metodai nedavė jokio rezultato ir matau pats, kad grimztu vis gilyn į neviltį, egzistavimą, depresiją. O situacija, regis, standartinė – paliko mergina. Tačiau leiskite man papasakoti priešistorę. Šiuo metu man 35 - eji metai, mano buvusiai merginai – 27 - eri.
Vyras po skyrybų neranda sau vietos: jaučiuosi miręs viduje ir nežinau, kaip viską ištaisyti
© Shutterstock

Susipažinome prieš keturis su puse metų, kai buvome 23 - ejų ir 30 - ies metų amžiaus, pradėjome draugauti, susitikinėti. Reikia paminėti, jog ji turi sūnų, kuriam dabar 12 metų. Kartu apsigyvenome tik po dvejų metų, nors noras iš jos pusės buvo didelis tai padaryti kuo greičiau. Tai, kad nėjome gyventi kartu ir plėtoti mūsų santykių, stabdė mano neveiklumas, stagnacija ir savotiškas įsipareigojimo prisibijojimas. Galų gale, po nemažos santykių krizės, trukusios apie tris mėnesius, kurios metu buvome atsidūrę ant skyrybų slenksčio, mes apsigyvenome kartu, prasidėjo šeimyninis gyvenimas.

Gyvenome trise, santykiai su kiekvienu mėnesiu regis vis įsibėgėdavo ir jausmai stiprėjo. Reikia nuoširdžiai pripažinti, kad su jos sūnumi man bendrauti nelabai sekėsi ir ne todėl, jog jis nenorėjo, tačiau iš mano pusės suveikė stabdžiai. Taip mes gyvenome dvejus su puse metų, žinoma, buvo ir pykčių, ir barnių, bet visada viską išspręsdavome. Vis dėlto pasakysiu, jog pats tose situacijose elgdavausi nederamai, būdavau per daug išdidus, kartais arogantiškas, esu pasakęs skaudinančių dalykų. O paskutinius keletą mėnesių nuo 2019-ujų pradžios mūsų santykiai pakrypo kita linkme. Aš susikoncentravau į savo asmeninius tikslus – sportas, automobiliai, galbūt problemos darbe, nuotaikų kaita, pyktis. Visą tai galbūt savotiškai išliedavau per ginčus su savo mergina, pasakiau tikrai dalykų, kurių nedera ir ne, tai nebuvo kažkas nepadoraus, bet galbūt daug stipriau. Sakiau tai, kad nenoriu santuokos, kad nenoriu vaikų, kad man ne visada patinka būti kartu ir t. t. Žinoma, visko neatkartosiu ir neverta, bet galima susidaryti esminį vaizdą, jog išliedamas savo išorėje sukauptas neigiamas emocijas žlugdžiau mūsų santykius. Tai buvo aštru, aš tą suprantu, nors viduje nuoširdžiai norėjau ją vesti ir padaryti savo žmona, ir turėti vaikų, tačiau dabar kas traukė už liežuvio sakyti priešingai.

Dar pasakiau, kad man nepatinka, jog mes gyvename trise. Čia tikriausiai jai buvo peilis ir aš visiškai tą suprantu. Kodėl aš taip sakiau, neįsivaizduoju, nes jos sūnus man visiškai gyvenime netrukdė. Gailiuosi, jog neužmezgiau su juo ryšio. Galbūt dėl to, jog pats augau vienturtis ir visas dėmesys buvo skirtas man ir šiuo atveju nenorėjau dalytis savo mylimos merginos dėmesiu su jos berniuku. Pripažįstu ir gailiuosi dėl to, ką pasakiau, kaip elgiausi, bet tikrai ne visi mano skaudūs žodžiai liejosi iš širdies, nežinau ko vedimas prikalbėjau ko nedera. Buvau tikrai ne tas žmogus, koks esu iš tikrųjų.

Ir taip vieną gražią dieną mums teko išsikraustyti iš buto, kuriame gyvenome, kadangi jis buvo nuomojamas. Tai buvo šeimininkų sprendimas – parduoti butą. Logiška būtų, jog bet kokia kaina eitume ir ieškotume variantų, kaip vėl kartu gyventi, tik kitur. Tačiau mano užsispyrimas tam tikrais klausimais privedė prie to, jog aš išsinuomojau atskirai būstą, o mano mergina su sūnumi grįžo gyventi pas savo gimines, kur ir gyveno anksčiau. Dabar baisu pačiam tai sakyti ir pripažinti, tačiau tokio sprendimo priežastis buvo įvardyta, jog gyvenimas trise man nepatinka. Kaip aš taip galėjau pasakyti, nors net niekada negalvojau skirtis ar negyventi su ja ir jos sūnumi. Aš buvau ne savas dėl daugelio priežasčių, o pagrindine įvardinčiau savo sportinį režimą, dietą, kai ruošiausi kultūrizmo varžyboms. Tas visiškai sujaukė mano asmenybę tuo metu.

Mes išsiskirstėme savo keliais, pirmas kelias savaites to labai nesureikšminau, bet tikėjausi, kad mūsų santykiai vis dar yra, tik kitokioje formoje. Kontakto jau nebepalaikėme, nebendravome. Aš nesupratau, jog gali artėti pabaiga. Po to, kai po kelių savaičių baigėsi mano varžybos ir grįžau į normalų gyvenimą, aš atsipeikėjau po dviejų dienų, paskambinau jai, pokalbis nenusiklostė, tačiau toliau žodis po žodžio sužinojau, jog ji mane palieka. Toliau sekė manęs ignoravimas, blokavimas socialiniuose tinkluose, visiškas ryšio nutraukimas. Man buvo šokas aš tuo negalėjau patikėti.

Buvo mano bandymai kalbėti, rodyti dėmesį, tačiau be atsako. Po savaitės galbūt nurimus pirminiam šokui, pakalbėjome telefonu, sužinojau, kad galime bendrauti kaip draugai, ji išsakė, jog jaučiasi įžeista, pyko ant manęs ir dabar yra tarsi siena, kurios ji negali peržengti. Aš pripažįstu, kad elgiausi blogai, pasakiau blogų dalykų, tačiau viso to išsižadu, nes mano vidus nori tik jos ir priimu ją su jos sūnumi ir tikrai noriu kurti gyvenimą su ja.

Šiuo metu mūsų bendravimas, jei taip galima pavadinti, keistuose rėmuose, ji labai retai atsiliepia telefonu, tarsi ir kalbame, kad galime bendrauti, galėtume susitikti tiesiog šiaip. Kaip aš turėčiau elgtis? Kaip man ištaisyti visą tai, ką padariau? Viską pripažįstu, buvau ne tas žmogus, koks esu iš tikrųjų, sugadinau gražius santykius, bet jau nurimus pirminėms emocijoms suprantu, kad ji vienintelė man rūpi gyvenime ir noriu kurti su ją bendrą gyvenimą, tik daug gražesnį nei buvo iki šiol. Tikiu, galiu ir noriu to.

O šiuo metu jaučiuosi miręs viduje, nežinau, kaip elgtis. Prašau patarkite, kaip viską ištaisyti, kaip elgtis, kad būčiau laimingas, padaryčiau laimingą ją iš naujo ir jos sūnų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(50 žmonių įvertino)
2.6800

Po vaikino pastabos apie svorį pasiekė kardinalių pokyčių – tai geriau nei numesti kilogramai (26)

Merginos ir moterys, skiriu savo laišką jums, kad žinotumėt, kaip svarbu, kad pokyčiai gali...

Intymi problema vyrą varo iš proto: naktimis užsidarau vonioje (210)

Neseniai čia buvo visokių straipsnių: kiek kartų yra normalu ir panašiai. Tai aš paklausiu...

Kiekvieną savaitgalį žmona nori skirtis: mano vyro problema skamba absurdiškai (149)

Yra priimta, kad santuokoje netoleruojame didelių nuodėmių. Neištikimybė, smurtas, nenoras...

Atkreipė dėmesį į vieną labiausiai karantino paveiktų profesijų: pas tuos žmones vasarą bėgote pirmi (96)

Karantinas paveikė žmonių verslus, darbus, buitį. Labiausiai užmiršti yra menininkai. Niekas net...

Tėvas palygino dabartinių vaikų ir savo žaidimus: vienas buvo pavojingas gyvybei (32)

Kartą buvom pas pažįstamus svečiuose. Jų vaikai jau tokie ūgtelėję, 12-13 metų. Na, ir vienas...

Top naujienos

Kas taip įsiutino Rusiją: vienas Armėnijos premjero sakinys privedė prie perversmo slenksčio (66)

Pralaimėjimas kare prieš Azerbaidžaną dėl Kalnų Karabacho jau pernai šokiravo ir prislėgė...

Moteris nustebo, palyginusi grįžusiųjų izoliacijos trukmę Lietuvoje ir ES šalyse: skirtumas didžiulis (84)

Kaunietės Linos šeima dėl šeiminių aplinkybių daug keliauja po įvairias šalis, o grįžusi...

27-metis su tėvais gyvenantis jaunuolis tapo COVID-19 prognozių superžvaigžde (50)

Varžytuvėse dėl tiksliausio koronaviruso prognozuotojo titulo pagrindiniai varžovai buvo...

Paulius Jurkevičius. Nacionalinė akių muilinimo programa: jokių bangų! (17)

Kai kurie žodžiai erzina. Kai kurie sukelia kone dusulį (pykčio). Tam tikri žodžiai yra...

Kur šiais metais bus keliaujama: atsigavimą pastebi Afrikoje ir Antarktidoje (4)

Visuotinės pandemijos pradžioje kelionių ekspertai puolė spėlioti atsigavimo trajektoriją. Ar...

Agnė K. | D+

Karantininis pavasaris Nr.2: ar ir vėl neišlįsime iš treningų? ekspertės patarimai, kaip derinti stilių ir patogumą

Žiūrint į socialinius tinklus, peršasi išvada, kad žmonės karantino metu nešioja tik...

Drukteinis: ar galima diskriminuoti žmogų už tai, kad jis nepasiskiepijo? (530)

Darbdaviai, svarstydami, kaip paskatinti skiepijimąsi, įvardija, kad galėtų kompensuoti ir...

Po vaikino pastabos apie svorį pasiekė kardinalių pokyčių – tai geriau nei numesti kilogramai (26)

Merginos ir moterys, skiriu savo laišką jums, kad žinotumėt, kaip svarbu, kad pokyčiai gali...

Ištyrė, ar elektriniai automobiliai yra patikimi: specialistai rado net keletą privalumų (4)

Patikimumas yra vienas iš svarbiausių rodiklių renkantis norimą automobilį. Sparčiai...

Karjeros pergalė: Labanauskas pranoko triskart pasaulio čempioną (14)

Vieną skambiausių karjeros pergalių šeštadienį Boltone, Anglijoje, vykstančiame „Players...