aA
Sutikau savo gyvenimo meilę (dar ir dabar jį taip vadinu...) vienoje konferencijoje. Susipažinome gana netikėtai. Pertraukos metu nešiausi kavos puodelį į auditoriją. Netikėtai iš už kampo išniro jis – kava tykštelėjo ant jo prabangių marškinių.
Išsiskyrimas
© Fotolia nuotr.

Puoliau atsiprašinėti, tačiau jis (kad būtų paprasčiau, toliau jį vadinsiu netikru vardu – Mindaugu) visiškai nesupyko, bent jau to akivaizdžiai neparodė ir nusišypsojęs kerinčia šypsena tarstelėjo:

– Nesijaudinkite, man šie marškiniai ir taip nepatiko.

Kaip tik tuo metu prie jo priėjo bičiulis ir aš dar kartą atsiprašius nuėjau šalin. Grįžau vėl pasidaryti kavos, tačiau susidūrimo su Mindaugu iš galvos niekaip negalėjau išmesti. Jis iš karto paliko man neišdildomą įspūdį: aukštas, gražus, kerinčia šypsena, didelėmis svaiginančiomis žydromis akimis. Pertraukai pasibaigus su kavos puodeliu nuskubėjau į auditoriją. Apsidairiau, tačiau mano vieta buvo užimta. Tuomet žvilgtelėjau į salės šoną. Ten sėdėjo Mindaugas.

Mūsų žvilgsniai susitiko: jis pamojo ranka man ateiti ir prisėsti šalia. Aš taip ir padariau. Nelabai pamenu, apie ką vėliau pranešėjai kalbėjo konferencijoje. Visą jos laiką mudu su Mindaugu prapliurpėme. Konferencija truko tris dienas. Taip sutapo, jog atgal į Lietuvą skridome tuo pačiu lėktuvu. Kaip bebūtų keista, tačiau jo kolega pasiūlė apsikeisti vietomis ir mudu su Mindaugu ir lėktuve sėdėjome šalia.

Grįžus į Lietuvą mūsų bendravimas nesibaigė. Anaiptol. Jaučiau, kad įsimylėjau jį. Maniau, kad sutikau savo gyvenimo meilę. Bendravome daugiau nei pusę metų. Supažindinau jį su savo tėvais (kai dabar pagalvoju, net baisu pasidaro, kad jis net ir prie mano tėvų apsimetinėjo mane mylįs, kalbėjo apie mūsų bendrą ateitį...) .

Praėjus daugiau nei septyniems mėnesiams nuo mūsų pažinties dienos, gavau pasiūlymą ateiti dirbti į tą pačią darbovietę, kur dirbo Mindaugas. Labai nudžiugau, juk daugiau laiko praleisiu su savo meile. Mindaugas, sužinojęs tokią naujieną, neapsidžiaugė, priešingai, visaip bandė mane atkalbėti... Tačiau buvau tvirtai apsisprendusi, kad eisiu ten dirbti.

Neilgai trukus pradėjome dirbti kartu. Vienos iš darbo pertraukų metu padariau kavos ir nunešiau ją Mindaugui į kabinetą. Buvome sutarę, kad darbe jausmų nedemonstruosime, tačiau kažkaip spontaniškai pakštelėjau jam į skruostą. Tą pamatė pro šalį ėjusi kolegė. Mindaugas susierzino. Iš pradžių nesupratau kodėl... Vėliau einant koridoriumi išgirdau koleges šnabždantis: „Na ir jaunimas šiais laikais pasileidęs. Naujokė dirba čia vos kelias dienas, o jau lenda bučiuoti mūsų Mindaugą“.

Karčiai nurijau jų žodžius, bet kadangi, kaip minėjau, su Mindaugu buvome sutarę, kad nekalbėsime apie savo jausmus darbe, tad niekam nieko ir neaiškinau, be to, ir kodėl turėčiau... Dirbau darbe beveik mėnesį, tačiau vis dar nežinojau Mindaugo paslapties... Kartą darbe suskambo telefonas ir pašnekovas pasiteiravo, ar Mindaugas yra, nes niekaip negali nei jam, nei jo žmonai prisiskambinti į mobilųjį telefoną. Man vos ragelis neiškrito iš rankų, bet pagalvojau, kad kažkas kažką sumaišė. Dar kartą perklausiau pavardę, patikino, kad ta pati. Skambino iš mokyklos. Dėl Mindaugo dukters (apie kurią, kaip numanote, nieko nežinojau...). Sakė, kad mergaitė per kūno kultūros pamoką bėgdama nukrito ir prasiskėlė kaktą, ją išvežė į ligoninę. Prašė, kad perduočiau šią informaciją Mindaugui kuo skubiau... Padėjusi telefono ragelį visa virpėjau iš netikėtumo. Tačiau sukaupusi visą drąsą nuėjau ieškoti Mindaugo. Jis tuo metu intensyviai dirbo, tačiau negalėjau delsti. Kalbėjau oficialiai:

– Ką tik skambino iš „...“ mokyklos. Mokytoja niekaip neprisiskambino nei jums, nei jūsų žmonai... Prašė perduoti, kad jūsų dukra per kūno kultūros pamoką bėgdama nukrito ir susižalojo, ją išvežė į „...“ ligoninę..., – baigusi išėjau, užverdama paskui save duris. Nemačiau kelio per ašaras. Mačiau, kaip Mindaugas staigiai baigė savo darbus ir paskubomis išlėkė į minėtąją ligoninę.

Nuėjau į personalo kambarį ir prisėdau ant sofos. Negalėjau atsigauti nuo sužinotos žinios. Tuo metu į kambarį įėjo viena senbuvė darbuotoja. Ji pasiteiravo, kas nutiko, nes „atrodžiau, kaip per laidotuves“. Pamelavau jai tikrąją savo būsenos priežastį. Tuomet lyg tarp kitko paklausiau apie Mindaugą ir jo šeimą... Pasirodo, jis jau beveik dešimt metų vedęs, turi du vaikus... Niekaip negalėjau patikėti, kokia buvau kvaila, kad leidausi būti taip apmulkinta. Jis buvo fantastiškas aktorius... Sugebėjo apgauti mane, mano tėvus, draugus...

Tą pačią dieną parašiau prašymą išeiti iš darbo. Grįžau į savo butą. Ten mane pasitiko iš vakar vakaro papuoštas butas. Planavau Mindaugui šį vakarą padaryti staigmeną – viduryje kambario buvo padėta dėžutė perrišta kaspinu... Į tą dėžutę buvau įdėjusi nėštumo testą, su dviem juostelėmis... Su Mindaugu dažnai pasvajodavome apie mūsų bendrą ateitį – jis kalbėdavo, kad labai nori sūnaus... O aš kaip tik laukiausi...

Po kelių valandų suskambo mano telefonas. Skambino Mindaugas. Pradėjome sunkų pokalbį... Jis sakė savo žmonos nepaliksiąs, bet tikino mane beprotiškai mylįs ir norįs, kad ir toliau bendrautume. Pasakiau jam, kad laukiuosi. Jis kurį laiką patylėjo ir galiausiai liepė pasidaryti abortą... Numečiau ragelį.

Po to karto aš jo niekad nemačiau. Persikrausčiau į kitą miestą. Jis taip ir nepasidomėjo savo vaiku... Jau prabėgo ne vieneri metai po jo išdavystės. Tikiuosi, sūnus kada nors atleis savo tėčiui, kaip ir aš tą padariau... Ir aš vis dar jį tebemyliu...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Mano sesuo turi kelis meilužius, kurie turi šeimą, vaikų... Ir ji, tai žinodama, vis tiek su jais susitikinėja, nors ne kartą jos klausiau, kaip ji jaučiasi, ardydama šeimas. Tada iš karto atrėžia, kad ji nieko blogo nedaro ir ji neardo šeimų, esą jei tie vyrukai nenorėtų, nesusitiktų su ja“, – yra pasakojusi DELFI skaitytoja. Tai – tik viena skaudi istorija, kai vyras ar moteris nepaisė santuokos pasižadėjimų. Vis dėlto, teisti paprasčiausia. Ne kartą DELFI rašė ir apie tai, kai meilužėmis moterys tapo to nė nežinodamos.

Viena DELFI skaitytoja yra rašiusi apie tai, kai tik po daugiau nei metų sužinojo, kad jos mylimasi turu šeimą.

„Tą dieną ir prasidėjo pasaka, buvo gera, nuo tos dienos mes susitikdavome kasdien, viskas buvo idealu, aš buvau kaip ant sparnų. Kartą jis žiūrėjo į mane susinervinęs kažko, su ašarom akyse pasakė: „Velnias, aš tave įsimylėjau“. Tada aš nesupratau, kodėl jis taip nervinosi. Bet praėjus daugiau nei metams aš sužinojau, kad jis turi žmoną ir vaiką“, – pasakojo ji.

Prašome Jūsų pasidalyti mintimis šia skaudžia, bet amžina tema – ar tikrai kaltas tik žmogus, atsiradęs tuomet, kai kitas jau buvo sukūręs santykius? O gal būna istorijų, kai meilužė ar meilužis parodo, kad santykiai buvę tik saviapgaulė? Padiskutuokime – ar reikia kaltinti meilužę ar meilužį, kai santuokos įžadus davę vyras ir žmona? Gal taip – paprasčiausia, bet ne teisingiausia?

Įdomiausios istorijos ar nuomonės autorių apdovanosime – jam atiteks pusės metų pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata. Konkurse galite dalyvauti čia arba rašydami el.p. pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Valdžios ir žurnalistų konfliktas: kodėl visuomenė taip nemėgsta pastarųjų? (71)

Ar girdite, kaip tyliai cypia žurnalistai apie atimamą žodžio laisvę, politinį spaudimą ir kaip...

Užkietėjęs automobilininkas paaiškino, kaip atpažinti perekupus (100)

Seniau jausdavau didelę antipatiją taksistams. Seni, prirūkyti automobiliai, rusiška muzika,...

Tėvelių elgesys Vingio parke sugadino dieną: man tai nenormalu (198)

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje laikėsi gražūs ir šilti orai. Tokiu oru nesinori sėdėti...

Rinkimų tvarka kaime primena sovietmetį: kada nustosime bijoti? (4)

Miestelyje X vyko seniūnaičio rinkimai . Aš buvau save išsikėlęs kandidatas. Naiviai galvojau,...

Užklupusi liga parodė Lietuvos institucijų grimasas: ar ten sėdintys jaučiasi nuo visko apsaugoti? (20)

Oi kaip neretai man norisi pakartoti tą garsiąją AtA Bobelio frazę – mūsų Seimas bukas. Ir...

Top naujienos

Silicio slėnis šoka tango su despotais

Silicio slėnio technologijų milžinės tradiciškai atranda išmintingų būdų, kaip kurti...

Liudvikas Andriulis. Piktas monstras, gąsdinantis Skvernelį (131)

Su siaubu žiūrėdamas vakarykštį Skvernelio pasisakymo apie visuomenės teisę žinoti įrašą,...

Klimatologai - apie anomalijas Lietuvoje: žiemą laukia šilumos bangos, o Vėlinės bus labai šaltos (38)

Šiuo metu mus džiugina bobų vasara. O kokie gi orai laukia likusį rudenį, kokia bus žiema? Pasak...

Dėl remontuojamoje gatvėje sproginėjančių padangų kaltina pačius vairuotojus (16)

Neseniai prasidėjęs Laisvės prospekto atkarpos nuo Architektų g. viaduko iki Oslo gatvės...

Kryme nugriaudėjo galingas sprogimas, pranešama apie žuvusiuosius trūksta greitosios pagalbos automobilių (28)

Rusijos okupuotame Kryme , Kerčės politechnikos kolegijoje nugriaudėjo sprogimas.

Turkų dienraštis: žurnalistas konsulate nužudytas itin brutaliai (66)

Dingęs Saudo Arabijos žurnalistas Jamalas Khashoggi buvo kankinamas Rijado konsulate Stambule, o...

Karbauskiui prabilus apie Pranckiečio atsakomybę ir apkaltą Urbšiui, šis turi vieną atsakymą: viskas dėl Kildišienės (321)

„Valstiečių“ frakcija artimiausiuose posėdžiuose trečiadienį ir ketvirtadienį spręs...

Tėvų baubas – sloga: gydytoja įvardino pagrindines klaidas, bandant padėti vaikams (4)

Visi tėveliai žino – kai vaiką užpuola sloga , laukia bemiegės naktys. Jei sloguoja kūdikis...

Vilniuje šluojamas prabangus būstas: įvardijo brangiausius pirkinius (90)

Pastarojo pusmečio prabangaus būsto pardavimai, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, išaugo 59...

Rudenį nebūtina tapti svogūnu: kaip sluoksniuoti drabužius ir neatrodyti juokingai (10)

Man dažniau būna karšta, nei šalta. Todėl neturiu daug šiltų drabužių, tačiau labai mėgstu...