aA
Labai „šviežia“ patirtis vestuvėse. Šių metų rugpjūčio 8 d. teko garbė būti mūsų su vyru gerų draugų dukros vestuvėse. Abu su vyru visus metus nuoširdžiai ruošėmės būti piršliais. Kadangi jaunieji lietuviai gyvena Londone, norėjo tradicinių lietuviškų vestuvių. O ir mes visi džiaugėmės, kad jauni žmonės puoselėja ir saugo tradicijas.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Ką gi, ėmėmės iš visos širdies organizuoti, ruoštis, kurti, prisiminti senoviškas lietuviškas vestuves. Išaušo be galo šiltas, gražus vestuvių rytas. Su vyrų sakėme, kad bus graži šventė. Nors viena nerami mintis kirbėjo jau gerą pusmetį. Ramybės nedavė muzikantas. Aš asmeniškai pasiūliau šį muzikantą, nes teko matyti kaip jis dirba su kitu kolega. Viskas atrodė gerai, bet per paskutinius pusantrų metų kažkas matyt pasikeitė. Tai buvo tarsi kitas žmogus. Piktas, arogantiškas, viskuo nepatenkintas, geriantis pižonas...

„Facebook‘e“ matydavau jo keistus pasisakymus apie politiką, Lietuvą, valdžią, šiaip bet ką. Vis pagalvodavau, kad kažkas su juo ne taip, normalus žmogus socialiniuose tinkluose taip nenusišnekėtų... Visus žmonės, kurie turėjo dirbti vestuvėse, rinkomės tik pagal rekomendacijas. Likome labai patenkinti patiekalais, virėjais, kurie juos ruošė, ir tuo, kaip aptarnavo svečius. Operatorius ir fotografas taip pat savo darbą atliko nepriekaištingai. Salė ir visa aplinka, kurioje vyko šventė, buvo puikiai paruošta, patogi ir graži. Jaunųjų tortas tiesiog įspūdingas, skanus...

Tik va, kaip ir nerimavau, muzikantas sugadino šventę ne tik man, kaip vedėjai, bet ir svečiams, o ypač jauniesiems. Viskas prasidėjo jau gerokai iki vestuvių. Aš ruošiau vestuvių scenarijų ir viską derinau su muzikantu iš Klaipėdos. Jam buvo visiškai neįdomu mano rūpestis, visą laiką sakė, kad padarys viską taip kaip reikia, kad jis turi patirties, kad yra „atgrojęs“ daugybėje švenčių. Siunčiau nemažai laiškų su renginio niuansais, scenarijumi, norėjau pasitarti ir susitarti kas ir kaip turės būti. Norėjau tobulai atlikti savo, kaip svočios pareigas. Na, o muzikantas turėjo būti linksmiausias vestuvių veikėjas.

Deja... Jis jau išvakarėse pareiškė, kad neatvyks į jaunųjų palydą iš namų į bažnyčia, sakydamas, kad jam bus labai nepatogu anksti atvažiuoti iš Klaipėdos į Mažeikius, po palydų bus 3-4 valandų tarpas, kol jam reikės pradėti groti, sutinkant besirenkančius svečius sodyboje ir t.t. Mes labai supratingi žmonės, žinoma, pasakėme gerai, ką jau padarysi, tolimas kelias (130 km)... Mano vyras (vestuvių piršlys) skubiai suorganizavo kaimo kapelą. Jie ir pagrojo vestuvinius maršus išlydint jaunuosius. Buvo visai šaunu! Tik teko papildomai išleisti pinigų.

Mūsų šaunusis muzikantas į vestuvėms išnuomotą sodybą atvyko pavėlavęs, bet niekas per daug dėl to nesijaudino. Juk žmogus net iš pačios Klaipėdos važiavo... Kaip gynybą jis naudojo vieną frazę: „Kodėl niekas jam nepasakė, kad bus ne viena, o dvi salės?“ Atsakingas žmogus pats pasidomėtų vieta, kurioje teks dirbti dvi dienas. Jaunosios mamai teko misija nuraminti muzikantą, nes buvo tikrai per daug įsiaudrinęs. Pradžia ne kokia... O tada prasidėjo jo „pasirodymas“.

Muzikantas iš karto pareiškė, kad tradicinės vestuvės yra atgyvena, nesąmonė ir „nelygis“. Jis kategoriškai atsisakė dalyvauti jaunųjų sutikime (kelio užtvėrimas, vystyklų keitimas, nešimas per lentą, persirengėlių stalo užsėdimas ir pan). Jo buvo prašoma šioje dalyje pagroti su akordeonu ir atlikti savo kaip muzikanto darbą. Bet tėvai ir svečiai buvo išvadinti negražiausiais žodžiais. Vėl jaunosios mama ėmėsi misijos raminti ir prašyti, kad pagrotų (!), padėtų sutikti jaunuosius ir pulką. Ir tai tęsėsi abi vestuvių dienas.

Pagal scenarijų nebuvo įvykdytas nė vienas punktas. Jis atvirai tyčiojosi iš vestuvininkų, kad jie dalyvauja tradicinėse vestuvėse. Jo išsireiškimas prie stalo: „Tai kas čia labiausiai norėjo tradicinių vestuvių? Aaaa, matyt jaunosios mama. Na ką gi, bus jums tradicinė vestuvė...“ ir ne vietoje ir ne laiku užtraukė „karti, karti....“. O kai jaunimas susėdo lauke ir panoro padainuoti užstalės dainų ir paprašė muzikanto pritarti, tada jis pareiškė, kad su muzikinio išsilavinimo neturinčiais ir harmonijos nejaučiančiais kaimiečiais nedainuos. Jo per aukštas išsilavinimas tokiam dainavimui, kaip jis pats pasakė, „rūsyje nedainuosiu“...

Tą vakarą teko raminti ne viena vyrą, kad tik nepradėtų muzikanto auklėti kumščiais. Svečių kantrybė buvo ant ribos. Bet, ačiū dievui, kultūringiems žmonėms užteko proto duoti durniui kelią. Muzikantas liko sveikas. Ne tik sveikas, bet ir skaniai pavalgęs ir išgėręs. Nors niekas jam alkoholio nepylė ir vaišinti nepuolė, nes visi buvo pasipiktinę jo elgesiu, bet jis pats būdamas ne iš kukliųjų puikiai mokėjo save pamaloninti ne viena taure svaigiųjų gėrimų...

Mes, lietuviai svetingi. Matėme, kad neraginamas vaišinasi, bet davėme durniui kelią. Antra diena buvo tokia pati kaip ir pirma. Kadangi vestuvės tradicinės, teko karti piršlį. Ir vėl iš muzikanto ko paklausi to negausi. Kantriai kentėme jo saviveiklą toliau ir nekreipdami dėmesio linksminomės. Kai atėjo eilė apdovanoti vestuvių dalyvius ir padėkoti virėjams, operatoriui, fotografui ir tradiciškai muzikantams, jaunieji kategoriškai atsisakė įteikti iš anksto paruoštą dovaną, mūsų aukštą muzikinį išsilavinimą turinčiam, bet su sveiku protu matyt susipykusiam, muzikantui. Tik tada jis suprato, kad visi esame juos nusivylę ir pasipiktinę. O gal ir nesuprato...

Beje, antrą vestuvių dieną jis gėrė dar daugiau. Jeigu būtų pats sėdęs už vairo tikrai būčiau skambinusi policijai, bet, ačiū Dievui, jam užteko proto (o gal pabijojo prarasti vairuotojo pažymėjimą?) ir iki viešbučio, kur miegojo kol išsiblaivė, jo automobilį nuvairavo vestuvių operatorius. Moralas muzikantui su aukštu muzikiniu išsilavinimu, bet žemu profesionalumo ir kultūros lygiu: jei nepatinka groti ir vesti tradicinių lietuviškų vestuvių, atsisakykite tokio pasiūlymo. Aiškiai pasakykite, kad tradicinėse vestuvėse nedirbate. O jeigu jau dėl pinigų atvykote į tokį renginį, tada būkite malonus, dirbkite savo darbą kaip profesionalas. Ir atsakingai.

Jūs ne svečias, jūs samdomas, už tai jums moka. Ir negerkite darbo metu. Patarimas ieškantiems muzikantų gražiausiai gyvenimo šventei: labai stipriai pasidomėkite koks ar kokie muzikantai bus jūsų šventėje, susirinkite kuo daugiau rekomendacijų. Galiu viena (ne) rekomendaciją duoti ir aš: tik jokių būdų nesamdykite muzikanto V. iš Klaipėdos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galite papasakoti apie įdomų nutikimą, atsitikusį per jūsų vestuves? Norite pasidalinti patarimais organizuojantiems vestuves ir nenorintiems patirti nemalonių staigmenų? Jūsų minčių laukiame žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (19)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (183)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (190)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (4)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

Top naujienos

Pagirtinai tris kėlinius kovojęs „Žalgiris“ neatlaikė Eurolygos vicečempionų tempo (322)

Kauno „Žalgiris“ (1/2) penktadienį nesėkme užbaigė šią Eurolygos dvigubą savaitę ir...

Buvau priversta rinktis tarp aborto ir psichiatrinės ligoninės (22)

Kai Julie Mannix atsisakė darytis abortą, jos tėvai uždarė ją į psichiatrijos ligoninę. Tik...

Masinė avarija kelyje Vilnius–Panevėžys: susidūrė 4 automobiliai ir autobusas žuvo žmogus (127)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad kelyje Vilnius–Panevėžys (A2) 21 kilometre susidūrė 4...

Ar tai įmanoma? Geriausios pirmosios klasės vietos lėktuve pigiau nei ekonominės klasės? (19)

Oro linijų pramonės ekspertai skelbia, kad pirmoji klasė nyksta ir atrodo – ilgam. Kai kurios oro...

Putino žodžiai sukėlė audringą reakciją socialiniuose tinkluose (340)

Politikos forume „Valdai“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jei kita...

APEC vadovas: laimėtojų prekybos kare galiausiai laukia pralaimėjimas (3)

Niekas neišvengs Jungtinių Valstijų-Kinijos prekybos karo poveikio, netgi tos šalys, kurios...

Savaitgalį orai pasikeis galutinai: nemalonumai apims visą Lietuvą (43)

Šeštadienį Lietuvoje termometrai rodys 8–13 °C. O nuo naujos savaitės vidurio orai pasidarys...

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (19)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Pirmagimio besilaukianti Meghan Markle kelionėje pademonstravo apvalėjantį pilvuką (16)

Sidnėjuje viešinti karališkoji pora sulaukia didžiulio vietinių gyventojų dėmesio. Lankydamiesi...

Psichiatras: nemanykite, kad nuolatinis informacijos perteklius jums neatsilieps (16)

Iki 40-ies galime ištverti labai didelius krūvius, siekti karjeros bet kokia kaina, „kalti“...