aA
Norėčiau pasidalinti savo patirtimi apie darbą restorane. Tai yra restoranas, kuris priklauso garsiam greitojo maisto restoranų tinklui. Jame tikrai yra smagu dirbti, čia yra labai geras ir draugiškas kolektyvas. Tokio kolektyvo nerasite nei viename kitame kitame šio tinklo restorane, mes vienas kitam padedame, ir nekuriame kokių nors intrigų vienas kitam už nugaros. Viskas kaip ir būtų iš pasakos, ir nebūtų prie ko prikibti, tačiau visą darbo malonumą čia sugadina esanti „vadovė“ (žodis vadovė rašomas kabutėse, nes taip šio žmogaus vadinti sveikas protas tiesiog neleidžia).
© Shutterstock

Toks žmogaus vadovu būti tikrai negali. Ši „vadovė“ yra vienintelis šios darbo vietos minusas, todėl kad ji nepakenčia jokių šiltesnių santykių tarp kolegų, visais įmanomais būdais bando mūsų kolektyvo narius sukiršinti ir kurti visokias intrigas, ji nuo to veikiausiai jaučia malonumą. Tai yra dviveidis žmogus.

Per darbo pokalbį su visais naujais darbuotojais bendrauja ypač šiltai, yra tikrai maloni moteris, ir net tau į galvą negalėtų kilti kad bendrauji su kokiu nors tironu. Po darbo pokalbio visiems giriesi, jog ši „vadovė“ yra labai gera ir nieks tokios neturi, ir kaip man pasisekė, jog toks žmogaus vadovauja šiam greito maisto restoranui. Tačiau tos iliuzijos po savaitės greit išblėsta, pradedi pamatyti tikrą josios veidą.

Dėl kiekvienos smulkmenos prisikabina, visuomet persekioja, o apie pašnekesius su kolegomis net šnekos negali būti... Jei pamatys, kad tu šiek tiek atsipalaidavai, tai tada pasipils krūva užduočių, kurias reikia padaryti žūtbūt, kad tik nebendrautum su bendradarbiais ir neturėtum glaudesnių ryšių su jais. Iš tikrųjų, nesuprantu, kodėl žmogui taip užkliūna geri santykiai tarp darbuotojų? Juk kaip tik, kai į darbą norisi sugrįžti, ir pats darbuotojas atliekamas geriau, nes jis nejaučia diskomforto, tačiau, matyt, ši „vadovė“ mano kitaip. Galbūt tai yra tokia pavydo forma, nes kaip žinoma, ji neturėjo draugių darbe, ir neturi jų dabar, todėl galimai jai darosi pikta, kai mato, jog kiti gražiais bendrauja ir sutaria.

Iš dalies galima būtų suprasti, kodėl ji taip elgiasi, tačiau tai yra jau nepakeliama. Basiausias dalykas tikriausiai yra tas, jog ji įdarbina tokius žmonės, kurie dirba jos informatoriais, ir kai „vadovės“ nėra darbo vietoje, jie viską įdėmiai stebi, kaip mes dirbame, ir esant reikalui, visą informacija perduoda. Tai šiek tiek primena sovietinius laikus, kai darbe negalėjai nieko šnekėti apie valdžią bloga, ar kažką ne taip daryti, nes būsi įduotas NKVD. Blogiausia tai, jog ši „vadovė“ pažeidinėja Europos Sąjungos duomenų apsaugos reglamentą, kuris draudžia mus filmuoti darbo vietoje. Nuo 2018 mėtų gegužės 1-osios dienos, kamerų stebėjimas buvo atšauktas, kameras galėjo stebėti tik su aukštesnių vadovų leidimu, tačiau nuo šių metų sausio buvome vėl filmuojami be aukštesnių vadovų leidimo. Tai yra šiurkštus darbo taisyklių pažeidimas, tačiau matome, jog šiai poniai tai yra nė motais ir ji arba nesupranta, arba apsimeta nieko nesupranti ir galvoja, jog čia yra viskas normalu.

Visada yra baisu, jog būsi aprėktas, apkaltintas nebūtais dalykais, jei kažką padarai ne taip ar suklysti, kol tavęs nebus, tu būsi apšnekėtas negražiais žodžiais, o vėliau tu ateisi, ir lyg niekur nieko su tavim bendraus labai gražiai, šypsosis ir paklaus, kaip tau sekasi ir t. t. Nesuprantu, kam toks dviveidiškumas, kam reikalinga tokia vaidyba. Šie spektakliai tikrai nuotaikos nepagerina ir darbo našumo tikrai nepakelia, tai tik dar labiau viską pablogina.

Tikriausiai paklausite, kodėl jūs dar neišeinate iš šio restorano ir neieškote kito darbo? Atsakymas labai paprastas – iš čia nesinori išeiti, nes yra labai paslaugus ir draugiškas kolektyvas, ir dėl vieno žmogaus ir kelių jos informatorių išeiti nesinorėtų. Žinoma, yra žmonių, kurie jau išėjo vien dėl šios tironės, nes jie negalėjo atlaikyti tokio spaudimo ir šių intrigų, kurios apsunkina žmogaus gyvenimą, kai tu negali nustoti galvoti apie darbą...

Tikrai labai gaila, kad taip vyksta, mums nebėra malonu dirbti tokiomis sąlygomis, todėl norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių išgirstų šią istoriją, ir prieš eidamas kažkur dirbdamas, išsiaiškintų, koks žmogus bus tavo bosas, kad vėliau netektų gailėtis, nes ne visada pirmas įspūdis būna teisingas...

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujo kaimyno elgesys sukėlė įtarimų – labiausiai užkliuvo jo kalbos apie žmoną (36)

Prieš keletą mėnesių į mūsų namo duris pasibeldė malonus apie 40 metų vyras ir prisistatė...

Dviejų vaikų mama susimąstė: ar senosios kartos pedagogai atitinka šiuolaikinius kriterijus? (270)

Visiškai sutinku su straipsnio autoriumi. Turiu du vaikus – dešimtoką ir aštuntokę. Mokslo...

Internete plinta jautrus įrašas: prašo padėti į pensiją išėjusiam ir ant skurdo ribos atsidūrusiam mokytojui (257)

Socialiniuose tinkluose liūdnas Karolina Rupeikaitės-Zalagaitienės kreipimasis iš Marijampolės ir...

Kandidatų pasisakymai debatuose nuvylė rinkėją: jiems pritrūko drąsos (106)

Nusprendžiau visgi parašyti apie įspūdį, kurį man paliko matyta prezidentinių debatų laida,...

Top naujienos

Ukrainoje – lemtinga atomazga: Zelenskis Porošenkai nepaliko jokių šansų Porošenka pripažino pralaimėjimą, atnaujinta 22.50 (1729)

Ukrainoje sekmadienį vykusį prezidento rinkimų antrąjį ratą triuškinamai laimėjo jokios...

Rusų politologas: Putinas netiki, kad NATO išties pagalbos ranką Baltijos šalims (348)

Sergejaus Medvedevo – politologo, televizijos laidų vedėjo interviu Konstantinui Egertui,...

Išleido į paslėptą lobį vedusių mįslių knygą: visa šalis ėjo iš proto (8)

Knygų leidybos sensacija tapusio kūrinio „Masquerade“ (angl. maskaradas ) 40-osioms metinėms...

Jis juokiasi paskutinis: Ukrainos komikas, tapęs prezidentu (38)

Komikas Volodymyras Zelenskis Ukrainos prezidentu buvo išrinktas dukart.

Amerikiečiams priteisti milijonai dėl vėžį sukėlusio chemikalo: tiesą nuslėpti padėjo lietuvių kilmės mokslininkas (215)

Plačiai pasaulyje nuskambėjo žinia apie tai, kad jau dviem amerikiečiams, susirgusiems vėžiu,...

Liūdna rezultatyviai žaidusio Sabonio sezono pabaiga: „Celtics“ eliminavo „Pacers“ klubą (4)

Savo pasirodymą NBA atkrintamosiose varžybose baigė Indianos „Pacers“ ekipa. Penktą vietą...

Po Zelenskio triumfo – dviprasmiški ekspertų vertinimai (83)

Ukrainos atsigręžimas į Rytus prezidentu išrinkus politikos naujoką komiką Volodymyrą Zelenskį...

„Mercedesas“ su atsukta rida įžiebė konfliktą: moteris prabilo apie žinomos bendrovės veiksmus (387)

Maždaug prieš metus iš Kauno automobilių turguje esančios aikštelės Jekaterina Dumskytė pirko...

Įspūdinga: Paryžiaus katedros bokštais pasipuošęs Suttonas dėdamas apsisuko 360 laipsnių (5)

Vilniaus „Ryto“ klube sezoną pradėjęs Dominique'as Suttonas pasižymėjo fantastišku dėjimu...

Vandens ir deimantų paradoksas – sunkiai įmenama mįslė ir šiuolaikiniams ekonomistams (16)

Klausimas, kodėl gyvybiškai svarbus vanduo yra toks pigus, kai tuo tarpu praktikoje mažai naudingi...