aA
Lietuvos televizija – nacionalinis transliuotojas skelbia „teikti Lietuvos visuomenei tikslią, objektyvią ir subalansuotą informaciją, kokybiškas šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, sudaryti prielaidas darniam vystymuisi, demokratijos plėtrai bei atviros visuomenės vertybių įsitvirtinimui Lietuvos Respublikoje“ ir t.t. Taip ši TV įvardija savo misiją. Gal to ir pakaks... Nes jei cituosi toliau – apsiverksi iš laimės.
Rita Miliūtė
© DELFI / Tomas Vinickas

Ir ką gi, įsijungiame šios televizijos „Teisę žinoti“. Aktuali tema – progresiniai mokesčiai Lietuvoje. Juk tai gali paliesti beveik visus, turint omenyje ir mokėtojus, ir tuos, kurių darbas apmokamas iš biudžeto tais keliais šimtais eurų: mokytojai, medikai, policininkai, ugniagesiai, kariai, kultūros sferos darbuotojai, studentai, magistrantai, mokslininkai. Argi tai neaktualu ne tik šiems žmonėms, bet ir platesnei visuomenei? Taip, tai aktualu ir Lietuvos TV darbuotojams, nes šis transliuotojas naudojasi biudžeto eilute.

Atrodo, kad šioje televizijoje tikrai vertinamas pinigas, nes laidos dekoracijos, tai vadinamos „paletės“ – pigiau ką ar surasi. Atrodo, kad tai rimta, juk ir laidos vedančioji „rimtoji“ Rita Miliūtė. Tik va šis temos rimtumas tuo ir pasibaigia, nes visi diskusijos dalyviai, išskyrus Algirdą Sysą, nusiteikę „rimtai“ pajuokauti. Paprastai šnekant – juk tai nerimta, nes šis progresinių mokesčių svarstymas Seime, berods, penktas ar septintas bandymas, pats klausimo įtraukimas į darbotvarkę, pateikimas, požiūris – juk viskas nerimta, kai dar diskusijos dalyviai trykšta sąmoju ir demagogija... Atrodo, kad ši laida iš A. Valinsko juokelių srities ir kurią turėtų vesti ne kas kitas, o gerbiamas ponas.

Bet Nacionalinio transliuotojo TV laida vadinasi „Teisė žinoti“, jos formatas, vedančioji, laikas nuteikia mane, žiūrovą, tikėtis gauti tai, kas skelbiama. O laida „skelbiama“ ne šiaip sau deklaracija – žiūrovas turi TEISĘ žinoti ir Žinoti teisę. Tai tikriausia ne teisė pažinti demagogiją, išvedžiojimus, kaip įvedus progresinius mokesčius sugrius Lietuvos ekonomika, kaip nustos augti BVP, kaip išsikraustys investuotojai ir investicijos, kaip verslai persikels kitur ir paliks mus bedarbiais, kaip darbuotojai būriais (kaip tie sirai pabėgėliai) bėgs iš pamotės Lietuvos, o likę jų vaikai trauks į sąvartynus, suklestės korupcija ir ŠEŠĖLIS, ir pabaigai – galima būtų manyti, kad to Syso dėka nekenčiamas Seimas bus nuverstas ir bus atidarytos durys Putino tankams...

Viskas gerai, tik būtų buvę pravartu sužinoti, kaip visos tos blogybės įvedus progresinius įvyks, o dar geriau, vyks realiai ir Lietuva dėl to iš pirmūnių atsidurs valstybių reitingų sąrašuose paskutinėse vietose. Dar geriau būtų visa tai parodyti vaizdais, nes juk TV ir, o siaube, visa Lietuva pakraups iš baimės.

Tačiau žiūrovas tikriausi nori žinoti, ir turi teisę žinoti pirmiausiai, ar tie mokytojai, policininkai, kariai reikalingi valstybei ir visuomenei, gal tai atgyvenos liberalioje ekonomikoje ir jos augimo stabdys, o jeigu jie reikalingi – kaip jie turi dirbti ir gyventi, išlaikyti šeimas už kelis šimtus eurų, kaip nespausdinant eurų užtikrinti jiems bent kiek garbingą pragyvenimo lygį. O gal tai reikėtų privatizuoti, nes privatininkai juk užsidirba pakankamai gerai? Argi to negali suprasti nacionalinis transliuotojas, mano nuomone, užimdamas priešišką poziciją mokesčių klausimu ir, formuodamas visuomenės nuomonę, kad mokesčiai blogis, korupcija, mokesčiai – bloga valdžia, bloga valstybė, mokesčiai – kiekvieno asmeninis reikalas ir gebėjimas išsisukti, mokesčiai – tik jau ne man...

Bet tuomet kaip mes suprantame valstybę ir Lietuvą, kokią valstybę mes kuriame ir kokios visuomenės tikimės, ponai prisiekusieji? Ar Lietuvos istorija nėra pamoka kurti valstybę ir ją išlaikyti?

Ir pabaigai. Vienos dalykinės kelionės po Danija metu, Lietuvos verslininkai aktyviai domėjosi šios šalies verslo sąlygomis ir, kas be ko, mokesčiais. Juos labai nuvylė vieno verslininko dano atsakymas „Jūs klausiate apie mūsų mokesčius turėdami mokesčių rojų. Jūs keistai klausiate kaip verslininkai moka didelius mokesčius. Jeigu aš nesumokėčiau mokesčių valstybei tai aš tapčiau vagimi, apie tai sužinotų mano verslo partneriai ir juos greitai prarasčiau dėl mano pašlijusio patikimumo, ir nuo to mane saugo mano mokesčių inspektorius, kuris neišvengiamai ir tuojau pat manęs paklaustų - kas atsitiko? Bet svarbiausiai aš moku, kad ir didelius mokesčiui, bet aš juos moku savo kariuomenei, o ne svetimai“.

Taip pat klausimas – kokį nacionalinio transliuotojo darbuotojų skaičių paliestų įvedami didesni progresiniai mokesčiai? Ar transliuojama diskusija yra normali diskusija kai diskutuojančių santykis vienas prieš šešis?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į laidos „Teisė žinoti“ vedėją Ritą Miliūtę, kurios paprašė komentaro dėl skaitytojo išdėstytos kritikos – laidoje neva buvusio diskusijos formato „vienas prieš šešis“. R. Miliūtė teigė skaitytojų ir žiūrovų nuomonės nekomentuojanti.

„Paprastai skaitytojų kaip ir žiūrovų nuomonės aš nekomentuoju, kiekvienas mes turim savo nuomones ir gerai, kad jas turim ir būtų gerai, kad visą likusį laiką irgi turėtume“, – sakė ji.

R. Miliūtės teigimu, pašnekovai į laidą kviečiami pagal kompetenciją, o ne nuomonę.

„Aš nežinau, kas čia yra pusės, nes tada kiltų reikalas diskutuoti, o kas yra pusė – sveiko proto, ne sveiko proto, logikos, nelogikos, keista diskusija gautųsi. Kai mes renkame dalyvius į laidą, mes tiesiog žiūrime į jų kompetenciją ir pagal tai jie arba patenka į laidą arba nepatenka. O jau kokią jie išsako nuomonę, tai yra jų teisė ją turėti“, – kalbėjo laidos „Teisė žinoti“ vedėja.

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lenkai turi, o lietuviai – per mažai: ar tai vis dar visuomenę skaldantis reiškinys? (4)

Važiuojant per Lenkiją kiekviename mieste ir miestelyje galima pamatyti Solidarumo gatvę....

Studentei darbo paieškos Lietuvoje baigėsi fiasko: darbdaviams esame tik pigi darbo jėga (155)

Vilnius ir Kaunas, populiariausi Lietuvos mokslo židiniai ir kultūros pažibos, kasmet tampa vis...

Lietuviams kelionė mikroautobusu iš Olandijos virto pragaru: išsekęs vairuotojas vos nepražudė (195)

Dažnai tenka keliauti į užsienį autobusais arba lėktuvais, nes dirbu turizmo sferoje, tačiau...

Parduotuvės vadovė darbuotoją vadino „lope“ ir „nenormalia“: jaučiausi nepilnaverčiu žmogumi (65)

Prieš kelis mėnesius nusprendžiau įsidarbinti sporto prekių parduotuvėje Šiauliuose....

Vyrui atsivėrė akys, kai žmona pasiūlė išbandyti seksą trise (66)

Dar beskaitant straipsnį „Žmona palūžusi: vyro priklausomybė nuo pornografijos išskyrė...

Top naujienos

Jasikevičius – apie „kažkaip išstenėtą“ pergalę, bemiegę Davieso naktį ir atletą Milaknį (4)

Iki penktadienio Podgoricos „Budučnost“ (6/17) svečiuose vidutiniškai pralaimėdavo 19 taškų...

Verslininkas papasakojo, kaip lietuviams parduoti kilogramą pomidorų po 12 eurų gera mėsa: iki 1000 eurų/kg (283)

Verslininkai tikina, kad Lietuvoje jau atsirado žmonių, kurie gali sau leisti už kilogramą mėsos...

Žmogaus kūnas – pilnas paslapčių: faktai, kurių apie save greičiausiai net nežinojote (10)

Žmogaus organizmas – unikali ir galinga cheminė laboratorija, kurioje vykstančius procesus...

Anglijoje 14-metę lietuvę išprievartavęs ir nužudęs paauglys išgirdo teismo nuosprendį (21)

Praėjusių metų balandį žiauriai nužudytos ir išprievartautos 14-metės lietuvaitės žudikas...

Buvęs teisingumo ministras apie korupcijos skandalą: suėmimu akivaizdžiai yra piktnaudžiaujama (270)

Teisėsauga šią savaitę įtarimus dėl korupcijos pareiškė aštuoniems skirtingų teismų...

Užsivedęs „Žalgiris“ ketvirtame kėlinyje išplėšė žūtbūtinę pergalę Eurolygoje (221)

Per pastaruosius du mėnesius Eurolygoje tik vieną pergalę išspaudę Kauno „Žalgirio“ (9/14)...

Gyvai / Mūšis su olandais: Nyderlandai – Lietuva (20)

Lietuvos rinktinė (9-1) stoja į priešpaskutinę kovą atrankoje į šių metų pasaulio...

Lietuviai aplankė nuo viso pasaulio atsiskyrusią šalį: graži gamta, geras klimatas, skanus ir nebrangus maistas (32)

Laosas – šalis, kalnais atsiskyrusi nuo viso aplinkinio pasaulio. Gal kiek atviresnė Tailandui....

Liūdnos šešiamečio žūties aplinkybės: skalbimo mašina buvo kitame namo aukšte (182)

Ketvirtadienį visuomenę sukrėtė tragiškas įvykis Jurbarke, policija informavo, kad nuo elektros...

Vyrų paslaptys: kaip suteikti moteriai kartotinį orgazmą (4)

Vyrai, turite žinoti, kad moterys mėgaujasi orgazmu lygiai taip pat, kaip ir jūs. Ir jeigu turite...