Šią istoriją sunku pradėti, bet noriu pasidalinti kalėdiniu stebuklu su tais, kurie irgi turi tokią pačią problemą. Kaip visi puikiai žinome, alkoholizmas Lietuvoje yra gili problema. Įvairūs vietiniai ir tarptautiniai tyrimai rodo, kad esame viena iš daugiausiai šių velnio lašų suvartojančių tautų. Būsiu atviras – ir aš buvau įkritęs į šią smegduobę, iš kurios, maniau, jau nebėra išeities išsikapstyti.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau prieš porą metų, jeigu taip galima pavadinti, įvyko mano kalėdinis stebuklas. Buvo sunkūs metai, trūko pinigų, atrodė viskas slysta iš rankų ir taurelė tėra vienintelė paguoda šiame nelengvame gyvenimo kelyje. Kai užeidavo daugiadienės, niekas pasaulyje neberūpėdavo – tik kaip gauti daugiau išgerti. Viso to išdava – labai neatsakingas elgesys: nepasirodydavau darbe, pritrūkus pinigų, knisdavausi žmonos rankinuke ar vaikų taupyklėse, tai pastebėjusi šeima vis labiau pyko, o kartais ir mėgindavo atvesti į protą, grasindavo, jog tokiu elgesiu galiu sužlugdyti tiek savo asmeninį, tiek profesinį gyvenimą. (Kad ir neužėmiau aukštų pareigų, bet darbdavys tikrai nebuvo patenkintas dėl mano pravaikštų).

Taigi, kaip ir minėjau, atrodė, kad viskas ritasi velniop, kol žmona ir vaikai likus savaitei iki Kalėdų nepasisodino manęs svetainėje dar vienam pokalbiui. Jie visi atrodė ramūs, bet ir kiek susikrimtę. Mylimoji pradėjo kalbėti apie jos vienintelį norą, kurį tikėjosi mane įgyvendinant. Paklausiau, koks jis būtų – atsakė, kad negerčiau bent nuo Kūčių iki šv. Kalėdų pabaigos. Kitaip – tarp mūsų viskas baigta, ir ji išsikraustys su vaikais gyventi kitur, o mane paliks vieną kovoti su savo priklausomybe alkoholiui.

Iš pradžių man tai pasirodė juokinga, juk aš tikrai galiu negerti tris dienas! Koks aš alkoholikas – nevaikštau paraudusiu veidu, neskleidžiu nemalonaus kvapo ir nesiknisu konteineriuose, nesu tas „tipinis“ raudonanosis, kad man nereiktų gerti, juo labiau per šventes. Tačiau žmona tik šyptelėjo ir pakartojo savo prašymą. Sakė padaryti tai ne tik dėl jos ir vaikų, bet ir dėl savęs.

Taigi greitai ėjo tos dienos ir kiekvienas įtampos žiupsnelis kėlė stresą ir kartu norą pakelti stikliuką ar bent jau išgerti alaus bokalą. Atėjo vidinės kančios metas – ar vėl viską nuplauti svaiginančiu gurkšniu, ar pagaliau pripažinti, jog turiu bėdą ir kaip bebūtų liūdna ar nesmagu, bet man gerti, vadinasi, išvis negalima. Visgi nusprendžiau išsikalbėti. Pasakiau vėliau žmonai, kad stengiuosi iš anksto susilaikyti ir man labai sunku. Ji tik susigraudino ir teigė, kad mane myli ir palaiko, bet kitu atveju mūsų šeimai ateitų galas. Verkėm abu. Supratau, ką man reiškia namiškiai.

Taip praėjo savaitė ir nors ir labai norėjau paslysti, bet sulaukiau Kūčių blaivus. Dėl manęs nedarėme didelio pokylio, ant stalo nebuvo alkoholio butelių, nekvietėme kitų išgerti mėgstančių artimųjų. Viskas tam, kad man nekiltų pagundos. Susėdę prie stalo valgėme skaniuosius dvyliką patiekalų, dalijomės savo norais ir pats pagaliau supratau, ką galiu prarasti – ne alkoholį, o šeimą, kuri ir buvo tikrasis gyvenimo ramstis. Taurieji gėrimai niekada tau neduos patarimo ar neapkabins, nepaguos, kai tau sunku, tik sukels dar gilesnę depresiją.

Taip ir praleidome drauge tas kelias blaivias dienas, po kurių aš supratau – viskas. Daugiau jokio alkoholio. Nebijokite, netapau kažkokiu atsivertusiu šventuoliu, bet pripažinau problemą ir susidėliojau prioritetus. O mano prioritetas visgi buvo šeimos išsaugojimas ir visos svaigios linksmybės telieka praeityje ir praeičiai.

Pabaigai tik tiek pasakysiu – mano kalėdinis stebuklas negerti per žiemos šventes man atnešė daug daugiau nei tikėjausi – sugrąžino ryšį su šeima, padovanojo naujų hobių ir kitokį santykį su darbdaviu bei kolegomis. Gal kam nors ir tapau negeriančiu keistuoliu, bet bent jau sau tapau tikrai laimingu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kalėdinis stebuklas gali įvykti netikėtai, bet įsiminti ilgam. Kartais sutikti seniai matyti žmonės ar geraširdis poelgis praskaidrina šį tamsųjį sezoną.

Pasidalinkite jūsų gyvenimui įtaką padariusiu kalėdiniu stebuklu, siųskite el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Kalėdinis stebuklas“ arba spauskite apačioje pilką mygtuką. Būtinai nurodykite savo kontaktinius duomenis: el. paštą, vardą ir pavardę, teksto publikavimui pažadame anonimiškumą.

Geriausio teksto autoriui padovanosime Ingar Johunsrud knygą „Vienos kraujas“.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Eksperimentas „Laikinoji emigracija“ arba pusamžio perspektyvos Vokietijoje (25)

Išbandyti save laisvoje darbo rinkoje užsienyje knietėjo man jau seniai. Šioje vietoje, manau,...

Eksperimentas pažinčių svetainėje: tinderio princų pasiūlymai ir gvazdikų pasimatymas (128)

Turbūt dažnas vyras turi draugę/kolegę/sesę, kuri yra ištarusi frazę panašią į „Tinderis...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (109)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Emigranto atostogos Lietuvoje: turėjo būti pati nuobodžiausia savaitė, bet išskrendant spaudė širdį (103)

Ne dėl neblaivių lietuvių krečiamų cirkų oro uostose ir lėktuvuose, bet skrydis namo į...

Įspūdžiai po atostogų Lenkijoje: Lietuvai yra ko pasimokyti iš kaimynų, ten net girtuokliai padorūs (91)

Kelionė į Gdanską iš Klaipėdos, deja, tik aplinkui. Mus ji vedė pro Vilnių. Norėjosi...

Top naujienos

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (160)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (16)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Rimvydas Valatka. Paskutiniai neribotos valstiečių arogancijos metai? (165)

Ko neatimsi iš Karbauskio, tai arogancijos ir fantazijos. Priešingai nei dauguma jo į Seimą...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Azovo jūroje – naujas karštasis taškas: turime būti pasiruošę (483)

Vieną vasaros rytą keturi Ukrainos pakrančių apsaugos pareigūnai greitaeigiu patruliavimo...

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (115)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Amerikietiško stiliaus jaunos vilnietės butas: įrengė be didelio biudžeto (16)

Butas suprojektuotas jaunai moteriai. Norėta modernaus biudžetinio interjero su industriniais...

Vitrinų spindesy labdara netiko (8)

Prie didžiausio Panevėžyje prekybos centro nebematyti čia penketą metų stūksojusio labdaros...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (118)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (26)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...