Kas jeigu nedelsiant, šią minutę, pažvelgtume į stebuklingą rutulį, kuris nupasakoja ateitį, ir labai aiškiai pamatytumėte, kad Jūs niekada nesutiksite savo gyvenimo meilės?
© Shutterstock nuotr.

Tai, ką aš verčiu mus įsivaizduoti, yra labai liūdna, aš žinau. Visą savo gyvenimą jūs tikėjotės sutikti tą vienintelį ar vienintelę – arba mažų mažiausiai tą, kuris jus papildys ir praleis su jumis visą likusį gyvenimą. Žinau, žinau – Jūs ne tokie naivūs, kaip visi likusieji, kurie apie tai svajoja. Jūs netikite giminingomis sielomis. Bet jūs vis tiek tikėjotės sutikti kažką, kas jums reikš šiek tiek daugiau negu simpatiją. Tą, su kuriuo vakare aptartumėte savo dieną, kas jumis pasirūpintų, kai susirgsite ir mažų mažiausiai užmigsite apsikabinę kartu. Mes visi to tikimės. Mes visi žmonės ir labai žmogiški.

Meilės paieškos turi vieną ypatingą savybę – ji labai smarkiai lemia mūsų gyvenimą. Meilė užima vieną iš svarbiausių vietų mūsų pasirinkimuose ir veiksmuose, net jeigu mes ir įjungiame savo protą ir išjungiame jausmus. Meilė – tai yra priežastis, kodėl jūs nusipirkote naujus džinsus praėjusią savaitę. Tai priežastis, kodėl jūs susitikote su draugais bare, nors to visai nenorėjote. Tai priežastis jūsų visų baimių ir abejonių dėl jūsų ateities. Ir tuo pačiu, meilė įkvepia didžiausius mūsų gyvenimo pokyčius.

Taigi, jei jūs staiga sužinotumėte nenuginčijamą tiesą – „Meilė niekada nepasibes į jūsų duris“ – kaip jūs pažiūrėtumėte į savo gyvenimą? Ar pakeistumėte kažką savo kasdienybėje? Ir kaip pasikeistų jūsų ilgalaikiai planai, kuriuos taip ilgai modeliavote ir kūrėte?

Greičiausiai jūsų pirminė reakcija būtų: „Na, ką jau padarysi.“ Juk, galų gale, jūs esate protingas ir savarankiškas žmogus. Juk, bet kokiu atveju, jūs turite planų, kurie priklauso tik nuo jūsų. Visi mes taip galvojame. Bet leiskite dar šiek tiek pamąstyti. Kad ir kaip mes nenorime pripažinti – meilė, tai ramentas, kuriuo remiamės nuolatos. Idėja, kad kažkada kažkas mylės mus tokius, kokie mes esame, su visais mūsų trūkumais – subtili priežastis, kodėl mes neturėtumėme tobulinti savęs.

Kaip jūs perplanuotumėte savo gyvenimą, jei staiga meilė nebebūtų vienu iš pasirinkimų? Susikoncentruotumėte siekiant karjeros ir pasisekimo? O gal pradėtumėte investuoti tik į save – dažniau keliautumėte ir išeitumėte iš komforto zonos, dažniau rizikuotumėte?

Aš užduodu šiuos klausimus, nes noriu tikėti, kad supratimas, kad nerasime savo gyvenimo meilės, būtų esminis lūžis mūsų pasirinkimuose. Pirminis įspūdis, kad „nemeilė“ yra griaunanti gyvenimą jėga, vis tik gali tapti išvaduojančia. Atsikračius baimės mirti vieniems atsiveria neribotos galimybės: mes galim pabandyti pagyventi kiekviename žemyne, mes galime padaryti svaiginančią karjerą, mes galbūt grįžtumėme į universitetą ir apsigintume laipsnius, kurių taip ilgai norėjome. Juk mums nereikia rūpintis, kad mes iš kažko atimame finansinį stabilumą. Nebelieka baimės, kad tu gali kažką nuvilti, nes galbūt tavo „antroji puselė “ visai kitaip įsivaizdavo jūsų ateitį. Kai pagalvoji, juk laisvė yra meilės įkaitas...

Tik tada, kai gyvenime atsitinka situacija, jog mes neprivalome ieškoti to vienintelio, suprantame, kad mes turime visišką teisę mylėti Save. Kad mes galime gyventi tobulindami tik save, keldami sau kraštutinius iššūkius, lepindami ir erzindami savo protą, provokuodami savo galimybes. Ir tada greičiausiai mes savyje atrasime tai, ko ieškome kituose.

Yra vienas dalykas, kurį mes turime nustoti daryti – tai laukti to, kuris pakeis mūsų gyvenimą. Tiesiog būkime tais žmonėmis, kurių mes laukėme ir gyvenkime kiekvieną dieną jį įsimylėję. Nes jūs kuo puikiausiai žinote – kiekviena pasiekta pergalė, kiekvienas nuopuolis, visos baimės ir kiekvieną emociją išgyvens ne kas kitas, o Jūs. Jūs esate vienintelis žmogus, kuris prisiima visus nuopelnus ir tik jūs sau ištiesiate ranką, kai parklumpate.

Mums reikia pradėti vertinti viską, ką mes atnešame į savo pačių gyvenimus. Mes esame patrauklūs tada, kai per gyvenimą einam užtikrintai, be apsiribojimų. Energiją, kurią skleidžiame, keičia ne tik mūsų pačių gyvenimus, bet ir aplinkinių...

Dėl to geriau nustokite save kankinę meilės paieškomis, nes mes neprivalome nugyventi gyvenimą dviese. Jūs galite būti sau patys tie „vieninteliai“.

P.S.: O visiems, suradusiems savo sielos draugą linkiu išlikti laisvais...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Jūsų nuomonė kitokia? Galbūt mylimas žmogus apvertė Jūsų gyvenimą tik gerąja prasme, paskatino siekti daugiau? O gal manote, kad be meilės gyvenimas – neįmanomas? Jūsų minčių laukiame el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santykiai“!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikinui buvo sunku pripažinti savo lytinę orientaciją: apmaudu, kad savo šalyje turiu tai slėpti
 (411)

Norėčiau, bent dalinai prisistatyti, nes pilnai to padaryti negaliu dėl itin homofobiškos...

Vairuotojas „dėkoja“ už eismą Vilniuje: greitai tapsime sveikuoliais ir vaikščiosime pėsti (109)

Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems tiems, kurie nusprendė palengvinti Pilaitės prospekto...

Vilniaus plėtra: sostinė pamažu virsta vienu dideliu perkūnkiemiu (76)

Atsiliepiu į DELFI skaitytojo straipsnį „ Pažėrė pasiūlymų, ką reikia gerinti Vilniuje:...

Trys punktai Verygai: jūs visus laikote neišmanėliais, kuriuos reikia perauklėti (279)

Nulis atjautos, nulis nuoširdumo, nulis empatijos. Kas? Veryga. Šiam ministrui aplinkui visi...

(Ne)receptinių vaistų skandalas paskatino pasidalinti istorija: jau ir taip daug ištvėriau (138)

Migrena sergu neseniai, bet labai daug ištvėriau ir dar daug laukia. Norėčiau pasidalinti savo...

Top naujienos

Po bemiegės nakties klaipėdiečiai jau tikisi blogiausio (39)

Klaipėdoje jau ne pirmą parą kylantis Danės upės vanduo užtvindė pravažiavimą į Baltijos...

Verygos antausis Gabrieliui Landsbergiui: gyvuliams skirtas tirpalas – ne skystis lęšiams papildyta: žodžių mūšis feisbuke tęsiasi (582)

Socialinėje erdvėje – dviejų politikų žodžių mūšis. Pirmadienį konservatorius Gabrielius...

Pristatė naują mokėjimo būdą papildyta 11:41 val. (19)

Investavęs milijonus eurų į mokėjimų sistemą Lietuvos bankas žada, kad jau netrukus...

Neryje rastas ilgiau kaip mėnesį ieškotos moters kūnas (34)

Lapkričio 20 d. apie 12.20 val. Trakų r., ties Žemųjų Semeniukų kaimu, Neries upėje, rastas...

Toks elgesys važiuojant gatvėmis kainuos brangiai (9)

Portalo „ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė skaitytojų siųstas laiškas su nuotrauka,...

Taškų fontanais ištryškęs Orelikas: ši rinktinė neturės išskirtinio lyderio (1)

Gediminas Orelikas vienintelis į Lietuvos rinktinės stovyklą Palangoje atvyko su artimaisiais:...

Prie Argentinos krantų dingusiam povandeniniam laivui – liūdnas scenarijus papildyta 11.40 (7)

Remiantis Argentinos laivyno atstovų pateikiamais duomenimis, pietinėje Atlanto vandenyno dalyje...

Geriausių idėjų Lietuvai rinkimo etapas: kaip viskas vyks toliau?

Per vos daugiau nei du mėnesius iniciatyva „ Idėja Lietuvai “ sulaukė beveik pusantro...

Sukilo ir psichologai: konsultacijos brangs ir taps mažiau prieinamos (56)

Dalis psichologų bendruomenės pasipiktino dėl Seime svarstomų siekių licencijuoti jų veiklą ir...

Jagelavičiūtė stebisi mažomis kosmetikos kainomis: tai nusikaltimas prieš moterį (84)

„Galiu tik įsivaizduoti, kaip tokia kosmetika žaloja“, – teigė stilistė Agnė...