aA
Norėčiau pasidalinti savo patirtimi apie darbą restorane. Tai yra restoranas, kuris priklauso garsiam greitojo maisto restoranų tinklui. Jame tikrai yra smagu dirbti, čia yra labai geras ir draugiškas kolektyvas. Tokio kolektyvo nerasite nei viename kitame kitame šio tinklo restorane, mes vienas kitam padedame, ir nekuriame kokių nors intrigų vienas kitam už nugaros. Viskas kaip ir būtų iš pasakos, ir nebūtų prie ko prikibti, tačiau visą darbo malonumą čia sugadina esanti „vadovė“ (žodis vadovė rašomas kabutėse, nes taip šio žmogaus vadinti sveikas protas tiesiog neleidžia).
Vadovė iš pragaro: įdarbina tokius žmonės, kurie dirba „informatoriais“
© Shutterstock

Toks žmogaus vadovu būti tikrai negali. Ši „vadovė“ yra vienintelis šios darbo vietos minusas, todėl kad ji nepakenčia jokių šiltesnių santykių tarp kolegų, visais įmanomais būdais bando mūsų kolektyvo narius sukiršinti ir kurti visokias intrigas, ji nuo to veikiausiai jaučia malonumą. Tai yra dviveidis žmogus.

Per darbo pokalbį su visais naujais darbuotojais bendrauja ypač šiltai, yra tikrai maloni moteris, ir net tau į galvą negalėtų kilti kad bendrauji su kokiu nors tironu. Po darbo pokalbio visiems giriesi, jog ši „vadovė“ yra labai gera ir nieks tokios neturi, ir kaip man pasisekė, jog toks žmogaus vadovauja šiam greito maisto restoranui. Tačiau tos iliuzijos po savaitės greit išblėsta, pradedi pamatyti tikrą josios veidą.

Dėl kiekvienos smulkmenos prisikabina, visuomet persekioja, o apie pašnekesius su kolegomis net šnekos negali būti... Jei pamatys, kad tu šiek tiek atsipalaidavai, tai tada pasipils krūva užduočių, kurias reikia padaryti žūtbūt, kad tik nebendrautum su bendradarbiais ir neturėtum glaudesnių ryšių su jais. Iš tikrųjų, nesuprantu, kodėl žmogui taip užkliūna geri santykiai tarp darbuotojų? Juk kaip tik, kai į darbą norisi sugrįžti, ir pats darbuotojas atliekamas geriau, nes jis nejaučia diskomforto, tačiau, matyt, ši „vadovė“ mano kitaip. Galbūt tai yra tokia pavydo forma, nes kaip žinoma, ji neturėjo draugių darbe, ir neturi jų dabar, todėl galimai jai darosi pikta, kai mato, jog kiti gražiais bendrauja ir sutaria.

Iš dalies galima būtų suprasti, kodėl ji taip elgiasi, tačiau tai yra jau nepakeliama. Basiausias dalykas tikriausiai yra tas, jog ji įdarbina tokius žmonės, kurie dirba jos informatoriais, ir kai „vadovės“ nėra darbo vietoje, jie viską įdėmiai stebi, kaip mes dirbame, ir esant reikalui, visą informacija perduoda. Tai šiek tiek primena sovietinius laikus, kai darbe negalėjai nieko šnekėti apie valdžią bloga, ar kažką ne taip daryti, nes būsi įduotas NKVD. Blogiausia tai, jog ši „vadovė“ pažeidinėja Europos Sąjungos duomenų apsaugos reglamentą, kuris draudžia mus filmuoti darbo vietoje. Nuo 2018 mėtų gegužės 1-osios dienos, kamerų stebėjimas buvo atšauktas, kameras galėjo stebėti tik su aukštesnių vadovų leidimu, tačiau nuo šių metų sausio buvome vėl filmuojami be aukštesnių vadovų leidimo. Tai yra šiurkštus darbo taisyklių pažeidimas, tačiau matome, jog šiai poniai tai yra nė motais ir ji arba nesupranta, arba apsimeta nieko nesupranti ir galvoja, jog čia yra viskas normalu.

Visada yra baisu, jog būsi aprėktas, apkaltintas nebūtais dalykais, jei kažką padarai ne taip ar suklysti, kol tavęs nebus, tu būsi apšnekėtas negražiais žodžiais, o vėliau tu ateisi, ir lyg niekur nieko su tavim bendraus labai gražiai, šypsosis ir paklaus, kaip tau sekasi ir t. t. Nesuprantu, kam toks dviveidiškumas, kam reikalinga tokia vaidyba. Šie spektakliai tikrai nuotaikos nepagerina ir darbo našumo tikrai nepakelia, tai tik dar labiau viską pablogina.

Tikriausiai paklausite, kodėl jūs dar neišeinate iš šio restorano ir neieškote kito darbo? Atsakymas labai paprastas – iš čia nesinori išeiti, nes yra labai paslaugus ir draugiškas kolektyvas, ir dėl vieno žmogaus ir kelių jos informatorių išeiti nesinorėtų. Žinoma, yra žmonių, kurie jau išėjo vien dėl šios tironės, nes jie negalėjo atlaikyti tokio spaudimo ir šių intrigų, kurios apsunkina žmogaus gyvenimą, kai tu negali nustoti galvoti apie darbą...

Tikrai labai gaila, kad taip vyksta, mums nebėra malonu dirbti tokiomis sąlygomis, todėl norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių išgirstų šią istoriją, ir prieš eidamas kažkur dirbdamas, išsiaiškintų, koks žmogus bus tavo bosas, kad vėliau netektų gailėtis, nes ne visada pirmas įspūdis būna teisingas...

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Gyvenimą miesto centre iškeitė į kaimą: jau sutaupėme 12 tūkstančių eurų (15)

Mūsų šeima į karantiną žengė su nerimu. Daugiau kaip prieš metus, kai pirmą kartą prasidėjo...

Motinos dieną įvardijo, kam reiktų atsiprašyti: po baisios patirties vaikystėje, suaugusi moteris iki šiol miega nejudėdama (62)

Artėja Motinos diena. Miela, graži šventė. Taip turėtų būti. Bet ne visiems. Kalbėti apie...

Su kurso drauge paslaptingą eksperimentą atlikusi mergina daugiau to nekartotų – kūnas šiurpsta prisiminus (56)

Žinau, kad žiūrėsite skeptiškai, kitko ir nesiūlau. Tiesiog noriu papasakoti savo istoriją, nes...

Vyras nebežino, kaip gelbėti santuoką: įsitikinau, kad žmona turi paslaptį (159)

„Paklausk jos tiesiai“, „Konfrontuok“, „Pasikalbėkite“, – ragina visi. Bet kaip tu...

Internetu su 40-mete susipažinęs vyras išgirdo tokių pasakų, kad sunku ir įsivaizduoti (125)

Pažinčių svetainėje patiko moteris... Nuotraukoje – labai graži. Įspūdingomis didelėmis...

Top naujienos

Mindaugas Milinis | D+

Sovietų maršalas, kuris apiplėšė Berlyną: brangenybes ir meno vertybes namo vežė vagonais

Gegužės 8-ąją (Europoje) ir 9-ąją (Rusijos Federacijoje) buvo minimos Antrojo pasaulinio karo...

Putino kalboje – iškalbingos detalės tarp eilučių: kas liko be grasinimų ir pagiežos (683)

Šlovinga pergalė, aplaistyta krauju ir ašaromis. Tokie motyvai kaip ir kasmet skambėjo gegužės...

Šią savaitę laukia kol kas šilčiausia pavasario diena: iškart po jos – nemalonios permainos (1)

Tiek antradienio naktį, tiek dieną dangus beveik visur bus giedras. Aišku, nelis. Pietryčių...

Izraelis žada galingą atsaką: „Hamas“ peržengė neleistiną ribą sureagavo ir JAV (112)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį perspėjo Gazos Ruožą...

Agnė Keizikienė | D+

Lietuvė su keliais kilogramais nesėkmingai kovojo beveik pusę metų, o neteko – per dieną: paaiškino, kaip tai įmanoma

Daugelis sveiko gyvenimo mokytojų, mitybos specialistų sutinka, kad kartais lengviau yra netekti...

Galimybių pasas daugelio lauktos privilegijos nesuteiks: išimtys kol kas nenumatytos (376)

Jau po dviejų savaičių Lietuvoje pradėsiantis galioti Galimybių pasas jo turėtojams suteiks...

Neatrastos devynios Turkijos vietos 2021 metams (4)

„ Turkija atliko puikų darbą diversifikuodama turizmo prekybą ir dabar yra 6-ta pagal lankomumą...

„Ryto“ strategas gynė Goudelocką, „Lietkabelio“ vedlys džiaugėsi „Eurocup“ lygio žaidimu (1)

Pirmadienį paskutinėje „Betsafe-LKL“ reguliariojo čempionato akistatoje Panevėžyje...