aA
Mūsų istorija liūdna, pati skaudžiausia kokia gali nutikti mamai – matyti kenčiantį savo vaiką. Vasaros pabaigoje, mano metukų su trupučiu sūnus apsipylė verdančiu vandeniu. Sužalojimai prasidėjo nuo galvos iki kojelių. Vietomis nudegimas buvo stiprus, prireikė odos persodinimo operacijos, dėkojame Dievui, kad nedideliam ploteliui, o veidukas išgijo tepalų dėka.
Ši sanatorija Lietuvoje – tikras stebuklų kampelis: tokio personalo supratingumo nesitikėjome
© DELFI skaitytoja

Esame labai dėkingi visiems medikams už jų pagalbą ir profesionalumą (gulėjome Kauno klinikų reanimacijos skyriuje, vėliau traumų). Ligoninėje buvome gydomi tris savaites, po operacijos daktarė pranešė, kad bus reikalinga reabilitacija, turėsime vykti į sanatoriją, gydytoja rekomendavo Kačerginėje esančia vaikų sanatoriją „Žibutė“, iki šio tragiško gyvenimo įvykio niekada nebuvome susidūrę su sanatorijos paslaugomis, net nustebau, kad yra ir Kačerginėje, visi žinome apie Druskininkus, Palangą, bet čia – Kačerginė ! Pirma mintis šovusi į galvą, ar tikrai ten „gera“ sanatorija? Juk kiekviena savo vaikui norime duoti maksimumą, o dar kai kalba pasisuka apie sveikatą...

Pradėjau internete ieškoti atsiliepimų, nuomonių, tačiau naujausi įrašai buvo gal 8 metų senumo, vieno asmens ir nelabai koks. Turiu nuomonę , kad visko visur būna... Gal reiklus pacientas buvo, o gal iš tiesų ten nieko gero?!

Iš palatoje gulėjusios mamos sužinojau, kad yra galimybė į sanatorijose išsipirkti viešbučio paslaugą kitam savo vaikui, mums tai buvo labai aktualu, nes namuose buvo likusi 3 metų sesė. Su šiuo tikslu , kad galėtume atvykti visi trys, nusprendžiau pasiskambinti ir pasikonsultuoti, apie šią galimybę. Tarsi likimo pirštui būtų buvę lemta Palangos sanatorijoje ragelio nepakėlė, skambiname į Kačerginę... Valio! Ragelį pakelia švelnus, malonus ir paslaugus moters balsas, mūsų pokalbis trunka beveik 10 minučių, smulkiai ir tiksliai papasakoja apie apgyvendinimą, maitinimą, papildomos lovos išsipirkimo galimybes, kainas – kurios neįtikėtinos mažos šiuo metu Lietuvai. O paklausus apie mokamą palatą, kolegiškai pataria, pirmiausia įvertinti bendrąsias, o vėliau galėsime nuspręsti ką pasirinkti (ir iš tiesų, NEPRIREIKĖ, nes man ir dviem mano vaikams, buvo sudarytos sąlygos gyventi vieniems didelėje, turbūt daugiau nei 40 kvadratinių metrų palatoje). Pokalbis telefonu buvo toks nuoširdžiai paslaugus, kad vidinis balsas man kuždėjo, nesiblaškyti ir važiuot gydymą tęsti į Kačerginės sanatoriją.

Nedetalizuosiu smulkiai kiekvienos situacijos sanatorijoje, o bendrais bruožais noriu apžvelgti, kodėl verta važiuoti ir rinktis būtent šią gydymo įstaigą. Tik nepagalvokit, kad tai reklama, tai tiesiog nuoširdus patariamasis laiškelis kitai informacijos ieškančiai mamai.

Didysis sanatorijos „Žibutė“ stebuklas yra joje dirbantys žmonės, visi, neišskiriant nei vieno. Daktarės nuostabiai švelnios ir tikrai kompetentingos, atsakančios į klausimus išsamiai, aiškiai, net ir bendraisiais sveikatos klausimais, pateikiančios informaciją apie vaistų veikimo principus ir jų įsigijimo galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, su tikslu, kad jų bus galima įsigyti net 7 kartus pigesnių, nors veikimas identiškas ir gamintojas kokybiškas bei patikimas. O svarbiausia daktarai šioje įstaigoje į ligoniuką žiūri kaip į vieną visumą, gydymas yra sisteminis, neišskiriama, kad jei gydome ranką, tai alergiją pasigydysite vėliau... Vaiko sveikata ir savijauta domėjosi ne tik gydantis gydytojas, tačiau ir koridoriuje sutiktas kitas gydytojas pasiteiraudavo kaip sekasi, ar viskas gerai. Kiekvienas, pabrėžiu, kiekvienas personalo žmogus, abiems vaikams nusišypsodavo, pakalbindavo, domėdavosi, kaip sekasi, KASDIEN.

Svarbu paminėti, kad personalas nėra jaunos studentės, o brandaus amžiaus moterys ir joks sovietinis požiūris į žmogų čia negalioja. Net vyrai, kurie nešė mums maistą į gyvenamąsias patalpas (nes nereikėjo eiti į valgyklą, dėl mažo vaiko amžiaus) visada buvo su šypsena ir kalbino mažuosius. Dažnai tokiose įstaigose sunku bendrauti su aptarnaujančiu personalu – valytojomis, todėl ši sanatorija – išimtis. Dirba tikrai nuostabios ir supratingos moterys, kruopščios, tvarkingos ir atsakingos. Mielos mamos, kurios atostogavote Turkijos ar Egipto kurortuose, puikiai žinote, personalo požiūrį į mažus vaikus, kaip mielai ten su jais bendraujama, tai vat – visą šį aptarnavimą mes gavome Kačerginėje.

Procedūros ir kineziterapeutų darbas taip pat nuostabus. Pirmoji taisyklė – sukurti vaikui saugumo jausmą, užmegzti santykį. Didžiulis supratingumas, bendradarbiavimas... Sanatorijoje gyvena daug vaikų be tėvelių, paauglių, su kiekvienu elgiamasi labai pagarbiai, mandagiai. Daug gerų žodžių galima kalbėti... Visi darbuotojai rūpinasi pacientais, visiems rūpi ir tvarka, ir vaiko sveikata.

Nuoširdžiai dėkojame visam Kačerginės sanatorijos „Žibutė“ personalui, gydytojai Laurai Kazakevičienei, kineziterapeutei Jurgitai.

Mielas Kauno klinikų Vaikų traumų skyriaus personale, mokykitės bendravimo su vaikais iš savo kolegų.

Linkime visiems būti sveikiems.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(88 žmonės įvertino)
4.6818

Mergina, užtikusi savo vaikiną pažinčių svetainėje, surengė jam pasalą – tokios baigties nesitikėjo

Mane paskatino šią istoriją papasakoti viešai, nes pastebėjau, kad labai dažnas atvejis, kai...

Draugės telefone pamatyta nuotrauka pribloškė: įsiutusi parlėkiau namo (3)

Savo istoriją noriu papasakoti, nes esu tikra, kad daug moterų su tuo susiduria.

Jauna mama pratrūko dėl vyro elgesio: čia jam ne viešbutis su bufetu (2)

Laba diena. Manau, mano istorija pasirodys pažįstama kai kurioms moterims, nes ir forumuose esu...

Delfi PliusParengė Justė Tovtkevičė

Mažos mergaitės prisiminimai apie Ukrainoje leistas vasaras, gyvenimą bendrabutyje, mokyklą ir Lietuvos nepriklausomybę Novelė (1)

Mergaitės pasakojimas apie leistas vaikystės dienas Ukrainoje pas senelius, vasaros dienomis,...

Skaitytoja apie paspirtuko partrenktą sūnų: tai tokia pėsčiųjų laimė (4)

Perskaičiau straipsnį (Vilnietis turi pasiūlymą dėl paspirtukų – svarbu vienas dalykas....

Top naujienos

Delfi PliusDalia Plikūnė

Kubilius apie prognozuojamą krizę: gerai, kad žmonių lūkesčiai dar nėra labai dramatiški (3)

Kitapus Atlanto niaukiantis ekonominio dangaus debesims, gyventojai ir Lietuvoje perspėjami dėl...

Po siaubingos kaktomušos užsiliepsnojo „Audi“: ne gelbėjo, o filmavo, kaip sudegė 17-metis (5)

Nuo narkotinių medžiagų apsvaigusio jauno vyro vairuojamas automobilis „ Audi A4 “ kaktomuša...

Kremliaus kritikai: asmeninę Xi Jinpingo žinią gavęs Putinas akivaizdžiai išsidavė (4)

Kazachstano prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas neseniai pasižymėjo drąsiais pareiškimais,...

Karas Ukrainoje. Per Rusijos smūgius Ukrainos sostinei žuvo vienas ir buvo sužeisti dar šeši žmonės, tarp jų septynerių metų mergaitė Rusija teigia smogusi raketų gamyklai Kyjive (1)

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įspėjimai, jog Rusiją įsiutins Ukrainai suteiktas...

Sinoptikai: visą savaitę Lietuvos nepaliks tikra kaitra

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje laikysis tropinė oro masė - bus karšta, tokią prognozę...

Monika Marija nustebino išvaizdos pokyčiais: pamatykite, kaip dabar atrodo garsi atlikėja (1)

Atlikėja Monika Marija nevengia išvaizdos pokyčių – anksčiau moteris nusirėžė ilgus,...

Kaip iš šiltnamio be chemikalų išvyti skruzdėles

Skruzdėlės gali būti ne tokie nekenksmingi vabzdžiai, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio....

Nustebintas Teterevkovos strategas: nežinia, kur Kotrynos riba, kur ji sustos specialiai „Delfi“ iš Budapešto

Pasaulio plaukimo čempionatas Kotrynos Teterevkovos treneriui Michailui Romanovskiui pateikė kur kas...

Rusijos įtūžio sulaukusi Lietuva iš NATO laukia lemtingų sprendimų: jei šito nepamatysime, tai bus skaudi nesėkmė visiems (2)

Nesiliaujantys Rusijos grasinimai dėl tranzito į Kaliningradą tik dar kartą įrodė, jog kitą...