aA
Mėsainius gaminanti užkandinė „Keulė rūkė“, atrodo, rado atsakymą į klausimą, kas kaltas dėl teroro aktų Paryžiuje. Dėl to kalti esame mes, tiek aš, tiek ir Tamsta, mielas skaitytojas, nes... išreiškėme palaikymą Paryžiui. Na, bent jau aš taip suprantu iš nevienareikšmiškos šios viešųjų ryšių akcijos, kurios pagrindinis akcentas – suplėšytas ir raudona mase išterliotas Šventasis Raštas, taip pat raginimas nebūti vieningiems su Paryžiaus aukų artimaisiais, neiti į bažnyčią ir nesimelsti už juos. Užuot tai darius, geriau užsukti į užkandinę ir užsisakyti mėsainį.
„Keulė Rūkė“ įrašas feisbuke
© DELFI

Įmonė, kritikuodama religiją, ir atvirai šaipydamasi iš tikinčiųjų, vadindama juos beverčiais, ne tik įžeidė juos, bet ir, natūraliai, sulaukė didelio dėmesio. Matyt, tai ir buvo pagrindinis šios PR‘o akcijos tikslas. Visgi yra prielaidų manyti, kad ši viešųjų ryšių akcija pateks į akademinius vadovėlius kaip viena iš labiausiai nevykusių. Pagrindinės priežastys, kodėl ši reklama tapo antireklama pačiai įmonei:

1) Reklama sukelia neigiamas emocijas. Dar blogiau, kai tos neigiamos emocijos kursto nesantaiką ir didina visuomenės pasipiktinimą. Tiesa, patys užkandinės atstovai teigia, kad šiuo savo pranešimu siekė skleisti „taikos žinią“. Greičiausiai jie Nobelio taikos premijai, vargu, ar bus nominuoti;

2) Pačios žinutės turinys yra skirtas tam tikroms asmenų grupėms, siekiant jas įžeisti. Sutikime, kad pavadinti visus tikinčius asmenis beverčiais, yra itin drąsu ir kartu įžūlu. Čia jau kiekvienas tokį pasisakymą toleruoja arba netoleruoja pagal savo asmeninį „Donskio“ toleravimo laipsnį. Vis dėlto paskaičius užkandinės atsakymus į besiskundžiančių klientų pastabas, yra sunku tą „Donskį“ savyje rasti. Ypač todėl, kad mačiau, kad užkandinė ironiškai siūlė visiems besiskundžiantiems atvykti į svečius pasiėmus kalašnikovus ir išspręsti iškilusias problemas. Tolerantiškumas tiesiog veržiasi per kraštus!

3) Visiškas rizikos nesuvaldymas – net ir tada, kai kontraversišką pranešimą padariusi įmonė buvo bombarduojama neigiamais klientų atsiliepimais, tai nepaskatino jos įvertinti situaciją adekvačiai ir pripažinti, jog lazda buvo gerokai perlenkta. Priešingai, jie ir toliau tvirtina, kad tai viso labo yra jų pozicija. O visi kaltinimai įžeidinėjimu ar nesantaikos kurstymu buvo atmetami, apeliuojant į aksiomą, kad tai – žodžio laisvė. Žodžio laisvė yra išties puikus dalykas, tačiau tikrai nepamiršome muzikos grupės „Ten Walls“ homofobiškų pasisakymų. O gal tai irgi buvo tik „žodžio laisvė“? Prieš keletą dienų visi įsitikinome, kuo tokia žodžio laisvė gali baigtis „būsimai“ švietimo ir mokslo ministrei Daliai Teišerskytei. Labai nesinorėtų, kad ir užkandinei „Keulė rūkė“ tektų atsisėsti tarp afroamerikiečio ir klozeto, išskrendant iš gero verslo įvaizdžio zonos;

4) Kas yra svarbiausia verslui? Kai kurie politikai atsakytų, kad svarbiausia yra žentas. Vis dėlto versle svarbiausia yra klientas. Na, bent jau tokius terminus galima rasti bet kuriame verslo vadybos vadovėlyje pradedantiesiems. Iš tiesų, verslo logika paprasta – kuo daugiau klientų, tuo daugiau užsakymų, tuo didesnis pelnas. Atrodo, visos verslo įmonės tik ir galvoja apie kliento poreikius, kaip suteikti jiems didžiausią komfortą ar sukurti malonią atmosferą. Užkandinė į klientų pasipiktinimus ir pareiškimus, kad pastarieji nebepirks jų mėsainių, reaguoja itin atsainiai ir įžūliai, taip pasiekdama visiškai priešingą rezultatą.

Jeigu ši viešųjų ryšių akcija buvo skirta populiarint užkandinės vardą ir pritraukti naujų klientų, tai dabar galima drąsiai teigti, jog jų tik sumažės. Net neabejoju, kad įžeisti ne tik religiją išpažįstantys, bet ir visi, kurie yra nepakantūs įžeidinėjimui, netolerancijai ir visuomenės nesantaikos kurstymui, nebesilankys šioje „taiką“ nešančioje užkandinėje.

5) Teisinamasi ten, kur tai daryti nebėra prasmės. Prabėgus dienai po skandalingo pranešimo, užkandinė išplatino pranešimą, kad iš tiesų mėsainių padažais aptepliojo ne Bibliją, o Šventojo Rašto psalmyną. Tai tikriausiai turėjo visus „nuraminti“. Tarsi akmuo nuo širdies nuriedėjo ir gyventi iškart lengviau pasidarė. Toks ironiškas pranešimas tik dar labiau sustiprino daugelio įžeistų žmonių neigiamas emocijas.

6) Koks yra mėsainių verslo santykis su religijos niekinimu ir visuomenės nesantaikos kurstymu? Pasipylę užkandinės atstovų mokymai ir pamokslavimai apie religiją verčia, švelniai tariant, suabejoti „mokytojų“ kompetencija ir visos reklamos esme.

Ši viešųjų ryšių akcija be jokios abejonės patyrė fiasko. Simboliška, tačiau užkandinės pavadinimas „Keulė rūkė“ yra tarsi atsakymas, kad ši kiaulė išties yra giliame rūke. Bet kas toliau? Gal visa tiesa apie Kalėdų Senelį, o gal dar viena „taikos žinia“? Norėtųsi palinkėti užkandinei adekvačiai įvertinti savo veiksmus, gebėjimą daryti PR‘o akcijas ir ateityje vengti visuomenės įžeidinėjimo.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI primena, kad užkandinė „Keulė rūkė“ savo paskyroje ragino švęsti gyvenimą ir pridėjo nuotrauką, kurioje suplėšyta Šventojo Rašto dalis Psalmynas, ji aptaškyta į kraują panašiu padažu.

Tokia reklama susilaukė įvairių reakcijų – ne vienas viešųjų ryšių specialistas pasmerkė tokią reklamą, tuo metu žurnalistas Andrius Užkalnis teigė, kad „vertybė yra tai, kad Lietuvoje taip GALIMA“.

Bendrovė laikosi nuomonės, kad taip reiškia pilietinę poziciją, ginančią laisves.

Galbūt norite paprieštarauti straipsnio autoriui, išsakyti savo nuomonę? Jūsų nuomonės laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokytojų streiką vadina mada – nenorėtų būti viena iš „avių bandos“ (76)

Dabar tiesiog madinga maištauti ir priešintis sistemai. Nesakau, kad tai yra blogis, bet idėja...

Keleivių kontrolė kelia didžiulę baimę – turi keletą palinkėjimų (114)

Ar yra tekę pajusti kontrolės baimę? Aš esu iš tų žmonių, kurie susimoka už važiavimą...

Mama susirūpino, kad kalėdinė staigmena sūnui gali žlugti (31)

Mudu su sūnumi jau kurį laiką kalbamės, kad reikės parašyti laišką Kalėdų Seneliui....

Parodė, kokiems vairuotojams irgi turėtų būti rengiami policijos reidai (168)

Kiekvieną dieną girdime pranešimus apie avarijas, žuvusius kelyje, neblaivius vairuotojus ir t....

Dvyliktokas pasakė, kodėl nori tapti mokytoju: nebijau nei mokinių, nei mažo atlyginimo (229)

Esu dvyliktokas. Nors ir kaip būtų sunku aplinkiniams patikėti, noriu tapti mokytoju. Dėstyčiau...

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (234)

Rytoj Seimas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (67)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (492)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Sinoptikas perspėja: antradienį – pavojingiausi reiškiniai (1)

Nuo antradienio sulauksime šiokių tokių orų permainų – naktį daug kur pašals, bus slidu,...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (988)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1767)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (62)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (25)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (138)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (14)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...