aA
Noriu pasidalinti pamąstymais, kaip dabartinė valdžia, už kurią, beje, pats balsavau, žlugdo vidutinę klasę.
Vyras atviras: po Naujųjų metų pokyčių liks dvi išeitys – arba emigruoti, arba eiti į „šešėlį“
© DELFI / Domantas Pipas

Balsavau, nes patikėjau „profesionalų“ vyriausybės „koncepsija“, alkoholizmo mažinimu ir „jokių naujų mokesčių“ politika. Pradėti norėčiau nuo to, kai po 2008 metų krizės, kai bankrutavo įmonė, kurioje dirbau logistikos padalinio vadovu, tapau bedarbiu. Buvo sunku, nes keturiasdešimtmečio niekas nenorėjo priimti į darbą, neturėjau pinigų net elementariems poreikiams. Buvo laikas, kai važiavau su krovininio automobilio vairuotoju, kad padėčiau iškrauti maišus su miltais. Išvažiuodavome 7 val. ryte, kartais grįždavome 23 val. Iškrovęs 12 tonų gaudavau 50 litų. Iš nuovargio net užmigti negalėdavau. Vieną dieną pagalvojau, kad labai mėgstu medžio darbus, tad kodėl nepabandžius dailidės amato. Išėjau iš darbo biržos, kuri nieko tinkamo nepasiūlė, ir pradėjau dirbti sau. Pradėjau nuo skolintų įrankių, sekėsi neblogai, po metų priėmiau pagalbininką, tobulėjau, reklamos nebereikėjo, dirbau pagal buvusių klientų rekomendacijas.

Bet verslas nėra jau toks paprastas dalykas, dirbau ir vadybininku, ir tiekėju, ir sąmatininku, ir dailide vienu metu, be to, reikia rūpintis automobilių remontu, įrankių priežiūra, nuoma, atsinaujinimu. Būna, gauni pluoštą pinigų padaręs darbą, sumoki pagalbininkui algą už verslo liudijimą, Sodrai, nusiperki eksploatacinių medžiagų, sumoki meistrams už autoremontą (nes per mėnesį nuvažiuoju apie 3000-4000 km), sumoki už ilgos priekabos nuomą medienai vežioti, susimoki už sandėlio nuomą, draudimus ir lieka vėjai kišenėse. Supranti, kad tik palaikei pinigus ir išdalinai. Bet toks darbas turi privalumų: esi laisvas pats kurti savo gyvenimą. Tiesa, darbas niekada nesibaigia: klientas gali paskambinti ir vėlai vakare, per išeigines važiuoji susitikti, dirbi ne tuomet, kai darbo savaitė, o kai nelyja, šventės neegzistuoja.

Nuo kitų metų naikina verslo liudijimus, turėsiu vesti apskaitą ir padidės mokesčiai, o kur dar taršos mokestis. Man reikia pirkti mikroautobusą, nes pikapas, kuriuo važinėju, visai sudilo, akcizas degalams didėja. Nuo euro įvedimo mano darbų kaina nepakilo nei centu klientams, bet pabrango viskas tris kartus mažiausiai: tiek transportas, medžiagos, degalai, mediena. Kiek kainavo litais, tiek ir eurais. Man branginti paslaugas nėra galimybės, nes tiesiog neteksiu klientų. Vienintelis dalykas, kuriuo galėjau konkuruoti su kitomis įmonėmis, tai kaina, nes visus darbus atlikdavau vienas, būdamas ir vadybininku, ir meistru, ir tiekėju, o dirbdavau po 12 valandų per dieną.

Po Naujųjų man lieka tik dvi išeitys: arba išparduoti įrankius ir važiuoti dirbti svetur, arba pereiti į šešėlį ir dirbti nelegaliai, nuolat dairantis per petį. Man labai gaila, kad pats susikūręs sau darbo vietą, niekada negavęs jokios paramos iš valstybės, tampu lyg ir nusikaltėliu. Visose išsivysčiusiose valstybėje smulkaus verslo paskirtis yra išsilaikyti save, nebūti našta valstybei ir vystytis, stambėti, stotis ant kojų ir jau tuomet, kai esi pakankamai stiprus, prisidėti prie visuotinės gerovės. Be vidurinės klasės aš nematau valstybės ateities ir tie tauškalai apie gerovės valstybę atsitvėrus nuo realaus gyvenimo stikliniame name yra ciniškas netoliaregiškumas.

Politiniai sprendimai, kuriems reikia pinigų, tiesiog sugriaus mano darbo vietą ir tokių kaip aš – tūkstančiai. Ir aš pasakysiu kodėl jie tyli: daugelis mano amato žmonių nerašo laiškų į redakcijas, nes jie moka kalti, pjauti, gręžti, o ne apsiginti. Jei valstybę paliks tokie kaip aš, liks tik tie, kurie gyvena už skurdo ribos ir labai turtingi. Lietuvos socialinis modelis po penkerių metų turėtų būti panašus į Nigerijos. Mane labai liūdina tai, kad tų, kurie turi valstybėje sprendimo teisę, kompetencija yra žemesnė už tų, kurių likimus jie griauna savo sprendimais...

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(394 žmonės įvertino)
4.5381

Mylimasis įamžino merginą pikantiškoje Joninių nakties scenoje: maniau, sudegsiu iš gėdos (3)

Noriu papasakoti savo istoriją, kad apsisaugotų kitos merginos. Yra dalykų, kurių niekada...

Mergina, užtikusi savo vaikiną pažinčių svetainėje, surengė jam pasalą – tokios baigties nesitikėjo (1)

Mane paskatino šią istoriją papasakoti viešai, nes pastebėjau, kad labai dažnas atvejis, kai...

Draugės telefone pamatyta nuotrauka pribloškė: įsiutusi parlėkiau namo (3)

Savo istoriją noriu papasakoti, nes esu tikra, kad daug moterų su tuo susiduria.

Jauna mama pratrūko dėl vyro elgesio: čia jam ne viešbutis su bufetu (2)

Laba diena. Manau, mano istorija pasirodys pažįstama kai kurioms moterims, nes ir forumuose esu...

Delfi PliusParengė Justė Tovtkevičė

Mažos mergaitės prisiminimai apie Ukrainoje leistas vasaras, gyvenimą bendrabutyje, mokyklą ir Lietuvos nepriklausomybę Novelė (1)

Mergaitės pasakojimas apie leistas vaikystės dienas Ukrainoje pas senelius, vasaros dienomis,...

Top naujienos

Ekspertas: ar Rusija gali ryžtis smogti Lietuvai – paskaičiuokime, kokias pasekmes tai jai sukeltų (4)

Lietuvai ribojant Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį,...

Ką parodys EK rengiamos gairės dėl tranzito į Kaliningradą: gali susidaryti priešingas įspūdis (1)

Prezidentūroje pirmadienį įvyko pasitarimas dėl tranzito į Kaliningradą. Kaip pranešė...

Kaip Rusijos „defoltas“ gali paveikti karą: ekspertai išskiria vieną grėsmę agresorei

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Laikinai apribotas eismas kelyje Kaunas-Vilnius: užsiliepsnojo karinė technika

Antradienio vakarą laikinai buvo uždarytas kelias Kaunas-Vilnius ties Žiežmariais , nes čia...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (5)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

STT turi priekaištų Vilniaus miesto savivaldybei dėl statybų leidimų išdavimo: projektai vertinami pagal „nerašytas“ taisykles

Naujų būstų Vilniuje išdygtų ir daugiau, tačiau NT plėtotojų darbus stabdo Vilniaus miesto...

Po kaitrų Kaunas jau niokojamas audros: lūžta medžiai, plaukia gatvės (2)

Kauniečiai jau fiksuoja ant miesto užplaukusių debesų nuostolius – nuo stipraus lietaus ir vėjo...

Įspūdingiausi atlyginimai Lietuvoje gegužę: viršūnėje – vidutiniškai 56 tūkst. eurų mokėjusi įmonė (5)

Gegužę 21 įmonė mokėjo didesnius nei 10 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus , o algų medianų...