Lietuvos televizija – nacionalinis transliuotojas skelbia „teikti Lietuvos visuomenei tikslią, objektyvią ir subalansuotą informaciją, kokybiškas šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, sudaryti prielaidas darniam vystymuisi, demokratijos plėtrai bei atviros visuomenės vertybių įsitvirtinimui Lietuvos Respublikoje“ ir t.t. Taip ši TV įvardija savo misiją. Gal to ir pakaks... Nes jei cituosi toliau – apsiverksi iš laimės.
Rita Miliūtė
© DELFI / Tomas Vinickas

Ir ką gi, įsijungiame šios televizijos „Teisę žinoti“. Aktuali tema – progresiniai mokesčiai Lietuvoje. Juk tai gali paliesti beveik visus, turint omenyje ir mokėtojus, ir tuos, kurių darbas apmokamas iš biudžeto tais keliais šimtais eurų: mokytojai, medikai, policininkai, ugniagesiai, kariai, kultūros sferos darbuotojai, studentai, magistrantai, mokslininkai. Argi tai neaktualu ne tik šiems žmonėms, bet ir platesnei visuomenei? Taip, tai aktualu ir Lietuvos TV darbuotojams, nes šis transliuotojas naudojasi biudžeto eilute.

Atrodo, kad šioje televizijoje tikrai vertinamas pinigas, nes laidos dekoracijos, tai vadinamos „paletės“ – pigiau ką ar surasi. Atrodo, kad tai rimta, juk ir laidos vedančioji „rimtoji“ Rita Miliūtė. Tik va šis temos rimtumas tuo ir pasibaigia, nes visi diskusijos dalyviai, išskyrus Algirdą Sysą, nusiteikę „rimtai“ pajuokauti. Paprastai šnekant – juk tai nerimta, nes šis progresinių mokesčių svarstymas Seime, berods, penktas ar septintas bandymas, pats klausimo įtraukimas į darbotvarkę, pateikimas, požiūris – juk viskas nerimta, kai dar diskusijos dalyviai trykšta sąmoju ir demagogija... Atrodo, kad ši laida iš A. Valinsko juokelių srities ir kurią turėtų vesti ne kas kitas, o gerbiamas ponas.

Bet Nacionalinio transliuotojo TV laida vadinasi „Teisė žinoti“, jos formatas, vedančioji, laikas nuteikia mane, žiūrovą, tikėtis gauti tai, kas skelbiama. O laida „skelbiama“ ne šiaip sau deklaracija – žiūrovas turi TEISĘ žinoti ir Žinoti teisę. Tai tikriausia ne teisė pažinti demagogiją, išvedžiojimus, kaip įvedus progresinius mokesčius sugrius Lietuvos ekonomika, kaip nustos augti BVP, kaip išsikraustys investuotojai ir investicijos, kaip verslai persikels kitur ir paliks mus bedarbiais, kaip darbuotojai būriais (kaip tie sirai pabėgėliai) bėgs iš pamotės Lietuvos, o likę jų vaikai trauks į sąvartynus, suklestės korupcija ir ŠEŠĖLIS, ir pabaigai – galima būtų manyti, kad to Syso dėka nekenčiamas Seimas bus nuverstas ir bus atidarytos durys Putino tankams...

Viskas gerai, tik būtų buvę pravartu sužinoti, kaip visos tos blogybės įvedus progresinius įvyks, o dar geriau, vyks realiai ir Lietuva dėl to iš pirmūnių atsidurs valstybių reitingų sąrašuose paskutinėse vietose. Dar geriau būtų visa tai parodyti vaizdais, nes juk TV ir, o siaube, visa Lietuva pakraups iš baimės.

Tačiau žiūrovas tikriausi nori žinoti, ir turi teisę žinoti pirmiausiai, ar tie mokytojai, policininkai, kariai reikalingi valstybei ir visuomenei, gal tai atgyvenos liberalioje ekonomikoje ir jos augimo stabdys, o jeigu jie reikalingi – kaip jie turi dirbti ir gyventi, išlaikyti šeimas už kelis šimtus eurų, kaip nespausdinant eurų užtikrinti jiems bent kiek garbingą pragyvenimo lygį. O gal tai reikėtų privatizuoti, nes privatininkai juk užsidirba pakankamai gerai? Argi to negali suprasti nacionalinis transliuotojas, mano nuomone, užimdamas priešišką poziciją mokesčių klausimu ir, formuodamas visuomenės nuomonę, kad mokesčiai blogis, korupcija, mokesčiai – bloga valdžia, bloga valstybė, mokesčiai – kiekvieno asmeninis reikalas ir gebėjimas išsisukti, mokesčiai – tik jau ne man...

Bet tuomet kaip mes suprantame valstybę ir Lietuvą, kokią valstybę mes kuriame ir kokios visuomenės tikimės, ponai prisiekusieji? Ar Lietuvos istorija nėra pamoka kurti valstybę ir ją išlaikyti?

Ir pabaigai. Vienos dalykinės kelionės po Danija metu, Lietuvos verslininkai aktyviai domėjosi šios šalies verslo sąlygomis ir, kas be ko, mokesčiais. Juos labai nuvylė vieno verslininko dano atsakymas „Jūs klausiate apie mūsų mokesčius turėdami mokesčių rojų. Jūs keistai klausiate kaip verslininkai moka didelius mokesčius. Jeigu aš nesumokėčiau mokesčių valstybei tai aš tapčiau vagimi, apie tai sužinotų mano verslo partneriai ir juos greitai prarasčiau dėl mano pašlijusio patikimumo, ir nuo to mane saugo mano mokesčių inspektorius, kuris neišvengiamai ir tuojau pat manęs paklaustų - kas atsitiko? Bet svarbiausiai aš moku, kad ir didelius mokesčiui, bet aš juos moku savo kariuomenei, o ne svetimai“.

Taip pat klausimas – kokį nacionalinio transliuotojo darbuotojų skaičių paliestų įvedami didesni progresiniai mokesčiai? Ar transliuojama diskusija yra normali diskusija kai diskutuojančių santykis vienas prieš šešis?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į laidos „Teisė žinoti“ vedėją Ritą Miliūtę, kurios paprašė komentaro dėl skaitytojo išdėstytos kritikos – laidoje neva buvusio diskusijos formato „vienas prieš šešis“. R. Miliūtė teigė skaitytojų ir žiūrovų nuomonės nekomentuojanti.

„Paprastai skaitytojų kaip ir žiūrovų nuomonės aš nekomentuoju, kiekvienas mes turim savo nuomones ir gerai, kad jas turim ir būtų gerai, kad visą likusį laiką irgi turėtume“, – sakė ji.

R. Miliūtės teigimu, pašnekovai į laidą kviečiami pagal kompetenciją, o ne nuomonę.

„Aš nežinau, kas čia yra pusės, nes tada kiltų reikalas diskutuoti, o kas yra pusė – sveiko proto, ne sveiko proto, logikos, nelogikos, keista diskusija gautųsi. Kai mes renkame dalyvius į laidą, mes tiesiog žiūrime į jų kompetenciją ir pagal tai jie arba patenka į laidą arba nepatenka. O jau kokią jie išsako nuomonę, tai yra jų teisė ją turėti“, – kalbėjo laidos „Teisė žinoti“ vedėja.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikui į darželį – nuo rugsėjo mėnesio: nejaugi 100 eurų kompensaciją nutrauks dabar? (10)

Į DELFI redakciją kreipėsi mažamečio mama, kuri tikino, kad jai turi būti nuo gegužės...

Sritis, kurioje estai mus stipriai lenkia – laukti kitų rinkimų būtų per vėlu (10)

Nuolat matome pasiūlymus, kaip dirbti mažiau, bet uždirbti daugiau. Bet kaip uždirbti daugiau,...

Atskleidė, ką gavo emigravusi: nebežinau, ar konkretus atlyginimas priviliotų atgal (125)

Kai jau nebegali tylėt – tavy prabyla grafomanas, Ir liejasi tamsiom raidėm namų kompiuterio...

Komentarai po laidos su lietuviškuoju kenu pribloškė: tokių žmonių reikia daugiau (90)

Vakar žiūrėjau laidą „ Yra kaip yra “. Ten dalyvavo Kenas Katis. Jį visi vadino...

„Klevo lapą“ kelyje šokiruoja vairuotojų elgesys: nenoriu keikti, bet priminti būtina (58)

Mano tikslas nėra piktintis ar iškeikti vairuotojus, tačiau jaučiu pareigą informuoti tuos, kurie...

Top naujienos

Tokio košmaro nė nesapnavo: nuomos nemokėjo, butą suniokojo, išsinešė viską (113)

Užsienyje gyvenanti Laura (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – DELFI), grįžusi į nuomojamą...

Tėvo ligoninėje netekęs vyras: traktuoju tai kaip žmogžudystę ir aplaidų darbą

Jūrininkas Tomas Zigmantavičius atostogų metu Klaipėdoje planavo atšokti artimųjų vestuves ir...

Iš mokyklos mažametė grįžo su sulaužytu pirštu: mamą pribloškė vadovybės bandymas ją „užkimšti“ (27)

Iš mokyklos su skaudančiu pirštu grįžusi dukra iš pradžių nekėlė įtarimų, tačiau...

CSKA toliau košmariškai nesiseka Belgrade: visa komanda išlaipinta iš lėktuvo (15)

„Žalgirio“ krepšininkai pirmadienio pavakarę grįžo iš Belgrado į Kauną, kuriame jiems buvo...

Darbo dar turi ir arkliai: kada jie geriau nei traktorius (4)

Ūkiuose burzgia moderni technika, bet darbo kartais dar turi ir arkliai . Vakarų šalių...

„Žalgirio“ vyrai nusilenkė Rotušės aikštėje susirinkusiems sirgaliams Kauno meras prašė Šaro pasilikti (216)

Fantastišką sezoną Eurolygoje sužaidęs Kauno „Žalgiris“ paneigė krepšinio ekspertų...

Paviešintos pirmosios oficialios princo Harry ir Meghan Markle vestuvių nuotraukos

Sasekso hercogu ir kunigaikštiene nuo šiol tituluojamos poros vestuvinių nuotraukų autorius –...

Rima Urbonaitė. Liberalų sąjūdžiui varpai skambina vis garsiau (29)

Dar po Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) pirmininko rinkimų teko svarstyti, ko...

Kai kurie rezultatai sukrečia: praraja tarp mokyklų vis didėja (219)

Kai kurios šalies mokyklos daugiau neturi kur kristi – jos jau atsidūrusios dugne. Jas masiškai...

Kardiologas atsakė į 6 dažnus klausimus: elgiantis klaidingai, vaistas nuo daugybės ligų gali pražudyti (11)

Puoselėdami sveikos visuomenės ateities paveikslą, tikime, kad bemaž kas penktas gyventojas...