Vėl išaušo nauja diena Vilniuje, vėl visi skuba į darbus, stovi rytinėse spūstyse, per pietus skuba savo asmeniniais reikalais, po darbo skuba namo, ir vėl spūstys, nieko naujo. Išskyrus vieną dalyką – su kiekviena diena vis didėja vairuotojų pyktis, nepasitenkinimas, netolerancija, žvėriškumas, maniakiškumas ir galų gale bukumas peraugantis į „gaidelio“ sindromą...
© Shutterstock nuotr.

Man tenka daug keliauti po Lietuvą, užsienio šalis, daugiausia važinėju Vilniuje ir kiekvieną dieną pastebiu, kad vairuotojai darosi bebaimiais superdidvyriais, skraidančiais keliais kaip... „gaidžiai“. Man nusispjauti ant tavęs, kelių „gaideli“, kad tu sugebėjai iš kažkur gauti prabangų automobilį (kuris greičiausiai suklijuotas iš trijų), man gaila tavęs, nes tau turbūt neužteko pinigų įsidėti lemputes į posūkio žibintus...

Atkreipkite dėmesį – kuo prabangesnė mažina, tuo dažniau neveikia posūkio žibintai, matyt, pagailėjo pinigų. Taip pat kažkas negerai ir su jų stabdžių pedalais, nes kai važiuoju mieste, mane vis lenkia kosminiais greičiais, nesvarbu, kad leistinas greitis 50, 60, 70... Vis vien spėju pamatyti juos tik kelias sekundes ir išnyksta horizonte.

Kodėl taip rašau? Ogi todėl, kad jau atsibodo, tikrai atsibodo Vilniuje esanti eismo situacija. Nuolat ir kiekvieną dieną mirga straipsniai žiniasklaidoje apie užmuštus pėsčiuosius, sužalotus eismo dalyvius, kraupias avarijas ir t.t. Visi skaito ir dejuoja, kaip baisu, kaip baisu... O aš tau, vairuotojau, noriu užduoti paprastą klausimą – kur gi tu skubi?! Pristabdyk, atsipalaiduok, Vilnius ir apskritai Lietuva tokia šalis, kad čia greičiau važiuodamas nenuskubėsi niekur, greičiau nebus tikrai, laimėsi gal 10 minučių, bet tikimybė, kad tu jas sutaupysi, yra daug mažesnė nei tikimybė, kad tu užmuši žmogų.

Nejau Lietuvoje mes pradėjome gyventi nuostabiai? Policija uždirba milijonus? Saugumas kelyje puikus? Ką veikia Lietuvos policija be to, kad iš anksto skelbia apie būsimas akcijas, kaip kokia parduotuvė, atsiprašant... Akcija, kad savaitgalį stabdysime automobilius... Visi tokie ponai, kad ką, jau nebereikia pinigų į biudžetą iš surenkamų baudų už kelių eismo pažeidimus? Pristatė tų fotoradarų ir tikisi, kad išsprendė problemas. Manau, patys žinote karštas vieteles Vilniuje, kur galite drąsiai atsistoti šalikelėje ir stabdyti kas antrą automobilį už greičio viršijimą, už chuliganišką vairavimą ir t.t. Tai kodėl tai nevyksta?

Ar jums reikia pirštu pabaksnoti kur Vilniuje „gaideliai“ laksto? Jeigu taip, galiu pasufleruoti: vadinamasis „pedagoginio“ žiedas – čia nuolat iš pirmos juostos įvažinėja į žiedus, užkirsdami kelią norintiems iš jo išvažiuoti, chuliganiškai vairuoja ir t.t. (asmeniškai susiduriu su tuo reiškiniu kas antrą dieną), toliau – Geležinio vilko g., kur greičio apribojimas 60 km/h negalioja, nes kas antras važiuoja nuo 70 iki 90 ir daugiau (kalba eina apie dalį į Kauno pusę), Ukmergės g. – autobusų juosta nuolat važinėja „gaideliai“, be to, greičio apribojimai taip pat čia negalioja, Narbuto g., vadinamasis mėnulio kalnas ir nelemtoji pėsčiųjų perėja – čia greičio apribojimai taip pat negalioja...

Galėčiau vardinti ir vardinti. Bet ar to reikia? Nuolat mieste susiduriu su chuliganiškais vairuotojais, nusprendžiau supykęs važinėti leistinu mieste greičiu, žinoma, tam tikrose vietose viršiju iki 5 km/h, kartais iki 10 km/h, bet pripažinsiu, kad man baisu. Nuolat „gaideliai“ mirksi lempomis, kad traukčiausi ir duočiau „gaidžiui“ kelią, nors ir nėra galimybės kur pasitraukti, apie eismą žiedinėse sankryžose nėra net ką kalbėti, nes čia kultūra negalioja, tai, kad į žiedą įvažiuojant turi duoti kelią – ši taisyklė irgi negalioja. O apie tuos gaidelius kurie nusprendžia paauklėti tokius, kurie yra kelyje lėtesni ir nespėjo pasitraukti (priekyje specialiai stabdo), nesinori net kalbėti.

Ką su tokiais „gaidžiais“ reiktų padaryti? Taigi, vėl pasikartosiu ir klausiu iš naujo – ką, pradėjome gerai gyventi? Biudžete užtenka pinigų? Sunku policijai po ekipažą pastatyti gatvėse ir gaudyti tokius „gaidelius“? Jūs manot, kad šioje vietoje reiktų ginčytis ir sakyti, kad policija dirba savo darbą? Ar reiktų ginčytis, kad žmonės žūsta pėsčiųjų perėjose? Gal pamąstykit pagaliau, pradėkit keistis nuo savęs! Pradėkim keisti pagaliau vairavimo kultūrą. Kiek dar turi žūti žmonių? Kiek dar tie nebaudžiami „gaideliai“ skraidys gatvėmis? Kiek dar mes juos toleruosime?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Tai galite padaryti žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai (26)

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dvigubos pilietybės klausimas: kodėl diskutuojama su seimūnais, o ne eiliniais piliečiais? (41)

Norėtųsi reaguoti į Seimo nario Kęstučio Masiulio pamąstymus dvigubos pilietybės linkme,...

Sunku pamiršti vienos nakties nuotykį – jaučiasi save suteršusi (152)

Nors ir sakoma, kad neverta galėtis to, kas padaryta, nes nieko nesugrąžinsi ir nepakeisi, aš jau...

Medaus mėnuo sugadintas: patikros punkte pavogė asmens dokumentą (22)

Norisi visus įspėti, kad netektų taip skaudžiai pasimokyti. Pirmadienį, apie 13.30 val., Vilniaus...

Klanas darbe – pleištas stipriajam (II dalis) (8)

Norėčiau atskirti du dalykus – stambiuosius finansinius klanus ir nedidukus klaniukus įvairaus...

Top naujienos

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (291)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (601)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Ulevičius: Palangoje sustabdytas „Cadillac“ – ne Karbauskio patikslinta 00.20 (329)

Ketvirtadienio vakarą naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad Palangos prieigose vykdyto...

Po dailidžių ir studentų sviesto iššūkio „Žalgirio“ treneris prabilo apie būtinas permainas (9)

5 tūkst. gyventojų neturinčio Klaksviko (Farerų salos) futbolininkai nepasimetė šimtą kartų...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (124)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (54)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Alikantėje įstrigę lietuviai kelias valandas duso lėktuve (41)

Ketvirtadienio popietę iš Alikantės į Kauną turėjęs skristi „Ryanair“ oro linijų...

Kaip aš sužinojau, kad mano vyras vedė kitą moterį (9)

Yve Gibney, nacionalinės sveikatos tarnybos medicinos sesuo iš Mersisaido, buvo laimingai...

Keleivis nufilmavo paskutines akimirkas prieš lėktuvo katastrofą (26)

Praeitą savaitę prie Pretorijos miesto Pietų Afrikos Respublikoje sudužo lėktuvas. Du žmonės...

Romantiškiausia Lietuvos vieta – čia jums reikės daug pinigų (68)

Nors romantika ir pinigai dažniausiai neturi nieko bendro, vis tik norėdami pasiekti...