aA
Kai kurie sako, kad dabartinis jaunimas per anksti pradeda suaugusiųjų gyvenimą, o vėliau „vaikai gimdo vaikus“. Kreipiuosi į visus tėvus: kaip manote, kodėl tai vyksta? Negi dėl to reikia kaltinti pačius paauglius, kurie internete (nes biologijos vadovėliai ar enciklopedijos yra seniena) ieško teorijos, o vėliau – praktikos (nufilmuoto lytinio akto)? Būsiu įžūlus ir šįkart apkaltinsiu homofobus.
© Vida Press

Nepagalvojote, kad jūsų kalbos apie tos pačios lyties atstovų mylėjimąsi daro nemažą įtaką lengvai paveikiamiems vaikams? Be to, yra teigiančių, jog dabar meilės samprata labai pakitusi, kad dabar svarbiausia ne jausmai, o veiksmas. Ar dėl to nėra kalti tie, kurie vis kalba apie homoseksualų reikalus lovoje? „Britų mokslininkai nustatė, kad homofobai galvoja apie homoseksualų seksą 5 kartus dažniau nei LGBT asmenys“, – buvo parašyta ant seksualinių mažumų atstovų plakato Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją Vilniuje. Internete neradau, ar šis tyrimas yra tiesa, bet jeigu tai reikėtų vertinti pagal aršius komentarus po straipsniais apie LGBT, nesiginčyčiau su aukščiau paminėtu teiginiu, tik pritarčiau.

Taigi, kas kaltas dėl pakitusių vertybių? Rašiau, kad kaltinu vaikus auginančius homofobus. Pasikarščiavau: jie nėra vieninteliai blogiečiai. Visi prie to kokiu nors būdu prisidėjo: dalis bruka netolerantišką nuomonę, kuria paveikiama ir jausmų samprata, kiti tiesiog tyli, nesistengdami pakeisti įsigalėjusių stereotipų. Bet dabar aptarsiu tai, kodėl, mano nuomone, labiausiai reikėtų kaltinti jus.

Aršūs ir agresyvūs homofobai sakys, kad tarp vienos lyties atstovų negali įsiplieksti romantiški jausmai, nes tai neįprasta, nepriimtina, šlykštu ar, galiausiai, neskanu (tai tada skanaus). Besipriešinantys seksualinių mažumų egzistavimui kalbės, kad kitos orientacijos žmonės negali mylėti vienas kito. Jie sakys, kad jų jausmai pasireiškia tik nuolatiniu buvimu ir išdykavimu lovoje. Vargšai vaikai, kurie turi klausyti tokių nesąmonių. Didesni vargšai yra tėvai, kurie įsivaizduoja, kad meilė tėra lytinis aktas (nors nėra kvaila tuo tikėti, kadangi tokiu atveju galima drąsiai teigti, kad vaikas yra jų meilės (tik labai laikinos) vaisius). Turiu paneigti šią homofobams priimtiną tiesą.

Nors nesu homoseksualus ir nepažįstu (ar bent jau nežinau) tokių žmonių, pastebiu, kad LGBT spėja kovoti už savo teises rašydami, kalbėdami, dalyvaudami demonstracijose, kuriose (siaubas!) laikosi už rankų ar (kvieskite greitąją!!!) bučiuojasi. Negirdėjau, kad jie kalbėtų apie tai, ką daro (dažniausiai) ne viešose vietose. Tai pateikiu kaip įrodymą, kad jie myli ne tik būdami lovoje. Be to, koks skirtumas? Ar homofobams labai patiktų, jeigu jų tėvai kasdien to teirautųsi? „Taigi, kaip sekėsi šiąnakt? O gal ryte? Papasakok plačiau, mums įdomu.“ Gal taip būna kaskart, kai jie susitinka su draugais (žinoma, jeigu jų turi): „Net neįsivaizduojate, kaip mums buvo linksma.“ Taip, aš dabar rašau nesąmones, bet jos bent jau yra protingesnės už homofobų skleidžiamas kalbas.

Tokie tėvai save turėtų laikyti gerais, šventais ar tobulais (sako, tobulų nėra, bet paskaitykit komentarus po stereotipinio grožio žmonių nuotraukomis „Facebook“ – suprasite, kad šis žodis itin vartojamas). Rodote norą turėti vaiką, kuris mylėtų kitos lyties žmogų, bet tai nėra tėvystės kokybės rodiklis. Pabandykite pagalvoti, ar ir kitose srityse rodote tinkamą pavyzdį. Minėtas buvimas su draugais retai praeina be alkoholio (nesvarbu, alaus, šampano ar ko nors stipresnio). Ne kartą vaikščiodamas parke ar prie netoli esančio tvenkinio mačiau jaunas šeimynas, kurių vyriausieji vartodavo įvairiausius gėrimus matant vaikams. Neklauskit, kodėl vėliau jie perėmė tokį būdą ir išvykų su kitais mokyklos nariais metu taip prisidirba, kad vėliau yra svarstomas jų likimas – išmesti ar palikti? Sakoma, kad išgėręs žmogus parodo tikrąjį savo veidą ir dėl visų pasakytų piktų žodžių ar atliktų siaubingų darbų kaltas alkoholis. Rimtai? Ko nors geresnio negalima sugalvoti? Tarkime, „čia buvau ne aš – mane apsėdo alaus demonas“ ar panašiai. Juk jūsų taip auklėjami vaikai turėtų (jeigu jie pasiduoda visoms srovėms ir nesiruošia plaukti prieš jas) perimti ir tai.

Įsivaizduokite, koks džiaugsmas vykti į komisariatą ir išgirsti pasiteisinimą: „Aš dėl to nekaltas. Jam trenkė degtinė, tikrai ne mano rankos.“ Dėl gėrimo gali išsivystyti ir smurtas šeimoje. Dažniausiai kalbama apie piktuosius, nevaldomus, „apsėstus“ vyrus, nors yra ir tokių moterų. Ryte „gailiuosi“, vakare „tylėk!“

Laimei, nesu to patyręs, nežinau, kaip viskas būna iš tiesų, bet apie tai rašomi straipsniai ir (tikriausiai) knygos, kuriami filmai, tad galima susidaryti įspūdį. Juk tokių šventų tėvų pavyzdys vienokiu ar kitokiu būdu gali tapti ir vaiko gyvenimo būdu. Teisuoliai, sakantys, kad meilė tėra žaidimas lovoje, ir to mokantys savo vaikus turėtų prisiminti, kad būtų geriau jiems įteikti kitokių gyvenimo tiesų, o ne „nebūk p*********, būk normalus!“ Tai gal jūs irgi būkit normalūs? Auginkit vaikus, ne monstrus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šeimos norintis trisdešimtmetis atviras: merginos, atsibuskite! (46)

Kiek daug dabar yra reikalaujama iš vyrų. Moterys tiek suįžūlėjo, kad nebėra ribų. Visos tik...

Indrė Kirelienė. Mes demografinėje duobėje... ar ukrainiečiai mus išgelbės? (70)

Europos Sąjungos mastu imigracija tapo problemine sritimi sustiprėjus pabėgėlių antplūdžiui,...

Klausimas valdantiesiems: daug kalbama apie mažas pensijas, o kaip neįgalieji? (9)

Daug kas kalba apie mažas pensijas ir jų kėlimą, bet niekas nekalba apie neįgalumo pensijas ir...

Naujam mokesčiui nepritaria: jis tik dar labiau padidins atskirtį mūsų visuomenėje (76)

Sparčiai vystantis pasaulio ekonomikai, nors ir nenorime to, yra sudeginama vis daugiau įvairaus...

Top naujienos

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (14)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (63)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Dezertyravęs KASP kapitonas išsigando, kad pakenks Lietuvai, bet – ir vėl dezertyravo (54)

Dėl dezertyravimo ir savavališko pasišalinimo iš tarnybos baudžiamojon atsakomybėn patrauktas...

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro (19)

Sekmadienį po LKL lyderių kovos ne ką mažiau dėmesio, nei pačios rungtynės ir įvykiai ant...

Paskutinės valandos: ar Sabonis liks Indianoje bei kodėl „Pacers“ ir lietuvio derybos įstrigo? laida „Iš viršaus“

Kodėl pirmadienio vakaras gali tapti lemtingu Domantui Saboniui ir Indianos „Pacers“ klubui?...

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (290)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Ši prancūzė – tikra mūsų laikų stiliaus ikona, iš kurios yra, ko pasimokyti (4)

Nuo 2010 m. savo mados tinklaraštį „Over the Rainbow“ rašanti prancūzų ir britų kilmės...

Kardiologas kreipiasi į sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis: turite laikytis 10 pagrindinių taisyklių (9)

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka labiausiai paplitusios, pažeidžiančios vis jaunesnio...

Įsimintiniausia IX forto istorija: kraupaus likimo išsigandę kaliniai pabėgo išgręžę 314 skylučių (2)

Sakoma, kad požeminis Kaunas – paslaptingas miesto pasaulis. Legendos kalba, kad šiuose...