aA
Pastaruoju metu baisiau nei maras plinta į neviltį varantys straipsniai, kaip baisu būti vaiko priežiūros atostogose (ir kas per kvailys sugalvojo tokį taiklų žodį ATOSTOGOS, jeigu kone 90 proc. pasisakančiųjų tai yra daugiau nei katorga), ir, neduok Dieve, ten susiruošia atsidavęs tėvelis…
© Shutterstock nuotr.

Tada straipsnių su didžiais skundais ilgis patrigubėja… Žodžiu, kalbama beveik apie tai, kaip baisu turėti vaikų. Taigi, mielieji bambekliai, turiu elementarų tinkamą atsakymą – jūs patys dėl visko kalti!!! Visų pirma, auklėkite savo vaikus.

Tai pasireiškia ne tik žaislo ar saldumyno įgrūdimu į rankas, kad pastarasis „atsiknistų“ ir nebandytų Jūsų kantrybės isterijomis. Spėkite, kodėl po to tas pats likimas Jus ištinka parduotuvėje ar viešo susibūrimo vietose, kurių Jūs pradedate vengti ir dėl to „paskęstate rutinoje“ (žiūrėkite, kad tikrai „neprigertumėte“).

Ar jūs žinote, kad vaikų neperauklėsite grasindami visokiomis baisiomis raganomis, policininkais, piktais dėdėmis ir pan.?! Vaikai nėra kvaili, ir jeigu po antro grasinimo minėtasis personažas nepasirodo vaiko akiratyje, jie tikrai supras, kad Jūs blefuojate! Tai jūs, tėvai, turite būti autoritetais, o ne perkelinėti atsakomybę ant kitų asmenų!

Vaikai nėra kvailesni už mus, suaugusiuosius, įsisamoninkite tai! Vaikai yra jūsų atspindys, tik gerokai sumažintas. O rutiną jūs, mielieji, susikuriate patys! Nekalbu apie tuos, kurie turi ne tik aplink vaikus eiti, bet dar ir gyvulius šerti ir daržus ravėti. Bet, spėju, čia ne jie rašo, nes realiai neturi laiko prieiti prie kompiuterio. Spėju, kad apie sunkų vaikų auginimą burba didmiesčio biurų darbuotojai, kurie išėję į tas kankinančias atostogas dar ir solidžius „atostoginius“ gauna.

Jau kam kam, bet mieste gyvenančiam žmogui nuo rutinos pabėgti labiau nei paprasta, tik reikia stebuklingo dalyko – NORO! Pati (taip taip, aš moteris, kuriai, anot daugelio pasisakančių, „jau Dievo duota daugiau kantrybės ir instinktų“) vaiko priežiūros atostogose esu jau trečius metus.

Manęs rutina neįsuko nei grįžus iš gimdymo namų, nei dabar. Vaikas nėra kažkoks sunkiai pajudinamas objektas, su kuriuo suaugęs žmogus negalėtų būti mobilus. O būtent judėjimas mus ir ištraukia iš rutinos! Čia prasideda ne tik fiziniai nepatogumai (vaiką juk reikia aprengti/apauti/įdėti į automobilinę kėdutę), bet blogiausia, kad tu turi išeiti iš savo patogumo zonos. Va čia tai baisu!

O jei jis rėks? Ką žmonės pagalvos! O jei jį ištiks isterija? Kaip aš susitvarkysiu! Blogiausiai, kad galvodami, kokie mes atrodome kitiems, negalvojame apie savo vaiką ir jam daromą žalą! Mane tiesiog žudo tos supermamytės, kurios dvejus „apmokamus metus“ lepina savo vaikus, o po to nuo motinystės atostogų nuvargusios lekia į biurą ne tiek dėl finansų aspektų, kiek dėl „pasižmonėjimo“, o po to verkia, kaip širdis plyšta palikti verkiantį vaiką darželyje.

O kas tam vaikui belieka, jeigu dvejus metus matė tik atsidavusią mamą, „paskendusią rutinoje“, vietoj to, kad būtų „žmonėjęsis“ kartu su ja? Taigi, mielosios ir mielieji, neišdalinkite meilės vaikui per pirmus dvejus metus – turėkite rezervą! Auklėkite juos! Nepaskęskite motinystėje taip, kad nuo savų vaikų reikėtų ilsėtis vieniems egiptuose ir kanaruose! Vertinkite tai, kas kiekvienoje visuomėje yra didžiausia vertybė - ŠEIMĄ!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Dirbu. 24 valandas per parą. Esu mama ir pasiūlyčiau visiems šyptelėjusiems ar pasišaipiusiems pažiūrėti, kiek ištvertumėte Jūs.“ – būtent taip tikrai galvoja ne viena atžalas namie prižiūrinti moteris, karjerą iškeitusi į šeimą.

Manote, lengva? Straipsnį „Ką nutyli supermamos?“ DELFI portale anksčiau rašiusi Giedrė buvo atvira – nelabai. „Pabandyk išgyventi, kai nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos vakaro - lakstymai, šokinėjimai nuo palangių, rietynės, muštynės, ožiai. Be savaitgalių. Be išeiginių. Be švenčių.“, – motinos kasdienybe dalijosi ji.

Mamos, prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lengviau atžalas palikti auklei ir lėkti į darbą, ar visą dieną būti namuose? Ar iš tiesų net ir tuomet sunku viską spėti? Papasakokite, kaip nusprendėte, kokia mama – dirbančia ar ne – būsite? O kaip į tai reaguoja tėtis? O gal norite sugriauti mitą, kad vienas kūdikis sugeba dviejų žmonių gyvenimuose sukelti chaosą?

Vieno rašinio autoriui įteiksime tris knygas – Č. Milošo „Abėcėlė“, M. Gessen „Putinas. Žmogus be veido“, „Piešimas buvo tarsi durys“.

Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mama“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi ir žemiau esančia nuoroda arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Brexit“ emigrantei tapo spyriu grįžti namo: viskas mūsų rankose, o ne valdžios (106)

Londone gyvenu jau septynerius metus. Kaip ir dauguma, atvykau čia trumpam, tačiau, kaip ir dauguma,...

Pensininkė įspėja: toks sukčius gali ateiti ir į jūsų namus (9)

Nieko blogo neįtariau, bet per savo naivumą užkibau ant eilinio sukčių kabliuko. Tikėjausi...

Atviras laiškas: ar tik alkoholis skandina lietuvius? (54)

Norėčiau kreiptis į Lietuvos politikus, žinomus žmones ir Lietuvos tautą . Beje, žinute taip...

Į Lietuvą grįžo gyventi po šešerių metų: didžiausias mitas, kad čia mažos algos palygino išlaidas Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje (197)

Artėjant Brexitui ne vienam Didžiojoje Britanijoje (DB) gyvenančiam lietuviui tikriausiai kyla...

Sostinės svečią prekybos centre sunervino du lietuvių įpročiai (144)

Kadangi esu gimęs Vilniuje, bet tingiausius ir sočiausius gyvenimo metus leidžiu provincijoje,...

Top naujienos

Albinas Januška: klysta manantys, kad Šimonytė pralaimės Nausėdai (996)

Jei prezidento rinkimų antrame ture susirungs Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda , bent dalis...

9 kiaušinių pakuotės ir krentantis Putino reitingas: kaip rusai gyvena 2019 metais (846)

Vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su devyniais. Tokį vaizdą Rusijos...

Lietuvėms siūlo procedūrą, po kurios išmesite pudrą: gydytojai nuo tokių eksperimentų šiurptų (2)

Lietuvoje prieš pusmetį atsiradusi grožio rinkos naujovė –„B.B. Glow“, kitaip veido odos...

Maisto atliekas turėsime tvarkyti visiškai kitaip: delsiantį Kauną žada auklėti baudomis (26)

Nuo šių metų didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybės, kuriuose gyvena daugiau nei 50 tūkst....

Ferdinando Giugliano. Fašizmo šmėklos vėl persekioja Europą (13)

Kylanti ekstremistinių partijų banga visoje Europoje iškėlė dilemą pagrindinėms politinėms...

Svarbiausia Europos upė džiūsta: pasekmes jaučia milijonai gyventojų (84)

Kevino Kilpso automobilių keltas skrodžia Vokietijos Reino upės vandenis, jam sukant į krantą...

Sunkios Oladipo traumos sukrėstas Sabonis: tai – baisu (1)

Nors Indianos „Pacers“ (32-15) klubas NBA pirmenybėse iškovojo trečią pergalę iš eilės...

Karolis Vyšniauskas apie paskutinį interviu su Jonu Meku: jis buvo fiziškai nusilpęs, bet pilnas bene vaikiško entuziazmo (2)

Lietuvą apskriejus žiniai apie tai, kad savo namuose Jungtinėse Amerikos valstijose mirė garsus...

Stengiatės, bet niekaip nesulieknėjate: Unikauskas įvardijo 5 klaidas, kurias darote (8)

Pradėję mesti svorį ir nematydami greitų ar norimų rezultatų, manome, kad mūsų metodas...

Premjeras apie Gudelį: jeigu reikės, jis taps mano visuomeniniu konsultantu (45)

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad su viešųjų ryšių konsultantu Dariumi Gudeliu ryšiai...