aA
Prieš keletą metų man teko vykti į Jungtinius Arabų Emyratus. Dalyvavau konferencijoje Dubajuje, kurioje netikėtai ir staigiai pamilau. Jis buvo penkiolika metų vyresnis, arabas ir musulmonas bei konferencijos vadovas.
Moteris Dubajuje gyvena trečius metus.
Moteris Dubajuje gyvena trečius metus.
© Shutterstock

Tačiau jis taipogi pamilo mane ir nuo tos akimirkos tapome neišskiriami. Man atrodė, kad mūsų konservatyvūs tėvai niekada nesupras. Bėgo mėnesiai ir savo santykius slėpiau nuo tėvų bei draugų.

Persikrausčiau gyventi į svetimą šalį dėl darbo, tad iš pradžių slėpiau santykius ir priežastį, kodėl šalyje likau ilgesnį laiką. Mano draugai mane teisė, manė, kad leidžiuosi manipuliuojama.

Tačiau po metų draugystės papasakojau apie santykius tėvams. Tai įvyko, kai jie atvyko manęs aplankyti į Dubajų. Tuo metu mes jau ir gyvenome kartu, tad nenorėjau toliau slėptis ir nusprendžiau tėvus supažindinti su savo dabartiniu sužadėtiniu. Mano vaikinas irgi labai norėjo susipažinti su mano tėvais.

Kai tėvams papasakojau apie jį, jie buvo šokiruoti ir pasipiktino. Pamenu, mama sakė, kad melsis, jog išsiskirtume. Visgi jie sutiko su juo susitikti. Jis labai stengėsi jiems įtikti, jau buvo išmokęs šiek tiek lietuviškų frazių, pasisveikino su tėvais lietuviškai. Manau, kad mano tėvai pastebėjo, kaip stipriai jam rūpiu, tad su juo tada elgėsi draugiškai.

Draugai taip pat su juo susipažino. Nors girdėdavau labai daug komentarų, kad jis manęs neišleis ir užrakins su kitomis savo žmonomis. Visgi tokie komentarai nepasiteisino ir draugai džiaugiasi, kad visgi nebūsiu užrakinta penkta arabo žmona. Tikiuosi ir toliau kovoti prieš tokius stereotipus.

Sužadėtinis visada pasišaipo iš stereotipo, kad „iš namų neišleis“. Dėl darbo labai dažnai išskrendu, kartais net keliems mėnesiams, o jis dažniausiai lieka namuose, nes jo verslas Dubajuje. Tad viskas atvirkščiai – aš visur lakstau, o jis laukia manęs namuose.

Vaikų abu nenorime, tad klausimų, kaip juos auginti ir problemų dėl to nekyla. Mūsų gyvenimo tempai ir karjeros tikslai nėra tinkami kurti šeimai.

Kalbant apie pavydą, nejaučiu skirtumo tarp sužadėtinio ir savo buvusių vaikinų elgesio. Žinoma, jam nemalonu, jei kažkas mėgina su manimi flirtuoti, bet man irgi nemalonu, jei su juo flirtuoja kita mergina. Taigi, pavydas man netrukdo. O stereotipinio pavydo, kad man lieps užsidėti nikabą arba abają ir slėpti savo kūną ir veidą arba neleis dėvėti aukštakulnių ir trumpų suknelių – to niekada nebuvo. Rengiuosi ir rengsiuosi visada kaip noriu.

Jis, visiškai kaip ir aš, yra feministas. Su kitokiu santykių kurti negalėčiau. Manau, tai darosi lengviau suvokti ir mano draugams bei šeimai, kurie iki tol tiesiog nepažinojo nė vieno arabo. Tad stereotipus vis dar patiriame bendraudami su svetimais žmonėmis, bet mylimasis juos greitai paneigia!

Nuo mūsų draugystės praėjo treji metai ir meilė, kuri atrodė uždrausta, tapo mano laimės priežastimi. Dabar šis žmogus – jau mano sužadėtinis – mokosi lietuvių kalbos, nes po poros mėnesių persikraustome gyventi į Lietuvą, joje planuojame ir susituokti.

Tikiuosi, kad mano istorija įkvėps kitus nebijoti mylėti, nors situacija gali atrodyti nepriimtina!

Šis pasakojimas dalyvauja konkurse "Mano uždrausta meilė". Savo pasakojimą siųsti galite adresu pilieciai@delfi.lt, konkurso sąlygas rasite paspaudę štai čia.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(358 žmonės įvertino)
3.7067

Komandiruotėje vyrą suviliojo dvi rusės – toks meilės trikampis baigėsi pasiūlymu, didesniu už lovą (85)

Nors mes nuo Rusijos pabėgome devyniasdešimtaisiais, bet ką čia slėpti, dar ilgai naudojomės jos...

Aprašė ypatingą naktį motelyje: išvesk mane iš doros kelio (26)

Noriu vesti tave iš proto. Vilkėti raudoną suknelę ir tapti deginančia lava, naikinančia visas...

Helovino vakarėlis padovanojo vaikinui aistringiausią patirtį: kai draugė mane perrengė, buvo svarbu išlaikyti mano paslaptį (3)

Buvo Helovino vakaras. Atėjo kasmetinis karnavalinis vakarėlis, kuriame norėjau sudalyvauti su...

Beprotiškas draugės bruožas baigia peržengti kantrybės ribas: kas taip darote, prašau, liaukitės (65)

Turiu draugę, kuri kartais varo mane iš proto. Ji labai mėgsta tarsi atsiskaitinėti už viską,...

Vyras aprašė didžiausią savo fantaziją viešbutyje: įsivaizduok, ką patirtume (45)

Įsivaizduok mudviejų pasimatymą. Vakaras, viešbutis... Tu išeini iš dušo apsigaubusi...

Top naujienos

Latvijoje įvedamas karantinas, planuojama įvesti komendanto valandą šalis yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal sergamumo augimą (406)

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms – iki lapkričio 15-osios – įvedamas...

Politikams įteikė tyrimą dėl tos pačios lyties kartu gyvenančių porų: vienas Seimo narys tikina, kad jo nuomonę pakeistų tik avarija (523)

Lietuvoje sociologai pirmą kartą atliko mokslinį tyrimą apie kartu gyvenančias tos pačios lyties...

Modesta Meškė | D+

Viskas apie kvepalus ir jų dėvėjimo kultūrą: ekspertė išaiškino, kokios galioja etiketo taisyklės ir kada jokiu būdu negalima kvėpintis (3)

Kvėpintis mėgstame visi, tačiau dažnai besirinkdami pasiklystame parfumerijos lentynose, skirstome...

Kauno daugiabučio gyventojai šildymo nesulaukia iki šiol: parašykite prašau, kad kai kuriems asmenims trūksta žmoniškumo (38)

Šildymo sezonas Kaune buvo pradėtas dar rugsėjo pabaigoje, bet miesto centre vieno namo...

Per 89-ąjį gimtadienį Landsbergis sulaukė staigmenos

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pirmadienio vakarą profesoriui...

Orų prognozė: ciklonas atneša ir lietų, ir šilumą

Šiandien rytinės šalies pusės orus dar lems besitraukianti aukštesnio slėgio juosta, o...

Sniego pilys | D+

Pasakiški sovietų šulų turtai: varguoliai juos būtų suplėšę į gabalus, jei sužinoję, kokioje prabangoje maudėsi vadai (4)

Sovietiniams nomenklatūrininkams nebuvo reikalingi pinigai, nes jie viską gavo nemokamai. Jiems...

Gyventojai pasakė, ką galvoja apie kuriamą Skvernelio partiją: užtektų dviejų, vienos kairės, kitos dešinės (332)

Seime jau daugiau nei mėnesį veikianti Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pirmadienį...

Techninės pražangos neišvengęs Šeškus galiausiai šypsojosi: aukščiau – tik „Žalgiris“ (12)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) debiutantė Jonavos „CBet“ (4/1) siekia...

Apie itin reikalingą, bet kiek nuvertintą profesiją: ateities perspektyvos – puikios, joks robotas šių specialistų nepakeis (17)

Pandemijos akivaizdoje profesionalios slaugos paslaugos Lietuvoje, teigia šios srities profesionalai,...