aA
Vilniuje viešuoju transportu važinėju dažnai. Neretai tenka sutikti ir keleivių kontrolę. Priekaištų iš savo pusės jiems neturiu – visada pasisveikina, neretai net ir su šypsena, darbuotojai mandagūs ir draugiški.
© DELFI skaitytojas

Tačiau visada pastebiu, kad nėra tikrinamos išlipančios vyresnio amžiaus (tačiau toli gražu pensininkės) moterys, į jas tiesiog nekreipiama dėmesio ir nueinama tikrinti kitų keleivių. Taip pat netikrinami ir važiuojantys moksleiviai, jie tiesiog praleidžiami.

Štai praėjusį sekmadienį, vienas kontrolierius visgi patikrino išlipti norinčių jaunuolių gaują – visi keturi neturėjo jokių bilietų. Kontrolierius paklausė, kiek jiems visiems metų, o šie atsakė – 14, 15. Mane ne juokais supykdė kontrolieriaus atsakymas: „Na tiek to, eikit“. Pasidomėjus situacija plačiau, pasirodė, kad pagautiems zuikiams iki 16 metų keleivių kontrolė neturi teisės nustatyti tapatybės, reikia skambinti tėvams, nurodyti jų duomenis. Ar keleivių kontrolė taip daro? Tikrai ne. Jie tiesiog ima ir paleidžia nepilnamečius.

Tai pajutę jaunuoliai pradeda jaustis laisvai ir tiesiog nebepirkti bilietų, nes kam to reikia, jei vis tiek nenubaus? Taip pat prasidėjo ir manipuliacijos amžiumi, nepilnamečiai neteisingai pateikia savo tikrąjį amžių ir taip gali išvengti baudos. Tai puikiai iliustruoja be bilieto važiuojančių keleivių grupė feisbuke „Pranešk, kur keleivių kontrolė. Vilnius“, kur dalijamasi sėkmės istorijomis, kaip sumelavus amžių pavyko pasprukti be baudos.

Kokia mūsų ateitis laukia? Jei jau nuo pat mažų dienų vaikams leidžiama nemokėti už paslaugas, važiuoti zuikiu, išvengti baudų... Koks pavyzdys jiems rodomas? Kad nusižengti taisyklėms galima ir nieko tokio čia neatsitiks? Žinoma, kai jau vaikui sukaks 16 metų, jis taip pat nenorės už tą bilietą mokėti, nes prieš tai juk važinėjo nemokamai! Gal tada leiskime vaikams ir nemokamai parduotuvėse apsipirkti? Puikiai suprantu, kad viešasis transportas iš oro pinigų nepaima. Už jį turime sumokėti mes: keleiviai, MOKANTYS už bilietą, savivaldybė, o tai irgi taip pat mes, mūsų sumokami mokesčiai.

Mane labai skaudina, kad mano pinigai išeina viešojo transporto nuostolių kompensavimui, kai tokie štai zuikiai nesusimoka už važiavimą. Žinoma, geriau tėvų duotus pinigus bilietams išleisti cigaretėms ar „čipsams“! Mane ši situacija nuvilia. Kodėl vieni keleiviai turi mokėti už bilietus, o kiti įgauna teisę važinėti nemokamai...
DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Atsidūrėte panašioje situacijoje? Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Komentuoja Domantas Putrimas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto keleivių kontrolės skyriaus vadovas

Pagal šiuo metu galiojančias keleivių ir bagažo vežimo viešuoju transportu taisykles vaikams iki 7-erių metų sostinės viešasis transportas yra nemokamas.

Šiek tiek vyresniems vaikams, pirmų - ketvirtų klasių moksleiviams, siūloma viešojo transporto lengvata – pradinuko bilietas, su kuriuo moksleiviai visus metus gali važiuoti už 10 eurų, pateikę moksleivio pažymėjimą ar kitą galiojantį dokumentą. Vyresniems moksleiviams ir studentams taikoma 80 proc. nuolaida vienkartiniams ir terminuotiems viešojo transporto bilietams – naudojantis šia lengvata, taip pat prašoma pateikti moksleivio pažymėjimą ar kitą galiojantį dokumentą.

Tokių atvejų, kai moksleiviai neturi viešojo transporto bilietų pasitaiko, tačiau pakankamai retai. Šiek tiek dažniau fiksuojami atvejai, kai moksleiviai pamiršta pažymėjimą – tuomet jiems pagal esamą tvarką viešojo transporto lengvata (t. y. 80 proc. nuolaida vienkartiniams ir terminuotiems viešojo transporto bilietams) nebegalioja. Visgi tokiais atvejais keleivių kontrolė kiekvieną situaciją ir jos aplinkybes vertina individualiai – pavyzdžiui, prasidėjus mokslo metams, moksleiviai po vasaros atostogų natūraliai dažniau būna išsiblaškę, pamiršta reikalingus dokumentus, tad viešojo transporto keleivių kontrolė atsižvelgia į įvairias situacijas ir yra lanksti bei tolerantiška.

Norime paminėti, kad visos situacijos yra nagrinėjamos individualiai, tačiau pagal keleivių ir bagažo vežimo viešuoju transportu taisyklėse numatytą tvarką moksleiviams, pažeidusiems nustatytą tvarką, pirmąkart taikoma 5 eurų dydžio bauda, o vėliau – 8 eurų dydžio bauda.

Apibendrindami norime pridurti, kad moksleiviai sostinėje tikrai yra pakankamai pavyzdingi, todėl viešojo transporto kontrolė retai susiduria su probleminėmis situacijomis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mama susirūpino, kad kalėdinė staigmena sūnui gali žlugti (29)

Mudu su sūnumi jau kurį laiką kalbamės, kad reikės parašyti laišką Kalėdų Seneliui....

Parodė, kokiems vairuotojams irgi turėtų būti rengiami policijos reidai (159)

Kiekvieną dieną girdime pranešimus apie avarijas, žuvusius kelyje, neblaivius vairuotojus ir t....

Dvyliktokas pasakė, kodėl nori tapti mokytoju: nebijau nei mokinių, nei mažo atlyginimo (227)

Esu dvyliktokas. Nors ir kaip būtų sunku aplinkiniams patikėti, noriu tapti mokytoju. Dėstyčiau...

Vilnietis įvardijo šventinės sostinės trūkumus (26)

Vilniuje praėjusį savaitgalį buvo įžiebta pagrindinė Lietuvos šventinė eglė, atidaryti...

Studentę sujaudino mokytojų streikas: nieks negali paneigti, kad mokytojai yra žeminami (36)

Manau, kad šiuo metu išreikšti pagarbą ir palaikymą Mokytojams yra labai būtina. Už tokį...

Top naujienos

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (6)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

„Paskutinis skambutis“ praėjo ramiai, tačiau tuo viskas dar nesibaigia (555)

Sekmadienį Vilniuje vykusioje masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“ susirinko apie 6...

Kad pritrauktumėte šio milijardieriaus dėmesį, jums reikia iškristi iš mokyklos (40)

Kadaise sėdėjęs kalėjime už automobilių vagystę, Tally Fofana dabar sulaukia paramos iš...

Ir Jasikevičius, ir Adomaitis turi prastų naujienų (68)

Sunku prisiminti, kada paskutinį kartą mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“...

Kaunietis pasipiktino ligoninės darbu: numirėliui juk nėra kur skubėti (24)

„ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė Kauno klinikinės ligoninės administracijos darbu...

Šapoka: bandoma pažadinti Marxo šmėklą priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui (516)

Finansų ministras Vilius Šapoka LRT TELEVIZIJOS laidos „ Savaitė “ studijoje teigė, kad...

Karieta su žirgais ir žiedlapiai iš sraigtasparnio: ištaigingos mafijos vadeivos laidotuvės pagaliau atvėrė akis namai – prabangūs iki absurdo (77)

Romos policija ėmėsi griauti aštuonis prabangius namus, pastatytus, kaip įtariama, mafijos klano,...

Vilniaus priemiestyje, magistralėje, žuvo mikroautobuso partrenktas jaunuolis (30)

Sekmadienio vakarą, apie 20.20 val., Vilniaus r., sostinės priemiestyje Raisteniškėse,...

Apžvalgininkas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas (787)

Vargu, ar premjeras Saulius Skvernelis tikėjosi, kad nepatenkintų dėl etatinio apmokėjimo...

Į Paryžių nuvykęs lietuvis rado iki šiol skaniausius desertus, dėl kurių alpsta visas pasaulis: vieneto kaina – 2,5 euro (60)

Turbūt nėra tokių žmonių, kuriems nepatiktų desertai , tačiau dar smagiau juos valgyti, kai...