aA
Normalūs žmonės, pvz. teisininkai – išmano teisę, vadybininkai – išmano vadybą, medikai – mediciną, na bet ponas geriausias Lietuvos Rašytojas Užkalnis įsivaizduoja, kad išmano VISKĄ. Visada gerbiau rašytojo profesiją, bet pastaruoju metu, nebežinau. Šis rašytojas per „teliką“ guodžiasi, kaip jį visi puola, kaip jis patiria patyčias ir net grasinimus, tačiau jam viešai tyčiotis iš visų, kas papuola – politikų, ūkininkų, šeimų – galima. Nes jis juk nesityčioja, jis „kritikuoja“.
Stojo ginti Užkalnio sukritikuotų ūkininkų: neparašysi tu, parašys kas nors kitas
© DELFI montažas

Žinoma, tyčiotis ir teisti yra lengviausia, ypač, kai su „kritikuojamu“ dalyku pačiam net netekę susidurti. Nei su vaikų auginimu, nei su ūkininkavimu. Kasmet aplankyti Ameriką yra daugiau laiko, nei nuvažiuoti pasižiūrėti kaip išvis atrodo tas Lietuvos kaimas? O atrodo, žinokite, baisiai. Čia likusios tik medinės trobos įlūžusiais stogais, nes visi bėga į miestus. Čia seniai uždarinėjamos mokyklos, nėra veiklos, o žmonės šiais laikais nebenori purvintis rankų.

Ponas Užkalnis sako, koks jis didvyris – nesiskundžia, kai nėra įkvėpimo ar pavargsta sprandas. Gal tegul pabando bent dieną arti lauką su senu traktoriumi? Tokiuose traktoriuose nėra jokios apsaugos nuo vibracijos, o ponas turbūt žino, kokią žalą žmogaus organizmui daro visą kūną veikianti vibracija? Laikui bėgant gali net ištikti insultas ir, geriausiu atveju, žmogus lieka neįgalus. Ar Užkalnis būtų norėjęs savo knygą rašyti su tušinuku? Manau ne, nors skaudėtų tik riešą, o čia žmogus gali ir mirti būdamas 50-ties. Dauguma mūsų, būtent taip anksti netekome savo senelių, dirbusių traktoristais kolūkiuose, kai kurie jų net nespėjome pamatyti. Manau, kiekvienas mieliau rinktųsi mokėti paskolą 40 metų, bet gyventi bent dvidešimčia metų ilgiau, ar ne?

Jis mano, kad sumoka ūkininkams už jų užaugintą produkciją? Tai rodo, koks jis išprusęs ir viską išmano! Nes moka jis, toli gražu, ne ūkininkui. Gal pasidomėkit pieno, javų, mėsos supirkimo kainomis Lietuvoje? Palyginkit su užsienio šalimis? Tas 0,20 cnt. už pieno litrą ūkininkui yra išmalda, nes jam reikia išlaikyti tuos gyvulius, ruošti arba pirkti pašarą, prižiūrėti, dirbti BE LAISVADIENIŲ! Ūkininkui nebūna taip, kad nebūtų įkvėpimo! Jis visada keliasi 05:00 val. ir eina miegoti, geriausiu atveju, 23:00 val. ir visą dieną jis ne galvą krapšto galvodamas ant ko dabar čia „pastūmus“ (nes rašytojai šiais laikais tik taip sulaukia dėmesio, kurio taip trūksta). Jis dirba, nes ūkyje darbo visada pilna.

Aš, toli gražu, ne ūkininkė. Žinot kodėl? Nes tingėčiau, (kaip ir dauguma lietuvių) tiek daug dirbti ir nieko neuždirbti. Mano vyras ūkininkas, todėl puikiai matau, kaip visus uždirbtus pinigus suinvestuoja atgal į ūkį. Jūs baisiai pykstat ant ūkininkų, kurie gyvena pilyse, tai, žinokit, tokiose gyvena nebent po 500 ha turintys ūkininkai. Supraskit pagaliau, kad tie, kurie turi iki 100 ha – bankrutuos iš karto pakėlus kuro kainas arba įvedus didesnius mokesčius. Matyt Užkalnis labai nori, kad į Lietuvą sugrįžtų Sovietiniai kolūkiai. Smulkieji ūkininkai, dažniausiai, ūkyje dirba vieni. Jie nemato nei Amerikos, nei Palangos, kartais net visą gyvenimą!

Tokie žmonės, galima sakyti, dirba iš idėjos. Dažniausiai jie būna augę kaime, matė vargstančius tėvus, todėl ir patys tapo darboholikais. Jie nuoširdžiai myli žemę, jos kvapą, nuglosto kiekvienam buliui ar karvei galvas, o jiems stebint savo užaugintus, siūbuojančius javus – tiesiog seilės tysta iš susižavėjimo. Jau daug kartų mačiau paminėta, kad ūkininkas nėra specialybė, tai yra gyvenimo būdas. Būtent taip ir yra, tapti ūkininku renkiesi ne taip, kaip šiais laikais specialybes (kad tik daugiau mokėtų), ūkininku renkiesi būti, nes jauti kad juo gimei.

Manau šis ūkininkų protestas yra vienas geriausių dalykų nutikusių Lietuvoje per 20 metų. Kol kas tik mokytojai ir ūkininkai sugebėjo parodyti, kad gali ne tik burbėti ir prunkštauti koks blogas pas mus gyvenimas, bet ir BENT KAŽKĄ padaryti vardan to, kad tas gyvenimas gerėtų.

Galbūt tai puiki proga mums visiems jungtis prie ūkininkų ir reikšti savo norus seimui? Pvz., kad mokytojų, ugniagesių, policininkų bei medicinos darbuotojų algos būtų tokios pat, kaip seimo narių? Kokiu būdu? Gal sumažinus seimo narių algą? Algos sumažinimas „seimūnams“ būtų pliusas ir mums, kaip rinkėjams – labai greit atsisijotų tie, kurie nori patekti į seimą tik dėl algos ir patogaus gyvenimo. Liktų tokie kaip smulkieji ūkininkai – tie, kurie tikrai myli Lietuvą ir nori jai gero.

P. S. Nerašysi tu, parašys kitas, didelio čia daikto. O rašyti mokam visi, tik ne visi vaidinam viską išmaną.

P. P. S. Tik draugiška, atsakomoji kritika.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
3.7907

Mylimasis įamžino merginą pikantiškoje Joninių nakties scenoje: maniau, sudegsiu iš gėdos (3)

Noriu papasakoti savo istoriją, kad apsisaugotų kitos merginos. Yra dalykų, kurių niekada...

Mergina, užtikusi savo vaikiną pažinčių svetainėje, surengė jam pasalą – tokios baigties nesitikėjo

Mane paskatino šią istoriją papasakoti viešai, nes pastebėjau, kad labai dažnas atvejis, kai...

Draugės telefone pamatyta nuotrauka pribloškė: įsiutusi parlėkiau namo (3)

Savo istoriją noriu papasakoti, nes esu tikra, kad daug moterų su tuo susiduria.

Jauna mama pratrūko dėl vyro elgesio: čia jam ne viešbutis su bufetu (2)

Laba diena. Manau, mano istorija pasirodys pažįstama kai kurioms moterims, nes ir forumuose esu...

Delfi PliusParengė Justė Tovtkevičė

Mažos mergaitės prisiminimai apie Ukrainoje leistas vasaras, gyvenimą bendrabutyje, mokyklą ir Lietuvos nepriklausomybę Novelė (1)

Mergaitės pasakojimas apie leistas vaikystės dienas Ukrainoje pas senelius, vasaros dienomis,...

Top naujienos

Delfi iš Taivano: kaip jaučiasi čia gyvenantys – ar Kinija gali ryžtis tokiam žingsniui kaip Rusija (1)

Taivane gyvenantys lietuviai juokauja, kad mūsų šaliai padovanojus vakcinų nuo COVID-19, jie...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Europos Honkongu turėjęs tapti Kaliningradas nukentės labiau nei likusi Rusija: kuo šis kraštas svarbus

Dėl savo išskirtinės geografinės padėties ir Vakarų atsako į Ukrainoje vykdomą karą...

Medvedevas grasina Trečiuoju pasauliniu karu (7)

Buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis Rusijos Saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Rusija tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Gyvybės langelyje Kaune rastas naujagimis: berniukas gimęs prieš 10 parų

Policijos departamentas informavo, kad gyvybės langelyje buvo paliktas naujagimis.

Laukiantiems NT atpigimo, ekspertas siunčia žinutę: tikimybė, kad būsto kainos kris, lygi nuliui (4)

Maždaug 7 metus buvusiai neigiamai Euribor 6 mėn. palūkanų normai perkopus nulį ir tapus...

Vėsūs namai, kai lauke net +30 laipsnių: pasakoja apie sistemas, su kuriomis tikrai neteks prakaituoti Išsamus vaistininko komentaras

Kai termometro stulpelis lauke raudonuoja ties 30 laipsnių temperatūros riba, namuose tikrai norisi...

Delfi PliusArūnas Spraunius

Kremliaus „supratėjams“ atėjo beviltiškumo metas: Putino banditizmas taip smogė, kad pakalikams Vakaruose tenka keisti plokštelę (2)

Tarptautinių žodžių žodynas žodį „splinas“ aiškina kaip apatiją, prislėgtą būseną,...

Prieš pat 19 gimtadienį nušautas „TikTok“ žvaigždės Ophelios Nichols sūnus: mama į milijonus sekėjų kreipėsi su prašymu

„ TikTok “ žvaigždė Ophelia Nichols gedi – likus kelioms dienoms iki devynioliktojo...