aA
Sutikau savo gyvenimo meilę (dar ir dabar jį taip vadinu...) vienoje konferencijoje. Susipažinome gana netikėtai. Pertraukos metu nešiausi kavos puodelį į auditoriją. Netikėtai iš už kampo išniro jis – kava tykštelėjo ant jo prabangių marškinių.
Išsiskyrimas
Išsiskyrimas
© Fotolia nuotr.

Puoliau atsiprašinėti, tačiau jis (kad būtų paprasčiau, toliau jį vadinsiu netikru vardu – Mindaugu) visiškai nesupyko, bent jau to akivaizdžiai neparodė ir nusišypsojęs kerinčia šypsena tarstelėjo:

– Nesijaudinkite, man šie marškiniai ir taip nepatiko.

Kaip tik tuo metu prie jo priėjo bičiulis ir aš dar kartą atsiprašius nuėjau šalin. Grįžau vėl pasidaryti kavos, tačiau susidūrimo su Mindaugu iš galvos niekaip negalėjau išmesti. Jis iš karto paliko man neišdildomą įspūdį: aukštas, gražus, kerinčia šypsena, didelėmis svaiginančiomis žydromis akimis. Pertraukai pasibaigus su kavos puodeliu nuskubėjau į auditoriją. Apsidairiau, tačiau mano vieta buvo užimta. Tuomet žvilgtelėjau į salės šoną. Ten sėdėjo Mindaugas.

Mūsų žvilgsniai susitiko: jis pamojo ranka man ateiti ir prisėsti šalia. Aš taip ir padariau. Nelabai pamenu, apie ką vėliau pranešėjai kalbėjo konferencijoje. Visą jos laiką mudu su Mindaugu prapliurpėme. Konferencija truko tris dienas. Taip sutapo, jog atgal į Lietuvą skridome tuo pačiu lėktuvu. Kaip bebūtų keista, tačiau jo kolega pasiūlė apsikeisti vietomis ir mudu su Mindaugu ir lėktuve sėdėjome šalia.

Grįžus į Lietuvą mūsų bendravimas nesibaigė. Anaiptol. Jaučiau, kad įsimylėjau jį. Maniau, kad sutikau savo gyvenimo meilę. Bendravome daugiau nei pusę metų. Supažindinau jį su savo tėvais (kai dabar pagalvoju, net baisu pasidaro, kad jis net ir prie mano tėvų apsimetinėjo mane mylįs, kalbėjo apie mūsų bendrą ateitį...) .

Praėjus daugiau nei septyniems mėnesiams nuo mūsų pažinties dienos, gavau pasiūlymą ateiti dirbti į tą pačią darbovietę, kur dirbo Mindaugas. Labai nudžiugau, juk daugiau laiko praleisiu su savo meile. Mindaugas, sužinojęs tokią naujieną, neapsidžiaugė, priešingai, visaip bandė mane atkalbėti... Tačiau buvau tvirtai apsisprendusi, kad eisiu ten dirbti.

Neilgai trukus pradėjome dirbti kartu. Vienos iš darbo pertraukų metu padariau kavos ir nunešiau ją Mindaugui į kabinetą. Buvome sutarę, kad darbe jausmų nedemonstruosime, tačiau kažkaip spontaniškai pakštelėjau jam į skruostą. Tą pamatė pro šalį ėjusi kolegė. Mindaugas susierzino. Iš pradžių nesupratau kodėl... Vėliau einant koridoriumi išgirdau koleges šnabždantis: „Na ir jaunimas šiais laikais pasileidęs. Naujokė dirba čia vos kelias dienas, o jau lenda bučiuoti mūsų Mindaugą“.

Karčiai nurijau jų žodžius, bet kadangi, kaip minėjau, su Mindaugu buvome sutarę, kad nekalbėsime apie savo jausmus darbe, tad niekam nieko ir neaiškinau, be to, ir kodėl turėčiau... Dirbau darbe beveik mėnesį, tačiau vis dar nežinojau Mindaugo paslapties... Kartą darbe suskambo telefonas ir pašnekovas pasiteiravo, ar Mindaugas yra, nes niekaip negali nei jam, nei jo žmonai prisiskambinti į mobilųjį telefoną. Man vos ragelis neiškrito iš rankų, bet pagalvojau, kad kažkas kažką sumaišė. Dar kartą perklausiau pavardę, patikino, kad ta pati. Skambino iš mokyklos. Dėl Mindaugo dukters (apie kurią, kaip numanote, nieko nežinojau...). Sakė, kad mergaitė per kūno kultūros pamoką bėgdama nukrito ir prasiskėlė kaktą, ją išvežė į ligoninę. Prašė, kad perduočiau šią informaciją Mindaugui kuo skubiau... Padėjusi telefono ragelį visa virpėjau iš netikėtumo. Tačiau sukaupusi visą drąsą nuėjau ieškoti Mindaugo. Jis tuo metu intensyviai dirbo, tačiau negalėjau delsti. Kalbėjau oficialiai:

– Ką tik skambino iš „...“ mokyklos. Mokytoja niekaip neprisiskambino nei jums, nei jūsų žmonai... Prašė perduoti, kad jūsų dukra per kūno kultūros pamoką bėgdama nukrito ir susižalojo, ją išvežė į „...“ ligoninę..., – baigusi išėjau, užverdama paskui save duris. Nemačiau kelio per ašaras. Mačiau, kaip Mindaugas staigiai baigė savo darbus ir paskubomis išlėkė į minėtąją ligoninę.

Nuėjau į personalo kambarį ir prisėdau ant sofos. Negalėjau atsigauti nuo sužinotos žinios. Tuo metu į kambarį įėjo viena senbuvė darbuotoja. Ji pasiteiravo, kas nutiko, nes „atrodžiau, kaip per laidotuves“. Pamelavau jai tikrąją savo būsenos priežastį. Tuomet lyg tarp kitko paklausiau apie Mindaugą ir jo šeimą... Pasirodo, jis jau beveik dešimt metų vedęs, turi du vaikus... Niekaip negalėjau patikėti, kokia buvau kvaila, kad leidausi būti taip apmulkinta. Jis buvo fantastiškas aktorius... Sugebėjo apgauti mane, mano tėvus, draugus...

Tą pačią dieną parašiau prašymą išeiti iš darbo. Grįžau į savo butą. Ten mane pasitiko iš vakar vakaro papuoštas butas. Planavau Mindaugui šį vakarą padaryti staigmeną – viduryje kambario buvo padėta dėžutė perrišta kaspinu... Į tą dėžutę buvau įdėjusi nėštumo testą, su dviem juostelėmis... Su Mindaugu dažnai pasvajodavome apie mūsų bendrą ateitį – jis kalbėdavo, kad labai nori sūnaus... O aš kaip tik laukiausi...

Po kelių valandų suskambo mano telefonas. Skambino Mindaugas. Pradėjome sunkų pokalbį... Jis sakė savo žmonos nepaliksiąs, bet tikino mane beprotiškai mylįs ir norįs, kad ir toliau bendrautume. Pasakiau jam, kad laukiuosi. Jis kurį laiką patylėjo ir galiausiai liepė pasidaryti abortą... Numečiau ragelį.

Po to karto aš jo niekad nemačiau. Persikrausčiau į kitą miestą. Jis taip ir nepasidomėjo savo vaiku... Jau prabėgo ne vieneri metai po jo išdavystės. Tikiuosi, sūnus kada nors atleis savo tėčiui, kaip ir aš tą padariau... Ir aš vis dar jį tebemyliu...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Mano sesuo turi kelis meilužius, kurie turi šeimą, vaikų... Ir ji, tai žinodama, vis tiek su jais susitikinėja, nors ne kartą jos klausiau, kaip ji jaučiasi, ardydama šeimas. Tada iš karto atrėžia, kad ji nieko blogo nedaro ir ji neardo šeimų, esą jei tie vyrukai nenorėtų, nesusitiktų su ja“, – yra pasakojusi DELFI skaitytoja. Tai – tik viena skaudi istorija, kai vyras ar moteris nepaisė santuokos pasižadėjimų. Vis dėlto, teisti paprasčiausia. Ne kartą DELFI rašė ir apie tai, kai meilužėmis moterys tapo to nė nežinodamos.

Viena DELFI skaitytoja yra rašiusi apie tai, kai tik po daugiau nei metų sužinojo, kad jos mylimasi turu šeimą.

„Tą dieną ir prasidėjo pasaka, buvo gera, nuo tos dienos mes susitikdavome kasdien, viskas buvo idealu, aš buvau kaip ant sparnų. Kartą jis žiūrėjo į mane susinervinęs kažko, su ašarom akyse pasakė: „Velnias, aš tave įsimylėjau“. Tada aš nesupratau, kodėl jis taip nervinosi. Bet praėjus daugiau nei metams aš sužinojau, kad jis turi žmoną ir vaiką“, – pasakojo ji.

Prašome Jūsų pasidalyti mintimis šia skaudžia, bet amžina tema – ar tikrai kaltas tik žmogus, atsiradęs tuomet, kai kitas jau buvo sukūręs santykius? O gal būna istorijų, kai meilužė ar meilužis parodo, kad santykiai buvę tik saviapgaulė? Padiskutuokime – ar reikia kaltinti meilužę ar meilužį, kai santuokos įžadus davę vyras ir žmona? Gal taip – paprasčiausia, bet ne teisingiausia?

Įdomiausios istorijos ar nuomonės autorių apdovanosime – jam atiteks pusės metų pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata. Konkurse galite dalyvauti čia arba rašydami el.p. pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Autobuso vairuotojas papasakojo, kokių kuriozų nutinka, – turi ką pasakyti keleiviams (16)

Jau ne vienerius metus dirbu su tolimojo susisiekimo autobusais. Čia vienodų dienų nebūna – kone...

3 mėn. skambučio laukęs vyras išrėžė darbdaviams, ką apie juos mano (75)

Perskaitęs šį straipsnį apie darbdavio požiūrį buvau nustebintas, kaip darbuotojų paieškos...

Perskaitė naujienas apie Nataliją Bunkę ir pasibaisėjo: lietuviams taip įprasta (336)

Lietuviai – pavydžiausia ir pikčiausia tauta pasaulyje. Tokią nuomonę susidariau, perskaičiusi...

Apsilankymas Visagine sukėlė keistą įspūdį: ar šiame mieste yra kažkokia tvarka? (76)

Pasijaučiau keistai atvažiavusi į Visaginą darbo reikalais. Ar šiame mieste yra kažkokia...

Top naujienos

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (171)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (69)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...

Tūkstančius žmonių Lietuvoje sukrėtęs gaisras slepia protu nesuvokiamas klaidas (127)

Alytaus padangų gaisre kovojusių ugniagesių sauga, sveikata ir darbo sąlygomis nebuvo tinkamai...

Vartojate pieną ir jo produktus? Mokslų daktarė įvardijo, kuo rizikuojate (236)

Pieno produktai žmonių vartojami jau daugiau nei 8 šimtmečius. Dėl savo sudėties karvių pienas...

Kanadietei pavyko įrodyti, kad dopingas perduodamas ir lytiškai santykiaujant (76)

Daugkartinė kanojų sprinto pasaulio čempionė Laurence Vincent-Lapointe išteisinta dopingo byloje...

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai (171)

Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia...

Lietuvoje siautės smarkus vėjas (2)

Trečiadienį Lietuva išliks ciklono veikimo zonoje, tad išsilaikys apniukę, daug kur su mišriais...

Karibus supurtė 7,7 balų žemės drebėjimas papildyta (3)

JAV nacionalinė orų tarnyba pranešė apie įvykusį 7,7 balo žemės drebėjimą netoli Jamaikos,...

Tragiškas vakaras Panevėžio rajone: „Audi“ pervažiavo vyrą (30)

Sausio 28-osios vakarą, apie 19.18 val., policija gavo pranešimą, kad Panevėžio r., Breiviškių...