aA
Sakoma, kad atsargų ir dievas saugo. Kas tiesa, tai tiesa. Manau, kad man ne vienas pritartų, kuris išgirdęs apie situaciją Ūkio banke (ypač paskutiniu metu daug sklandė gandų), ilgai nesvarstęs susitvarkė savo reikalus. Kas perėjo į kitą banką, kas pasiėmęs indėlį, bent jau laikinai, į kojinę pasidėjo.
Skaitytojas apie Ūkio banką: nieko kito taip negaila kaip pensininkų
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dar prieš pora mėnesių daug kas būtų pasakęs „ai, čia tik kalbos, jos jau seniai sklinda ir nieko“. Sutinku, kad pakankamai dažnai kalbos ir lieka kalbomis, bet, kaip sakoma, kiekvienoje kalboje slypi bent maža dalelytė tiesos. Kas vadovavosi šia mintimi, tas šiandien džiaugiasi.

Bet aš ne apie tai. Aš apie pensininkus.

Paskaičiau straipsnius, įvairių žmonių komentarus apie Ūkio banko apribotą veiklą ir galiu pasakyti, kad nieko kito taip negaila kaip pensininkų. Niekam ne paslaptis, kad daug Lietuvos pensininkų gyvena mažesniame ar didesniame nepritekliuje. Taigi, tas varganas pensininkas dar savaitgalį, svajojęs, kaip pirmadienį ar antradienį atsiims pensiją, nusipirks gardesnį kasnelį ir pasidarys sau lyg nedidelę šventę, šiandien privalo nuryti pilną kartėlio seilę, nerimastingai laukti, kada, na, kada gi pagaliau jis gaus savo pelnytai gaunamus kelis pinigėlius?

O šilta, skani vakarienė su gabalėliu mėsos taip ir liks nepasiekiama svajone. Šiandien jis vėl barškins tuščias skardines, galbūt kurioje nors iš jų atsiras viena kita kruopa, galbūt kokiame kampelyje atras užsimetusią, jau daigus išleidusią bulvę ir tik tuomet galės bent jau išsiviręs šilto srėbalo pasrėbti. Vis geriau negu nieko.

Taigi, iškyla klausimas, ir kodėl mūsų valstybė tokia keista? Labai įdomu, ar valdžiai, paprasčiausiai, žmogus visai nesvarbus, ar jai tik netyčia taip gaunasi? Kaip suprantu, valdžia svarstė šį žingsnį (apriboti Ūkio banko veiklą) tikrai ne vieną dieną (Lietuvos banko teigimu, Ūkio bankas kėlė įtarimus daugiau nei metus), tad kodėl būtent šią, vasario 12 dieną, Lietuvos bankas žengė šį žingsnį?

Juk už valdžią niekas kitas geriau nežino (neskaitant paties pensininko), kad pensijos mokamos nuo 10 d., kuri, lyg tyčia, sekmadienis. Dėl šios priežasties, manau, pavedimus turėjo pradėti daryti pirmadienį. Taigi, kas nesuskubo pasiimti pensijos ankstų antradienio rytą, tas liko prie „suskilusios geldos“?

Nejaugi nebuvo įmanoma palaukti nors keletos dienų, kol pensininkai atsiims pinigus, juk apriboti veiklą galima, pavyzdžiui vasario 14 d. ar 15 d. Arba argi nebuvo galima to padaryti praeitą savaitę? Senjorams pilnai užtektų laiko pasirašyti sutartis su kitais bankais ir šiandien laimingi džiaugtųsi savomis pensijomis. Ir vis dėlto, keista ta mūsų valstybė…

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI šiandien jau rašė, kad dalis pensijų liko užšaldytos Ūkio banke – su pinigų problema susidūrę pagyvenę žmonės skambino ir į Vyriausybę. Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad sprendimą turėtų rasti Lietuvos banko valdyba.

„Sulaukėme pensininkų, kurie pensijas gauna į Ūkio banko sąskaitas, skambučių. Žmonės teigia nespėję išsiimti jiems priklausančių pinigų. „Sodra“ jau pervedė pensijoms skirtas lėšas, tačiau Ūkio banko sąskaitos įšaldytos, tad Lietuvos banko valdybos pirmininkui duotas pavedimas dar šiandien rasti būdą, kaip bent iš dalies išmokėti pensininkams priklausančius pinigus. Lietuvos banko valdybos pirmininkas pažadėjo kaip įmanoma greičiau išspręsti šią problemą“, – teigia Vyriausybės vadovas.

„Lietuvos pašto“ vadovybė informuoja, jog grynaisiais pinigais išmokamos ir „Lietuvos pašto“ į namus pristatomos pensijos, turėjusios pensininkus pasiekti šiandien ryte, bus pradėtos mokėti šiandien (vasario 13 d.) po pietų ir vėluos ne ilgiau nei parą.

„Sodros“ atstovė Jolita Skinulytė-Niakšu DELFI patikslino, kad šį mėnesį mėnesį kaip ir įprastai pensijos į bankus pradėtos pervesti tuo pačiu metu.

„Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį į šiandien Lietuvos banko išplatintą pranešimą spaudai. Jame teigiama, kad apie 90 % Ūkio banko klientų indėlių yra terminuoti, o vidutinė indėlio trukmė – 8 mėnesiai, todėl laikinas banko veiklos apribojimas daugumos klientų finansinių planų iš esmės neturėtų pakeisti, kadangi banke laikomos lėšos skirtos taupymui. Be to, Ūkio banko veiklos apribojimo metu už indėlius ir toliau bus skaičiuojamos palūkanos“, - pakomentavo ji.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Išėjusi su tokiu vaikinu patyrė didžiausią gėdą – žmonės gręžiojosi, nors prasmek skradžiai (86)

Noriu pasidalinti savo istorija, kuri vyko Lietuvoje. Ji pamokė mane labai gerai klausyti savo...

Geresnio gyvenimo norėjusi pora sutiko su viršininkės pasiūlymu: dėl pinigų pasimiršta moralė (60)

Dabar populiaru kalbėti apie lygias teises. Tačiau dvigubi standartai moterims ir vyrams dar taikomi...

Matematikas išsisakė apie koronavirusą: teisingiausias kelias būtų priešingas ribojimams (284)

Dabar, kai premjeras Saulius Skvernelis prabilo apie vakcinos alternatyvų svarstymą artimiausiame...

Po pasimatymo praėjus metams mergina apie save išgirdo net per TV: vaikinas prikūrė intymią detalę (16)

Jau buvau jį mačiusi viename koncerte. Tada užsukau į muzikos įrašų parduotuvę, kurioje jis...

Nepilnametis dėl teisybės žada kreiptis net į dvi tarnybas – parduotuvė sako, žmogiškas nesusipratimas (129)

Parduotuvėje man nutiko labai nemalonus incidentas. Apie jį turiu paklausti: kodėl?

Top naujienos

Dešimtmečių senumo kariniame ginče vėl liejasi kraujas – artimiausios savaitės bus lemtingos (123)

Viena seniausių pasaulio konfliktų, Kalnų Karabache vėl įsiplieskęs kruvinas teritorinis ginčas...

„Puota maro metu“: per karantiną ministerijų valdininkų atlyginimai kilo tūkstančiais (306)

Kol šimtai tūkstančių dirbančiųjų šalyje per 3 karantino mėnesius buvo išleisti į prastovas...

Koronavirusas Lietuvoje: židiniuose fiksuota mažiau nei pusė atvejų, sudėtinga situacija Šiaulių ir Radviliškio ligoninėse per parą - 105 koronaviruso atvejai ir 1 mirtis (174)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 nauji koronaviruso atvejai ir 1 mirtis. Tai LRT radijui...

Baltarusijos programišiai įsilaužė į valstybinę televiziją: mes parodysime tiesą (113)

Vakarinė Baltarusijos valstybinių televizijos kanalų „Belarus 1“ ir ONT transliacija internete...

Kęstutis Girnius. Kokia valdančioji koalicija būtų Nausėdai parankiausia? (62)

Prezidentas Gitanas Nausėda yra nedviprasmiškai pareiškęs, kad jis aktyviai dalyvaus naujos...

Vitas Vasiliauskas: skolos lygis bus didžiausias Lietuvos istorijoje papildyta (375)

Naujausi rodikliai patvirtina, kad pagrindiniai ekonomikos sektoriai – pramonė, prekyba, eksportas...

Veryga dėl antrosios bangos turi pakenčiamą ir daug prastesnį ligos plitimo scenarijus rekordų bus ir daugiau, apribojimai gali laukti maitinimo įstaigų (332)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio rytą interviu Delfi sakė bijantis...

Edita Rouge | D+ nariams

Už patyčias mokykloje yra atsakinga šeima. Mokytojo vaidmuo čia antraeilis

Patyčių mokyklose problema yra sprendžiama, tačiau neišspręsta. Šeimos, kurių vaikai mokykloje...

|Maža didelių žinių kaina