aA
Kai kurie sako, kad dabartinis jaunimas per anksti pradeda suaugusiųjų gyvenimą, o vėliau „vaikai gimdo vaikus“. Kreipiuosi į visus tėvus: kaip manote, kodėl tai vyksta? Negi dėl to reikia kaltinti pačius paauglius, kurie internete (nes biologijos vadovėliai ar enciklopedijos yra seniena) ieško teorijos, o vėliau – praktikos (nufilmuoto lytinio akto)? Būsiu įžūlus ir šįkart apkaltinsiu homofobus.
© Vida Press

Nepagalvojote, kad jūsų kalbos apie tos pačios lyties atstovų mylėjimąsi daro nemažą įtaką lengvai paveikiamiems vaikams? Be to, yra teigiančių, jog dabar meilės samprata labai pakitusi, kad dabar svarbiausia ne jausmai, o veiksmas. Ar dėl to nėra kalti tie, kurie vis kalba apie homoseksualų reikalus lovoje? „Britų mokslininkai nustatė, kad homofobai galvoja apie homoseksualų seksą 5 kartus dažniau nei LGBT asmenys“, – buvo parašyta ant seksualinių mažumų atstovų plakato Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją Vilniuje. Internete neradau, ar šis tyrimas yra tiesa, bet jeigu tai reikėtų vertinti pagal aršius komentarus po straipsniais apie LGBT, nesiginčyčiau su aukščiau paminėtu teiginiu, tik pritarčiau.

Taigi, kas kaltas dėl pakitusių vertybių? Rašiau, kad kaltinu vaikus auginančius homofobus. Pasikarščiavau: jie nėra vieninteliai blogiečiai. Visi prie to kokiu nors būdu prisidėjo: dalis bruka netolerantišką nuomonę, kuria paveikiama ir jausmų samprata, kiti tiesiog tyli, nesistengdami pakeisti įsigalėjusių stereotipų. Bet dabar aptarsiu tai, kodėl, mano nuomone, labiausiai reikėtų kaltinti jus.

Aršūs ir agresyvūs homofobai sakys, kad tarp vienos lyties atstovų negali įsiplieksti romantiški jausmai, nes tai neįprasta, nepriimtina, šlykštu ar, galiausiai, neskanu (tai tada skanaus). Besipriešinantys seksualinių mažumų egzistavimui kalbės, kad kitos orientacijos žmonės negali mylėti vienas kito. Jie sakys, kad jų jausmai pasireiškia tik nuolatiniu buvimu ir išdykavimu lovoje. Vargšai vaikai, kurie turi klausyti tokių nesąmonių. Didesni vargšai yra tėvai, kurie įsivaizduoja, kad meilė tėra lytinis aktas (nors nėra kvaila tuo tikėti, kadangi tokiu atveju galima drąsiai teigti, kad vaikas yra jų meilės (tik labai laikinos) vaisius). Turiu paneigti šią homofobams priimtiną tiesą.

Nors nesu homoseksualus ir nepažįstu (ar bent jau nežinau) tokių žmonių, pastebiu, kad LGBT spėja kovoti už savo teises rašydami, kalbėdami, dalyvaudami demonstracijose, kuriose (siaubas!) laikosi už rankų ar (kvieskite greitąją!!!) bučiuojasi. Negirdėjau, kad jie kalbėtų apie tai, ką daro (dažniausiai) ne viešose vietose. Tai pateikiu kaip įrodymą, kad jie myli ne tik būdami lovoje. Be to, koks skirtumas? Ar homofobams labai patiktų, jeigu jų tėvai kasdien to teirautųsi? „Taigi, kaip sekėsi šiąnakt? O gal ryte? Papasakok plačiau, mums įdomu.“ Gal taip būna kaskart, kai jie susitinka su draugais (žinoma, jeigu jų turi): „Net neįsivaizduojate, kaip mums buvo linksma.“ Taip, aš dabar rašau nesąmones, bet jos bent jau yra protingesnės už homofobų skleidžiamas kalbas.

Tokie tėvai save turėtų laikyti gerais, šventais ar tobulais (sako, tobulų nėra, bet paskaitykit komentarus po stereotipinio grožio žmonių nuotraukomis „Facebook“ – suprasite, kad šis žodis itin vartojamas). Rodote norą turėti vaiką, kuris mylėtų kitos lyties žmogų, bet tai nėra tėvystės kokybės rodiklis. Pabandykite pagalvoti, ar ir kitose srityse rodote tinkamą pavyzdį. Minėtas buvimas su draugais retai praeina be alkoholio (nesvarbu, alaus, šampano ar ko nors stipresnio). Ne kartą vaikščiodamas parke ar prie netoli esančio tvenkinio mačiau jaunas šeimynas, kurių vyriausieji vartodavo įvairiausius gėrimus matant vaikams. Neklauskit, kodėl vėliau jie perėmė tokį būdą ir išvykų su kitais mokyklos nariais metu taip prisidirba, kad vėliau yra svarstomas jų likimas – išmesti ar palikti? Sakoma, kad išgėręs žmogus parodo tikrąjį savo veidą ir dėl visų pasakytų piktų žodžių ar atliktų siaubingų darbų kaltas alkoholis. Rimtai? Ko nors geresnio negalima sugalvoti? Tarkime, „čia buvau ne aš – mane apsėdo alaus demonas“ ar panašiai. Juk jūsų taip auklėjami vaikai turėtų (jeigu jie pasiduoda visoms srovėms ir nesiruošia plaukti prieš jas) perimti ir tai.

Įsivaizduokite, koks džiaugsmas vykti į komisariatą ir išgirsti pasiteisinimą: „Aš dėl to nekaltas. Jam trenkė degtinė, tikrai ne mano rankos.“ Dėl gėrimo gali išsivystyti ir smurtas šeimoje. Dažniausiai kalbama apie piktuosius, nevaldomus, „apsėstus“ vyrus, nors yra ir tokių moterų. Ryte „gailiuosi“, vakare „tylėk!“

Laimei, nesu to patyręs, nežinau, kaip viskas būna iš tiesų, bet apie tai rašomi straipsniai ir (tikriausiai) knygos, kuriami filmai, tad galima susidaryti įspūdį. Juk tokių šventų tėvų pavyzdys vienokiu ar kitokiu būdu gali tapti ir vaiko gyvenimo būdu. Teisuoliai, sakantys, kad meilė tėra žaidimas lovoje, ir to mokantys savo vaikus turėtų prisiminti, kad būtų geriau jiems įteikti kitokių gyvenimo tiesų, o ne „nebūk p*********, būk normalus!“ Tai gal jūs irgi būkit normalūs? Auginkit vaikus, ne monstrus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (839)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Meilės trikampis: nenoriu būti meiluže, bet jei paskambinsi, atsiliepsiu (22)

Esu trikampyje. Kaip jaučiuosi? Lyg kampe. Patarti, kaip meilės ir pasitikėjimo neįsprausti į...

Vokietijos pilietis Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas (67)

Esu Vokietijos pilietis ir turiu 2009 metais Lietuvos migracijos tarnybos išduotą nuolatinio...

Siūlo būdą, kaip stabdyti emigraciją ir susigrąžinti išvykusius lietuvius (175)

Šiuo metų laiku spauda pilna pasiūlymų versti naują lapą, tapti tuo, kuo išties nori, viską...

Šešėlinis vaikų mokymas: kada mokyklos skambutis skambės visiems vienodai? (56)

Kai viltingai suskamba mokyklinis skambutis, pranešantis apie pamokų pabaigą, šimtams vaikų...

Top naujienos

Karbauskis jau svarsto, kas galėtų pakeisti Skvernelį premjero poste (399)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs –...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (1)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio vakarą paskelbė Naujosios Zelandijos porai nepalankų...

Dakaro ralis įveiktas – į Lietuvą bus parvežti net du rekordai atnaujinta 17.48 val. (300)

Trumpesnis, tik vienoje valstybėje vykstantis, tačiau toks pats sunkus ir kankinantis – toks...

Sociologas išskyrė Skvernelio bruožą, kuris jį išskiria iš kitų kandidatų (509)

Sociologas, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys...

Tokia proga gėda nepasinaudoti: galite nusipirkti namą vos už vieną eurą (2)

Ieškantiems būdo, kaip pasimėgauti kuo didesniu kiekiu saulės spindulių ir gauti vitamino D,...

Vilniuje trūko vamzdis: dėl smegduobės pavojaus uždarytas eismas judrioje gatvėje žadama atnaujinti eismą iki penktadienio ryto (80)

Sausio 17 d., apie 16.23 val., Vilniuje, Žemaitės g., trūko vandentiekio vamzdis.

Jasikevičius – apie amerikietišką „Panathinaikos“, atgimusį Lekavičių ir rūbinės lyderius (10)

Drastiškos žiemos permainos Atėnų „Panathinaikos“ stovykloje atnešė naujų galvosūkių...

Kaip karjeros aukštumas mato Aurelijus Katkevičius: būkite nuogi, žmonės jaučia falšą (9)

Žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius ir tinklaraštininkas Aurelijus Katkevičius...

Aukštas rusų saugumo pareigūnas: Ukraina greitai gali netekti savo valstybingumo (546)

„Valdžia Kijeve daro viską, kad suskaldytų Ukrainą “, – tvirtina Rusijos Saugumo...