aA
Esame šeima su dviem mažamečiais vaikais. Vieni iš tų, kurie, kartą atostogoms pasirinkę Ventspilį, į Palangą užsukti nebenori. Daug rašyta apie Latvijos pajūrio privalumus – ir tai tiesa: švarūs paplūdimiai, žmonių – ne per daugiausiai, taigi net ir pamiegoję iki vidurdienio, atėję į plaplūdimį rasite kur pasitiesti kilimėlį taip, kad artimiausių poilsiautojų kojos ir užpakaliai būtų bent 5-6 metrai nuo jūsų.
© U. Karaliūnaitės nuotr.

Bet į tą miestą traukia ne tik paplūdimiai, kur kas labiau – šeimoms tobulai pritaikyta miesto infrastruktūra. Net ir apniukusią dieną rasite kur pasivaikščioti, į ką pasižiūrėti. Vaikams – net 3 karstyklių ir atrakcionų parkai, iš kurių 2 – visiškai nemokami. Įsivaizduokite: didžiulės spalvingos karstyklės, o aplink jas – suoliukai jaukioje medžių paunksnėje. Tėvams, auginantiems nenuoramas darželinukus, tai – tikras rojus.

Dar smagiau, kad ne tik aplink karstykles, bet ir visame mieste beveik nėra kioskelių su kinišku šlamštu – šviečiančiais ragais ar besirangančiais guminiais driežais. Nėra nei karštų vaflių su šokoladu, nei popkornų ar cukraus vatos. Tik kukliai kur prie parko prisiglaudęs vienas-kitas ledų kioskelis – toks beveik nepastebimas, bet su nepaprastai gardžiais ledais. Taigi ir vėl – ilsėkis ir džiaukis: vaikai netąso kas žingsnį už rankos „noriu to“, „noriu ano“. O jei nori atsigaivinti – tiesiog nueini ir nusiperki ledų ar ko nors skanaus. Saldainiai, sausainiai, kiti gardumynai parduodami ne gatvėje, o parduotuvėse, tokiose prekybos vietose, kurios nestovi vaikams tiesiai ant kelio.

Automobilių stovėjimo aikštelės – dar vienas privalumas: erdvios aikštelės, plačių gatvių pakraščiai – statykite, kur norite, kad ir kopų papėdėje. Nemokamai. Jūsų patogumui. Ir ką gi – jokių automobilių spūsčių.

Galiausiai dar vienas, labai žemiškas dalykas, kurio taip neįtikėtinai trūksta Palangai, – tualetai. Jų Ventspilyje – apstu. Švarūs, nes automatiškai plaunami po kiekvieno apsilankymo. Ir pliaže, ir parkuose, žaidimų aikštelėse, ir miesto centre, ir daugumoje lankytinoje vietoje. Taigi netenka nei susigūžus tempti vaiko kur nors į kavinę, jei staiga prispaudė reikalas, bei teisintis prieš padavėjas, kad nieko valgyti neketini – tik į tualetą. O deginantis prie jūros vaiko pakuždėjimas „noriu rimto reikalo“ nepriverčia pulti į paniką svarstant, kuria kryptimi dabar lėkti, kur artimiausias neprišnerkštas tualetas.

Šeimininkė, pas kurią nuomojomės apartamentus, sakė vis dar nepaliaujanti stebėtis lietuviais: jie prieš atvažiuodami klausinėja, ar kambaryje bus balta patalynė, rankšluosčiai? „Kaip gali nebūti? Juk mes esame viešbutis! Aišku, kad visko yra, viskas įskaičiuota į kainą“. O ta kaina nuo „Palangos močiučių“ nelabai skiriasi. Tik už ją gaunate normalias gyvenimo sąlygas, o ne kažkokią palėpę, kurioje du žmonės netelpa prasilenkti. Beje, šeimininkės orus pasakymas, kad „Mes esame viešbutis“ kiek suglumino mane. Nes tas „viešbutis“ kaip tik ir yra tarsi paprasta Palangos vila: didelis namas su poilsiautojams įrengtais kambariais. Bet skirtumas tas, kad tokius kambarius nuomojančius žmones globoja miesto valdžia – rengia jiems seminarus, mokymus, kaip suteikti apgyvendinimo paslaugas poilsiautojams. Taigi, ir šie žmonės jaučiasi ne tiesiog „Palangos bobutėm“, o mažo viešbučio savininkais.

Ir pabaigai – realiai susiklostęs mudviejų su vyru pokalbis grįžtant iš atostogų. Gyvename Kaune. Nuo mūsų namų iki Ventspilio – 400 km. Taigi, Palanga – kaip ir pusiaukelės taškas. Pasiūlau sustoti ir truputį pailsėti nuo ilgo vairavimo, kad ir pasivaikščioti J. Basanavičiaus gatve (o ką stabtelėjus valandai Palangoje daugiau veikti?). Ir čia pat abu paskaičiuojame: sustosime Palangoje valandai – automobilio statymas kainuos. Jei jau darome pertrauką, tai norėtųsi ir kavos išgerti, vaikams – vėsių sulčių. Tai – dar papildomos išlaidos. Vaikai, pripratę prie pramogų, be abejo, temps iš visų jėgų ant karuselių ir batutų. O kur dar visi kiti viliojantys skanėstai! Be abejo, abu dirbame ir uždirbame, taigi tokios išlaidos tikrai nesupurtytų šeimos biudžeto. Tik štai iš karto akis bado palyginimas: Ventspilyje toks sustojimas kainuotų tik tiek, kiek kainuoja kava ir sultys. Visa kita būtų nemokama arba nekristų vaikams į akis, taigi, galėtume ramiai patys pareguliuoti, kokį skanėstą ir kada pirksime. O čia – kiekviename žingsnyje aiškinti vaikams, kad šokoladinio vaflio nepirksiu, nes jau nupirkau ledų, o ant batuto neisi, nes jau sukaisi ant karuselės? Oi ne, gal geriau apskritai ten nestoti ir neiti? Taigi, poilsiui pasirinkome trumpą pasivaikščiojimą po Klaipėdos senamiestį. Ir labai akivaizdžiai suvokėme: į Palangą vykti dar ilgai nesinorės!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo patirtimi iš Lietuvos pajūrio! Kas jums ten patinka, o kas – ne? Kur atostogaujate dažniau – užsienyje ar Lietuvoje? Kiek šis malonumas kainuoja tėvynėje ir svetur? Patarkite šiuo metu dar tik planuojantiems atostogas el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Istorikas Marius Vyšniauskas: Istorinė amnezija arba tauta, atsisakanti savo praeities (III) (20)

Istoriko Mariaus Vyšniauko tekstas „Istorinė amnezija arba tauta, atsisakanti savo praeities“...

Grįžo į Lietuvą, bet nesitikėjo tokio popierizmo: mūsų valstybinis sektorius vis dar dvelkia Sovietų Sąjunga (83)

2019 metų gegužė – su drauge po keliolikos metų grįžtame į Lietuvą. Teisingiau grįžtu aš,...

Kreipiasi į vilkų medžiotojus: ekosistemų destrukcijos pasekmės palies mus visus vienodai (185)

Visuomenės – visų jūsų ir mano – svarstymui 2019 m. spalio 4 d. paskelbtas Aplinkos...

Verslo pietūs Kauno restorane paliko be žado – barmenės poelgio iki šiol negali pamiršti (66)

Noriu pasidalinti su skaitytojais restorano Kaune aptarnavimo kultūra. Atvykus VIP klientui, iš...

25-eri metai, kai kuriame lygių galimybių visuomenę: kokia iš tikrųjų berniukų padėtis? (29)

„Visi lygūs, bet kai kurie – lygesni“ – prieš tokius socialinius „nukrypimus“ jau 25...

Top naujienos

NT mokesčio mokėtojų paieškos parlamente: mokėsiu, ir daug

Dalis tarp turtingiausių šalies politikų patenkančių Seimo narių net nebando išsisukinėti ir...

Pinigai teka į NT: įspūdingai išaugo turinčių 5 ir daugiau butų skaičius

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie turi ne po vieną butą, bet ir po du, tris ar net penkis ir...

JAV turtuoliai ir jų mokesčiai: artėjant rinkimams – klausimas kaip ir kodėl iš jų paimti daugiau

„ The New York Times “ neseniai paskelbė dramatišką infografiką, rodantį, kad nuo šeštojo...

Pro serbų palengvėjimo atodūsius – lietuvių abejonės dėl „nelegalaus“ varžovų įvarčio (5)

Metų laikai keičiasi, o Lietuvos rinktinės taškų aruodas išlieka toks pat tuščias lyg...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (294)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Dėl storo debesų sluoksnio šiluma mažės (4)

Artimiausią parą Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Naktis numatoma nepastoviai...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (6)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (95)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti (3)

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...