Labai „šviežia“ patirtis vestuvėse. Šių metų rugpjūčio 8 d. teko garbė būti mūsų su vyru gerų draugų dukros vestuvėse. Abu su vyru visus metus nuoširdžiai ruošėmės būti piršliais. Kadangi jaunieji lietuviai gyvena Londone, norėjo tradicinių lietuviškų vestuvių. O ir mes visi džiaugėmės, kad jauni žmonės puoselėja ir saugo tradicijas.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Ką gi, ėmėmės iš visos širdies organizuoti, ruoštis, kurti, prisiminti senoviškas lietuviškas vestuves. Išaušo be galo šiltas, gražus vestuvių rytas. Su vyrų sakėme, kad bus graži šventė. Nors viena nerami mintis kirbėjo jau gerą pusmetį. Ramybės nedavė muzikantas. Aš asmeniškai pasiūliau šį muzikantą, nes teko matyti kaip jis dirba su kitu kolega. Viskas atrodė gerai, bet per paskutinius pusantrų metų kažkas matyt pasikeitė. Tai buvo tarsi kitas žmogus. Piktas, arogantiškas, viskuo nepatenkintas, geriantis pižonas...

„Facebook‘e“ matydavau jo keistus pasisakymus apie politiką, Lietuvą, valdžią, šiaip bet ką. Vis pagalvodavau, kad kažkas su juo ne taip, normalus žmogus socialiniuose tinkluose taip nenusišnekėtų... Visus žmonės, kurie turėjo dirbti vestuvėse, rinkomės tik pagal rekomendacijas. Likome labai patenkinti patiekalais, virėjais, kurie juos ruošė, ir tuo, kaip aptarnavo svečius. Operatorius ir fotografas taip pat savo darbą atliko nepriekaištingai. Salė ir visa aplinka, kurioje vyko šventė, buvo puikiai paruošta, patogi ir graži. Jaunųjų tortas tiesiog įspūdingas, skanus...

Tik va, kaip ir nerimavau, muzikantas sugadino šventę ne tik man, kaip vedėjai, bet ir svečiams, o ypač jauniesiems. Viskas prasidėjo jau gerokai iki vestuvių. Aš ruošiau vestuvių scenarijų ir viską derinau su muzikantu iš Klaipėdos. Jam buvo visiškai neįdomu mano rūpestis, visą laiką sakė, kad padarys viską taip kaip reikia, kad jis turi patirties, kad yra „atgrojęs“ daugybėje švenčių. Siunčiau nemažai laiškų su renginio niuansais, scenarijumi, norėjau pasitarti ir susitarti kas ir kaip turės būti. Norėjau tobulai atlikti savo, kaip svočios pareigas. Na, o muzikantas turėjo būti linksmiausias vestuvių veikėjas.

Deja... Jis jau išvakarėse pareiškė, kad neatvyks į jaunųjų palydą iš namų į bažnyčia, sakydamas, kad jam bus labai nepatogu anksti atvažiuoti iš Klaipėdos į Mažeikius, po palydų bus 3-4 valandų tarpas, kol jam reikės pradėti groti, sutinkant besirenkančius svečius sodyboje ir t.t. Mes labai supratingi žmonės, žinoma, pasakėme gerai, ką jau padarysi, tolimas kelias (130 km)... Mano vyras (vestuvių piršlys) skubiai suorganizavo kaimo kapelą. Jie ir pagrojo vestuvinius maršus išlydint jaunuosius. Buvo visai šaunu! Tik teko papildomai išleisti pinigų.

Mūsų šaunusis muzikantas į vestuvėms išnuomotą sodybą atvyko pavėlavęs, bet niekas per daug dėl to nesijaudino. Juk žmogus net iš pačios Klaipėdos važiavo... Kaip gynybą jis naudojo vieną frazę: „Kodėl niekas jam nepasakė, kad bus ne viena, o dvi salės?“ Atsakingas žmogus pats pasidomėtų vieta, kurioje teks dirbti dvi dienas. Jaunosios mamai teko misija nuraminti muzikantą, nes buvo tikrai per daug įsiaudrinęs. Pradžia ne kokia... O tada prasidėjo jo „pasirodymas“.

Muzikantas iš karto pareiškė, kad tradicinės vestuvės yra atgyvena, nesąmonė ir „nelygis“. Jis kategoriškai atsisakė dalyvauti jaunųjų sutikime (kelio užtvėrimas, vystyklų keitimas, nešimas per lentą, persirengėlių stalo užsėdimas ir pan). Jo buvo prašoma šioje dalyje pagroti su akordeonu ir atlikti savo kaip muzikanto darbą. Bet tėvai ir svečiai buvo išvadinti negražiausiais žodžiais. Vėl jaunosios mama ėmėsi misijos raminti ir prašyti, kad pagrotų (!), padėtų sutikti jaunuosius ir pulką. Ir tai tęsėsi abi vestuvių dienas.

Pagal scenarijų nebuvo įvykdytas nė vienas punktas. Jis atvirai tyčiojosi iš vestuvininkų, kad jie dalyvauja tradicinėse vestuvėse. Jo išsireiškimas prie stalo: „Tai kas čia labiausiai norėjo tradicinių vestuvių? Aaaa, matyt jaunosios mama. Na ką gi, bus jums tradicinė vestuvė...“ ir ne vietoje ir ne laiku užtraukė „karti, karti....“. O kai jaunimas susėdo lauke ir panoro padainuoti užstalės dainų ir paprašė muzikanto pritarti, tada jis pareiškė, kad su muzikinio išsilavinimo neturinčiais ir harmonijos nejaučiančiais kaimiečiais nedainuos. Jo per aukštas išsilavinimas tokiam dainavimui, kaip jis pats pasakė, „rūsyje nedainuosiu“...

Tą vakarą teko raminti ne viena vyrą, kad tik nepradėtų muzikanto auklėti kumščiais. Svečių kantrybė buvo ant ribos. Bet, ačiū dievui, kultūringiems žmonėms užteko proto duoti durniui kelią. Muzikantas liko sveikas. Ne tik sveikas, bet ir skaniai pavalgęs ir išgėręs. Nors niekas jam alkoholio nepylė ir vaišinti nepuolė, nes visi buvo pasipiktinę jo elgesiu, bet jis pats būdamas ne iš kukliųjų puikiai mokėjo save pamaloninti ne viena taure svaigiųjų gėrimų...

Mes, lietuviai svetingi. Matėme, kad neraginamas vaišinasi, bet davėme durniui kelią. Antra diena buvo tokia pati kaip ir pirma. Kadangi vestuvės tradicinės, teko karti piršlį. Ir vėl iš muzikanto ko paklausi to negausi. Kantriai kentėme jo saviveiklą toliau ir nekreipdami dėmesio linksminomės. Kai atėjo eilė apdovanoti vestuvių dalyvius ir padėkoti virėjams, operatoriui, fotografui ir tradiciškai muzikantams, jaunieji kategoriškai atsisakė įteikti iš anksto paruoštą dovaną, mūsų aukštą muzikinį išsilavinimą turinčiam, bet su sveiku protu matyt susipykusiam, muzikantui. Tik tada jis suprato, kad visi esame juos nusivylę ir pasipiktinę. O gal ir nesuprato...

Beje, antrą vestuvių dieną jis gėrė dar daugiau. Jeigu būtų pats sėdęs už vairo tikrai būčiau skambinusi policijai, bet, ačiū Dievui, jam užteko proto (o gal pabijojo prarasti vairuotojo pažymėjimą?) ir iki viešbučio, kur miegojo kol išsiblaivė, jo automobilį nuvairavo vestuvių operatorius. Moralas muzikantui su aukštu muzikiniu išsilavinimu, bet žemu profesionalumo ir kultūros lygiu: jei nepatinka groti ir vesti tradicinių lietuviškų vestuvių, atsisakykite tokio pasiūlymo. Aiškiai pasakykite, kad tradicinėse vestuvėse nedirbate. O jeigu jau dėl pinigų atvykote į tokį renginį, tada būkite malonus, dirbkite savo darbą kaip profesionalas. Ir atsakingai.

Jūs ne svečias, jūs samdomas, už tai jums moka. Ir negerkite darbo metu. Patarimas ieškantiems muzikantų gražiausiai gyvenimo šventei: labai stipriai pasidomėkite koks ar kokie muzikantai bus jūsų šventėje, susirinkite kuo daugiau rekomendacijų. Galiu viena (ne) rekomendaciją duoti ir aš: tik jokių būdų nesamdykite muzikanto V. iš Klaipėdos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galite papasakoti apie įdomų nutikimą, atsitikusį per jūsų vestuves? Norite pasidalinti patarimais organizuojantiems vestuves ir nenorintiems patirti nemalonių staigmenų? Jūsų minčių laukiame žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išsiskyrė dėl neištikimybės: laikui bėgant supratau, kad nėra auksinių vyrų (108)

Juokai juokais bet iš tikrųjų neištikimybės skausmą greitai ir visam laikui išgydo tik vienas...

Atsakymas Užkalniui: Vilnius – nuostabus miestas (125)

Esu vilnietis, gyvenu čia jau apie dešimt metų, dirbu, kuriu šeimą ir didžiuojuosi savo miestu.

Sergančio kūdikio mamą piktina slaugytojų elgesys: svarbiau žurnalo pildymas ar ligonio sveikata? (24)

Auginu nuo gimimo labai sunkia epilepsija sergantį kūdikį. Ligoninėse beveik gyvename vis...

Myliu vyrą, bet be meilužio – niekaip... (208)

Niekada nemaniau, kad ištiks tokia bėda, bet gyvenime būna visko. Iš vienos pusės, jaučiuosi...

Lietuvių gąsdinimas emigracija nervina: tai beprasmis oro virpinimas (121)

Mane labai stebina žmonių požiūris į emigraciją. Gal ne tiek į pačią emigraciją, kiek į jų...

Top naujienos

„MG Baltic“ byla. Idealus partijų trejetukas ir kyšis, kurį Masiuliui įteikė TV eteryje

Politinės korupcijos bylą ištyrę prokurorai teigia, kad dabar jau iš politikos pasitraukęs...

Neišsprendžiama lygtis: kam Lietuvai reikia dar dviejų kogeneracinių elektrinių

Būtinai dar dvi kogeneracinės elektrinės Lietuvai, nors neaišku, ar užteks atliekų, kurias...

Petro Gražulio dukrelės mama paviešino jų susirašinėjimą: galite suprasti, kaip jaučiausi Gražulis teismo keliu reikalaus vaiko globos (1277)

Po žinomo politiko Petro Gražulio pareiškimo, jog savo ir palangiškės Birutės Navickaitės...

Orai: po trumpo atokvėpio vėl bus karšta

Savaitės pradžioje orai bus gaivūs, daugelyje vietovių dar palis. Tačiau nuo savaitės vidurio...

Lietuvai gresia juodžiausias scenarijus ES: galime pradėti skaičiuoti valandas, kol visi masiškai pradės eiti į pensiją (527)

Per artimiausius 5-6 metus reikia sukaupti rezervą , kad mūsų socialinės apsaugos sistema 15...

Sunku patikėti, kad vienai šeimai teko išgyventi šitiek tragedijų (4)

Kodėl likimas vienai šeimai lėmė išgyventi tiek tragedijų ir negandų? Jų būta tiek daug, jog...

R. T. Erdoganas skelbia pergalę rinkimuose Turkijoje (13)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdoganas) paskelbė pergalę...

Kolumbijai nepasipriešinę lenkai – už aštuntfinalio borto (335)

Aukštą aštuntąją vietą FIFA pasaulio reitinge užimančios Lenkijos rinktinės pasirodymas...

Kada, jeigu ne vasarą: paaiškino, kaip reikia atsijungti nuo centrinio šildymo (10)

Atėjus šiltajam metų laikui vis daugiau butų ir kitų patalpų savininkų kreipiasi ieškodami...

Kaip nutiko, kad šunų kirpėjai meilę šunims nustelbė meilė vištoms (3)

Alytaus rajono Domantonių kaime per 40 rūšių paukščių auginantys Deimantė Esebua ir Robertas...