aA
Būti nebe jaunu šiais laikais tarytum nepadoru, nemadinga ir beveik gėdinga – visi, o ypač visos, griebiasi bet kokių priemonių, kad tik sustabdytų laiką – sulaikytų savo jaunystę. Vis dėlto būsiu sąžininga: dvidešimt man buvo lygiai prieš 30 metų. O savo gyvenimą galėčiau palyginti su kopimu į kalną.
Supratau, ką turėjau žinoti 20-ies: patarimas kiekvienam
© Shutterstock nuotr.

Dabar esu gerokai pasistūmėjusi link viršūnės ir, be abejonės, iš čia man kaip ant delno visos mano klaidos, padarytos ten, kažkur toli, seniai ir žemai. Žvelgdama į save – dvidešimtmetę – galiu apibendrinti beveik visą savo gyvenimą, kurį nugyvenau savarankiškai, niekieno nevedžiojama už rankutės ir pati priimdama visus svarbiausius sprendimus. Ir nors ironizuojama, kad patirtis ateina su amžiumi, bet kartais amžius ateina... vienas, net neabejoju, kad turėdama galimybę įšokti į laiko mašiną ir sugrįžti tuos 30 metų atgal, pasinaudočiau savo sukaupta patirtimi ir daug ką savo gyvenime daryčiau kitaip.

Ak, kaip būčiau norėjusi žinoti, kad laikas bėga taip greitai! Ir kad svarbiausia, ką turiu daryti – tai visuomet klausyti savo širdies! Tačiau lyg tyčia viskas visuomet man nutikdavo priešingai: visa savo esybe buvau humanitarė, tačiau (pastūmėta tėvų) pasirinkau sudėtingas technines studijas ir ištisus penkerius metus kankinau save formulėmis ir brėžiniais, vien tik naktimis gražiausius savo jausmus liedama širdį virpinančiomis eilėmis ir nedrįsdama savo kančioms padaryti galo – juk labiau nei dėl savo ateities jaudinausi dėl tėvų, bijojau juos įskaudinti ir nuvilti.

„Ką žmonės pasakys?“ – tai buvo sakinys, kuris man, dvidešimtmetei, akimirksniu apkarpydavo sparnus. Ir tą sakinį man nuolatos kartodavo ne kas nors kitas, o mano brangūs ir mylimi tėvai, kurie lyg ir turėjo trokšti, kad būčiau laiminga... (Mesti studijas? Blaškytis ir ieškoti savo laimės kitur? Kokia gėda! Kur turėtume dėti akis?! Taip elgiasi tik nevykėliai! Ką pradėjai, tą ir baik!)

Tą pavasarį, kai man sukako dvidešimt, su grupele artimiausių draugų nusprendėme pakeliauti. Pirmasis mūsų taikinys buvo Gruzija. Vos tik apie tai išgirdę mano tėvai pakraupo: „Traukiniais?! Autostopu?! Su palapinėmis?! Be vadovo?! Kartu su vaikinais?! Tie „juodukai“ ten grobia ir prievartauja „baltas“ merginas“! O ir iš savo draugų visko gali tikėtis...“

Na, žinoma, čia aš sušvelninau ir patrumpinau kalbas, kurių man teko išklausyti, o bičiuliai į Gruziją iškeliavo be manęs ir, beje, visi grįžo ne tik nenuskriausti, bet net ir neišgąsdinti nė vieno menkiausio „juoduko“, spindinčiomis akimis, kupini įspūdžių ir prisiminimų, kuriais po to ilgus mėnesius dalinosi man slepiant nuoskaudos ašaras.

Ir, regis, tai tik du menki epizodai, tačiau sukritę į krūvą jie privertė mano gyvenimą tekėti priešinga nei troškau kryptimi. Daugybę metų dariau ne tai, kas buvo miela mano širdžiai, nepasitikėjau savimi ir nesugebėjau pasipriešinti spaudimui – tėvų, anytos, kolegų, vadovų ir net nuosavo vyro – visų, kurie vėliau buvo šalia manęs ir manimi manipuliavo.

Gyvenau tarytum laužydama save – kad tik niekam nepridaryčiau sunkumų, rūpesčių ir problemų. Tačiau prieš keletą metų pažvelgiau į save iš šalies, atsiprašiau tos naivios didžiaakės dvidešimtmetės, kurią aplinkybės buvo įkišusios į svetimų reikalavimų futliarą, ir tariau sau STOP. Taigi, dabar aš ir vėl iš visų jėgų iriuosi prieš srovę. Tik dabar – ne pamindama savus troškimus, o nepaisydama to, ko iš manęs taip įprato reikalauti ir tikėtis kiti.

Dabar suprantu, ką turėjau žinoti prieš 30 metų: turėjau suprasti, kad ne kas nors kitas, o tik aš pati privalau projektuoti ir kurti savo gyvenimą. Ir privalau tai padaryti klausydama ne svetimos, o savo širdies, eidama ne ten, kur rodo svetimas pirštas, o ten, kur veda mano pačios svajonės ir kojos. Ir kad visiškai nesvarbu, ką pasakys ar pagalvos žmonės – juk kiekvieno mūsų gyvenimas yra vienintelis ir nepakartojamas, ir tik patys mes esame už jį ir savo laimę atsakingi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kviečiame jus kartu paklaidžioti po praeitį: prisiminkite laikus, kai jums buvo 20-imt (18 ar 23 – ne taip svarbu) ir pagalvokite, ką norėtumėte sau pasakyti. Gal tuomet bijojote kažko, kas dabar atrodo vieni niekai? Gal patartumėte daugiau laiko praleisti su žmogumi, kurio, deja, po to nebeliks? O gal tada padarėte klaidą, kurią, Jūsų nuomone, būtinai reikėjo iškart ištaisyti?

Pasidalinkite įžvalgomis su tais, kurie 20-ojo gimtadienio tik laukia! Vienam konkurso dalyviui už tai atiteks bilietai į koncertą (vėliau prizas bus patikslintas)!

Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „20“ arba čia iki rugpjūčio 31 d.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Moteris neapsikentė nevalos kaimyno – vienas poelgis padėjo išspręsti įkyrėjusią problemą (32)

Perskaičiusi „Galutinai naikinamos atliekų šachtos: pasipiktinę žmonės grasina šiukšles...

Devintokės mama įvardijo, su kokiais mokytojais teko susidurti: niekada neužsileiskite ant galvos (158)

Vieną dieną mano mergina grįžo iš mokyklos ir pareiškė: „Mama, reikia pasikalbėti“....

Prietaisas, kuris skaldo visuomenę: pradėjome ne nuo to galo (128)

Senų senovėje rimbas buvo geriausias mokytojas ir baudėjas. Šiais, naujaisiais laikais,...

Vyras darbo pokalbyje suprato, kad jam siūlomas galimai aferisto darbas: įspėja, kaip neapsigauti (23)

Vieną kartą, neseniai, teko ieškoti darbo ir internete pamačiau skelbimą, kad reikalingi...

Top naujienos

Apžvalgininkai: „valstiečiai" smūgį jau atlaikė, Narkevičius liks iki pabaigos (251)

Nors net kelis mėnesius žiniasklaidoje netilo kalbos apie tai, kad susisiekimo ministras Jaroslavas...

Mokytojai kyla į kovą su internete nusirašinėjančiais moksleiviais: priemonės tokios, kad noras sukčiauti praeina akimirksniu (145)

„Patogiausia ir išmaniausia pratybų atsakymų svetainė! Pranešk draugams! Būk protingas“, –...

Savaitgalio orų prognozės – be didesnių pokyčių (3)

Penktadienį mūsų šalies orus lems pietinis ciklono pakraštys. Pragiedrulių tikimybė sumažės,...

Išdalintos „Žmonės 2020” statulėlės: Dano Rapšio triumfas ir jautriai pagerbtos pernai išėjusios žvaigždės pildoma (210)

Sausio 23-iąją dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei tiesioginiame LNK...

„Žmonių“ apdovanojimuose – jautrus dukters gestas Vitalijui Cololo: žiūrovai nesulaikė ašarų (48)

Skelbiant „Žmonių“ apdovanojimus paminėti ir praėjusiais metais anapilin iškeliavę šou ir...

Europos įmonės sunkiai randa vietą „Naujojo Šilko kelio“ projekte (50)

Europos kompanijos iš esmės nedalyvauja prezidento Xi Jinpingo „Vienos juostos, vieno kelio“...

Vyresni kolegos įvertino Gabrieliaus Landsbergio laišką bendražygiams (664)

Po to, kai trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas...

Kurtinaičio kariauna krito Vitorijoje, „Bayern“ pergalė nubloškė „Žalgirį“ į Eurolygos dugną (15)

Ketvirtadienio vakarą vykusios Eurolygos rungtynės buvo pažymėtos Kauno „Žalgiriui“...

NBA lyderių treneris: jei spręsčiau tik aš, Sabonis tikrai žaistų „Visų žvaigždžių“ mače specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (12)

Balsavimas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes baigėsi, ir nors Domantas Sabonis nebus...

Naujosios Rusijos kultūros ministrės nuotrauka „sprogdina“ socialinius tinklus (225)

Naujojo Rusijos premjero Michailo Mišustino vadovaujamoje Rusijos vyriausybėje išskirtinio...