aA
Kaip dabar pamenu tą dieną, kai dar nedrąsią, ką tik pabaigusią mokyklą mergaitę su spindinčiomis laimės akimis, didelėmis viltimis, naujais troškimais pažinti naują miestą, būti nepriklausomai nuo tėvų, gyventi suaugusios gyvenimą tėvai su visiškai užkrauta ar tiksliau perkrauta mašina atvežė į Vilnių.
Greitai paruošiami makaronai
© Autoriaus nuotr.

Ir nors gyvenome su drauge ne bendrabutyje, galiu sakyti, jog studentiško gyvenimo paragavau pakankamai.

Tuo metu nebuvo svarbu naujos statybos ar senos yra namas, ar erdvi virtuvė, didelis miegamasis, miegoti vienoje lovoje ar turėti privačią erdvę, tad tiesiog išsinuomojome kambarį trijų kambarių bute. Turėjome mes vieną, šeimininkas – kitą, visi – bendrą svetainę. Dabar baigiu universitetą, liko mažiau nei pusė metų, o jaučiuosi pasikeitusi neatpažįstamai.

Pamenu pirmą apsipirkimą parduotuvėje: niekada nebuvau išlepinta, tačiau maisto šeimai pirkti neteko, tad visų pirma nuostaba – kiek daug kainuoja cukrus! Miltai! Aliejus! Ir visko reikia, išleidi daugiau nei 50 litų, o valgyti nėra ką. O dar visai neseniai apie tai net nesusimąstei ir galvojai, kad šie produktai tiesiog visada yra namie. Tad finansus teko paskirstyti, minimaliai paskirti pinigų maistui, o visa kita likdavo linksmybėms.

Pirmas išėjimas į Vilniaus klubus – tiek daug nepažįstamų, naujų žmonių! Klaipėdoje jų tiek nebūna per šventes, o čia... O čia tai buvo kasdienybė. Šokiai iki ryto, autobusų stoty – laukimas pirmų troleibusų, nes taksi pinigų nenorėjom leisti. Ir visi dar buvo tokie nedrąsūs: grupiokai norėjo parodyti savo valdžią, juk niekas jų nežinojo, parodyti, kokie jie linksmi, draugiški, kompanijos sielos. O ir tu negalėjai atsilikti – nenorėjai būti atstumtasis naujame mieste, tad dalyvavai kiekviename vakarėlyje, o iš ryto kėleisi į pirmą paskaitą, apie darbą net nemąstei, nes juk tėvai pervedė pinigų, kam dirbti? Juk dabar geriausias tavo laikas! Pėsčiomis ėjai kilometrus, kad grįžtum namo, dalyvavai kiekviename gimtadienyje, krepšinio rungtynių žiūrėjime, atidėdavai į šalį visus mokslus, jei tik turėjai progą, buvai pirmakursis!

O kiek daug atradai – Vilniaus siauras gatveles, prabangias ir tiesiog alaus išgėrimui skirtas kavines, tiek daug naujų vaizdų, nematytų vietų – kiekvieną kartą stebėjaisi, kur buvai anksčiau, džiaugeisi, kad niekas nenurodo, kada tau eiti miegoti, nueiti ar geriau pramiegoti paskaitą, kada atsikelti, su kuo susitikti. Tu turėjai savo pinigus ir elgeisi su jais kaip nori!

Niekada nevalgiau prasčiausių ir pigiausių produktų, tačiau dėmesio maistui tikrai neskyrėme, pagrindiniu maistu buvo makaronai, sumuštiniai, koldūnai, pusfabrikačiai, na, kartais vištiena, svarbu buvo, ką galima greitai pasigaminti. Svarbiausia, visada pinigų užteko savaitgaliams.

Tada ir važiavimas pergrūstais autobusais atrodė normalus dalykas: važiuoji iki universiteto valandą, kai turėtum važiuoti dešimt minučių. Pilvo sukimas prieš kiekvieną atsiskaitymą, egzaminą atrodė nepakeliamas.

Ir jeigu manęs kas paklaustų, ar aš tai pakartočiau, net neabejodama sakyčiau, kad taip. O kada, jei ne po mokyklos gali pajausti visišką laisvę nuo šeimos, išvažiuoti į didmiestį, švęsti iki ryto, papildyti pažinčių ratą nesuskaičiuojamu skaičiumi naujų žmonių, nerūpestingai su draugėmis sėdėti iki ryto savame balkone, gulėti sukritus į vonią ir švęsti gimtadienius, nes tu to dar niekada nedarei!

Tai turi būti išgyventa kiekvieno jauno žmogaus, tai naujas etapas. O dabar mokslus jau baigiu, požiūris pasikeitė radikaliai, užteko kelių pirmų studijų metų atšventimui, pagirių, rytinio galvos skausmo, klubų, vakarėlių, kurie tęsiasi tris dienas, pramiegotų ar tokių, dėl kurių nesikeli, paskaitų.

Dabar turiu kitus tikslus, tačiau šio gyvenimo etapo niekada nepamiršiu. Ir nebūtina gyventi bendrabutyje, jog patirtum tikrą studento gyvenimą, viskas priklauso tik nuo tavo noro. Baigus mokyklą prasideda naujas, dar nematytas gyvenimo etapas, darantis didelę įtaką tavo ateičiai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Spūstys, pinigų trūkumas, makaronai iš pakelio. Laisvė, vakarėliai ir savarankiškas gyvenimas. Studento gyvenime tikrai rastumėte ir milžiniškų pliusų, ir minusų. Vienaip ar kitaip, iš Lietuvos provincijos atvykus į didmiestį jauno žmogaus pasaulis bent trumpam tikrai apsiverčia aukštyn kojom. Ir jūs, mieli studentai, tiesiog privalote apie jį papasakoti!

Esate ketvirtakursis bendrabučio senbuvis ir prisimenate, kaip aršūs kontrolieriai jus pirmą kartą sučiupo be bilietėlio? Pamenate keistą tvaiką pirmą kartą su lagaminais išlipus stotyje? O gal ką tik įstojote į universitetą ir norite pasidžiaugti verdančiu naktiniu gyvenimu, ekskursijomis po naktinį senamiestį ir veidų gatvėse įvairove?

Pasidalinkite – koks tas didmiestis studento akimis, ir ar iš tiesų verta pasiduoti spaudimui vykti mokytis į didesnį miestą. Gal namuose žymiai mieliau?

Būkite drąsūs, patarkite kitiems studentams, pasidalinkite pasakojimais ir laimėkite prizą – 100 litų vertęs dovanų čekį sporto ir sveikatingumo klube „Impuls“.

Konkurse galite dalyvauti iki rugsėjo 26 d. trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Studentas“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia arba naudojantis šia nuoroda:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė iš pirmo žvilgsnio: atsiliepk, gražuole, raudona suknele (103)

Idėja apie romantiškai susiklostančią meilę iš pirmo žvilgsnio bent kartą gyvenime, matyt, yra...

Šeimos pajamos – 2000 eurų: papasakojo, kaip išgyvena ir kam daugiausiai išleidžia (134)

Keli straipsniai pasirodė, kaip išgyvena iš 650 eurų , kaip sutaupo 400 eurų, uždirbdamas 466...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (1103)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Meilės trikampis: nenoriu būti meiluže, bet jei paskambinsi, atsiliepsiu (38)

Esu trikampyje. Kaip jaučiuosi? Lyg kampe. Patarti, kaip meilės ir pasitikėjimo neįsprausti į...

Vokietijos pilietis Lietuvoje pasijuto diskriminuojamas (69)

Esu Vokietijos pilietis ir turiu 2009 metais Lietuvos migracijos tarnybos išduotą nuolatinio...

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (23)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

„Hadsono stebuklas“: kaip išvengta tragedijos (1)

Sausio 15 d. sukako lygiai dešimt metų nuo vadinamojo Hadsono upės stebuklo, kai „ US Airways “...

Gyvai / LKL rungtynės: „Rytas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė vaizdo transliacija (110)

Trečiojo „Betsafe–LKL“ rato starte – trečioji Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (161)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Kai kuriose Lietuvos įmonėse uždirbti milijonams pakanka vieno darbuotojo: kaip joms tai pavyksta? (88)

Lietuvoje yra ne viena kompanija, vienam darbuotojui sugeneruojanti daugiau kaip 10 milijonų eurų...

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (459)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

„Vaistas“ nuo odos ligų, sifilio ir skrandžio bėdų sukelia haliucinacijas ir mirtį (3)

Turbūt visi žino, kad gyvsidabris – itin nuodingas metalas, tad, pavyzdžiui, sudužus senam...

7 daržovės, kurios vertingesnės termiškai apdorotos (4)

Žalios daržovės laikomos naudingesnėmis maistiniu požiūriu. Tiesa, yra daržovių, kurios...

Ekspertas: Putino spaudimas Lukašenkai gali tapti nepakeliamas (187)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui liko daugiau nei penkeri metai kadencijos, bet jis jau turi...

Nori atšaukti Nacionalinę premiją Ivaškevičiui – partizanų vaizdavimas sukėlė tikrą audrą Lietuvos rašytojų sąjunga gina (470)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba šeštadienį paskelbė rašytoją Marių Ivaškevičių...