aA
Labai „šviežia“ patirtis vestuvėse. Šių metų rugpjūčio 8 d. teko garbė būti mūsų su vyru gerų draugų dukros vestuvėse. Abu su vyru visus metus nuoširdžiai ruošėmės būti piršliais. Kadangi jaunieji lietuviai gyvena Londone, norėjo tradicinių lietuviškų vestuvių. O ir mes visi džiaugėmės, kad jauni žmonės puoselėja ir saugo tradicijas.
Vestuvių košmaras: vienas žmogus sugadino šventę ne tik svečiams, bet ir jauniesiems
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Ką gi, ėmėmės iš visos širdies organizuoti, ruoštis, kurti, prisiminti senoviškas lietuviškas vestuves. Išaušo be galo šiltas, gražus vestuvių rytas. Su vyrų sakėme, kad bus graži šventė. Nors viena nerami mintis kirbėjo jau gerą pusmetį. Ramybės nedavė muzikantas. Aš asmeniškai pasiūliau šį muzikantą, nes teko matyti kaip jis dirba su kitu kolega. Viskas atrodė gerai, bet per paskutinius pusantrų metų kažkas matyt pasikeitė. Tai buvo tarsi kitas žmogus. Piktas, arogantiškas, viskuo nepatenkintas, geriantis pižonas...

„Facebook‘e“ matydavau jo keistus pasisakymus apie politiką, Lietuvą, valdžią, šiaip bet ką. Vis pagalvodavau, kad kažkas su juo ne taip, normalus žmogus socialiniuose tinkluose taip nenusišnekėtų... Visus žmonės, kurie turėjo dirbti vestuvėse, rinkomės tik pagal rekomendacijas. Likome labai patenkinti patiekalais, virėjais, kurie juos ruošė, ir tuo, kaip aptarnavo svečius. Operatorius ir fotografas taip pat savo darbą atliko nepriekaištingai. Salė ir visa aplinka, kurioje vyko šventė, buvo puikiai paruošta, patogi ir graži. Jaunųjų tortas tiesiog įspūdingas, skanus...

Tik va, kaip ir nerimavau, muzikantas sugadino šventę ne tik man, kaip vedėjai, bet ir svečiams, o ypač jauniesiems. Viskas prasidėjo jau gerokai iki vestuvių. Aš ruošiau vestuvių scenarijų ir viską derinau su muzikantu iš Klaipėdos. Jam buvo visiškai neįdomu mano rūpestis, visą laiką sakė, kad padarys viską taip kaip reikia, kad jis turi patirties, kad yra „atgrojęs“ daugybėje švenčių. Siunčiau nemažai laiškų su renginio niuansais, scenarijumi, norėjau pasitarti ir susitarti kas ir kaip turės būti. Norėjau tobulai atlikti savo, kaip svočios pareigas. Na, o muzikantas turėjo būti linksmiausias vestuvių veikėjas.

Deja... Jis jau išvakarėse pareiškė, kad neatvyks į jaunųjų palydą iš namų į bažnyčia, sakydamas, kad jam bus labai nepatogu anksti atvažiuoti iš Klaipėdos į Mažeikius, po palydų bus 3-4 valandų tarpas, kol jam reikės pradėti groti, sutinkant besirenkančius svečius sodyboje ir t.t. Mes labai supratingi žmonės, žinoma, pasakėme gerai, ką jau padarysi, tolimas kelias (130 km)... Mano vyras (vestuvių piršlys) skubiai suorganizavo kaimo kapelą. Jie ir pagrojo vestuvinius maršus išlydint jaunuosius. Buvo visai šaunu! Tik teko papildomai išleisti pinigų.

Mūsų šaunusis muzikantas į vestuvėms išnuomotą sodybą atvyko pavėlavęs, bet niekas per daug dėl to nesijaudino. Juk žmogus net iš pačios Klaipėdos važiavo... Kaip gynybą jis naudojo vieną frazę: „Kodėl niekas jam nepasakė, kad bus ne viena, o dvi salės?“ Atsakingas žmogus pats pasidomėtų vieta, kurioje teks dirbti dvi dienas. Jaunosios mamai teko misija nuraminti muzikantą, nes buvo tikrai per daug įsiaudrinęs. Pradžia ne kokia... O tada prasidėjo jo „pasirodymas“.

Muzikantas iš karto pareiškė, kad tradicinės vestuvės yra atgyvena, nesąmonė ir „nelygis“. Jis kategoriškai atsisakė dalyvauti jaunųjų sutikime (kelio užtvėrimas, vystyklų keitimas, nešimas per lentą, persirengėlių stalo užsėdimas ir pan). Jo buvo prašoma šioje dalyje pagroti su akordeonu ir atlikti savo kaip muzikanto darbą. Bet tėvai ir svečiai buvo išvadinti negražiausiais žodžiais. Vėl jaunosios mama ėmėsi misijos raminti ir prašyti, kad pagrotų (!), padėtų sutikti jaunuosius ir pulką. Ir tai tęsėsi abi vestuvių dienas.

Pagal scenarijų nebuvo įvykdytas nė vienas punktas. Jis atvirai tyčiojosi iš vestuvininkų, kad jie dalyvauja tradicinėse vestuvėse. Jo išsireiškimas prie stalo: „Tai kas čia labiausiai norėjo tradicinių vestuvių? Aaaa, matyt jaunosios mama. Na ką gi, bus jums tradicinė vestuvė...“ ir ne vietoje ir ne laiku užtraukė „karti, karti....“. O kai jaunimas susėdo lauke ir panoro padainuoti užstalės dainų ir paprašė muzikanto pritarti, tada jis pareiškė, kad su muzikinio išsilavinimo neturinčiais ir harmonijos nejaučiančiais kaimiečiais nedainuos. Jo per aukštas išsilavinimas tokiam dainavimui, kaip jis pats pasakė, „rūsyje nedainuosiu“...

Tą vakarą teko raminti ne viena vyrą, kad tik nepradėtų muzikanto auklėti kumščiais. Svečių kantrybė buvo ant ribos. Bet, ačiū dievui, kultūringiems žmonėms užteko proto duoti durniui kelią. Muzikantas liko sveikas. Ne tik sveikas, bet ir skaniai pavalgęs ir išgėręs. Nors niekas jam alkoholio nepylė ir vaišinti nepuolė, nes visi buvo pasipiktinę jo elgesiu, bet jis pats būdamas ne iš kukliųjų puikiai mokėjo save pamaloninti ne viena taure svaigiųjų gėrimų...

Mes, lietuviai svetingi. Matėme, kad neraginamas vaišinasi, bet davėme durniui kelią. Antra diena buvo tokia pati kaip ir pirma. Kadangi vestuvės tradicinės, teko karti piršlį. Ir vėl iš muzikanto ko paklausi to negausi. Kantriai kentėme jo saviveiklą toliau ir nekreipdami dėmesio linksminomės. Kai atėjo eilė apdovanoti vestuvių dalyvius ir padėkoti virėjams, operatoriui, fotografui ir tradiciškai muzikantams, jaunieji kategoriškai atsisakė įteikti iš anksto paruoštą dovaną, mūsų aukštą muzikinį išsilavinimą turinčiam, bet su sveiku protu matyt susipykusiam, muzikantui. Tik tada jis suprato, kad visi esame juos nusivylę ir pasipiktinę. O gal ir nesuprato...

Beje, antrą vestuvių dieną jis gėrė dar daugiau. Jeigu būtų pats sėdęs už vairo tikrai būčiau skambinusi policijai, bet, ačiū Dievui, jam užteko proto (o gal pabijojo prarasti vairuotojo pažymėjimą?) ir iki viešbučio, kur miegojo kol išsiblaivė, jo automobilį nuvairavo vestuvių operatorius. Moralas muzikantui su aukštu muzikiniu išsilavinimu, bet žemu profesionalumo ir kultūros lygiu: jei nepatinka groti ir vesti tradicinių lietuviškų vestuvių, atsisakykite tokio pasiūlymo. Aiškiai pasakykite, kad tradicinėse vestuvėse nedirbate. O jeigu jau dėl pinigų atvykote į tokį renginį, tada būkite malonus, dirbkite savo darbą kaip profesionalas. Ir atsakingai.

Jūs ne svečias, jūs samdomas, už tai jums moka. Ir negerkite darbo metu. Patarimas ieškantiems muzikantų gražiausiai gyvenimo šventei: labai stipriai pasidomėkite koks ar kokie muzikantai bus jūsų šventėje, susirinkite kuo daugiau rekomendacijų. Galiu viena (ne) rekomendaciją duoti ir aš: tik jokių būdų nesamdykite muzikanto V. iš Klaipėdos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galite papasakoti apie įdomų nutikimą, atsitikusį per jūsų vestuves? Norite pasidalinti patarimais organizuojantiems vestuves ir nenorintiems patirti nemalonių staigmenų? Jūsų minčių laukiame žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Perskaitė naujienas apie Nataliją Bunkę ir pasibaisėjo: „Lietuviams taip įprasta“ (225)

Lietuviai – pavydžiausia ir pikčiausia tauta pasaulyje. Tokią nuomonę susidariau, perskaičiusi...

Apsilankymas Visagine sukėlė keistą įspūdį: ar šiame mieste yra kažkokia tvarka? (63)

Pasijaučiau keistai atvažiavusi į Visaginą darbo reikalais. Ar šiame mieste yra kažkokia...

Gyvenimo būdo laidos privertė susimąstyti: merginos, neužkibkite ant tokių vyrų kabliuko (110)

Teko neseniai skaityti straipsnį apie vestuves, kuriose svečias paklausė jaunosios apie tai, kiek...

Vilniaus senamiesčio gatvė, kuri vis dar mena sovietmetį: siūlo revoliucinį sprendimą (72)

Bus renovuojama Vokiečių gatvė Vilniuje. Labai prašau ją atnaujinti vakarietiškai. Šiuo metu,...

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (121)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Tikra legenda, kuri aikštėje lietuvius skriaudė, o už jos ribų – glostė laida „Krepšinio zona“ (46)

2020-ieji krepšinio pasauliui prasidėjo tiesiog tragiškai: po ilgamečio NBA komisaro Davido Sterno...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei (1)

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Birutė Navickaitė pakliuvo į absurdišką situaciją: neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir automobilio pradėjo gauti baudas (58)

Palangiškė Birutė Navickaitė sako, kad sunku ir patikėti, į kokią absurdišką situaciją ji...

Orai: naujas ciklonas atneš eilinę kritulių bangą

Šiandien prie mūsų krašto iš vakarų priartės naujas Atlanto ciklonas. Vakariniuose rajonuose...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija (321)

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Stilistė papasakojo, į ką reikia atsižvelgti renkantis džinsus: viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį (34)

Jei paprašytume jūsų įvardinti pagrindinį spintos drabužį, kas tai būtų? Mes nemirktelėję...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (89)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Kameros įamžino neįtikėtiną vairuotojų žioplumą: situacijos primena veiksmo filmus (9)

Pašalinė veika prie vairo ir išsiblaškymas neretai vairuotojams sukelia nemažai streso, kai...