aA
Vestuves, be abejo, sugalvojo moterys. Kartuves ar giljotiną juk tikrai ne kaliniai sugalvojo, taip praskaidrindami savo niūrias dienas vienutėse. Tai greičiausiai įvyko kokioje nuožmiųjų aštriadančių moterų gentyje, kai moterys suprato, kad laikyti savo vyrus urve prirakintus grandinėmis gal ir nėra pats humaniškiausias būdas.
© Shutterstock nuotr.

Gudrios moterys dar ir religiją išnaudojo savo tikslams – sugalvojo, kad „apsiženijus“ vyras tampa jų nuosavybe ir, šiukštu, apie kitas net minčių neturėk, nes jei ne, tai žaibas nutrenks, Dievas nubaus ar degsi pragare.

Bet užtat medžioklę ir žvejybą tai jau tikrai sugalvojo vyrai. Sakote, tam, kad išgyventų? Būtent. Tam, kad išgyventų... Vedybinį gyvenimą. Moterys niekaip negali suprast tų kvailų užsiėmimų. Pabandytumėt su savimi pagyventi – dar ne tokių nesąmonių prisigalvotumėt, kad tik ištrūktumėt iš namų.

„Tai ar gali būti kažkas baisesnio už vestuves?“, – paklausite jūs. Pasirodo, gali. Beriedant tuo traukiniu, kuris greitai nuriedės nuo bėgių į bedugnę, yra paskutinė stotelė, kuri vadinasi „bernvakaris“. Taip, tai tas cirkas, kuriame vyrai persirengia jūreiviais (moterys mergvakaryje - kekšėmis) ir eina į gatves žmonių juokinti. Kitaip sakant, daryti tai, ko visada troško, bet drąsos pritrūkdavo – priekabiauti prie žmonių gatvėje, prašinėti jų telefono numerių, vėliau pagrabinėti striptizo šokėją ir prisigerti iki komos. Stebint tą pasiutpolkę atrodo, kad pasaulio pabaiga čia pat ir jau nėra ką prarasti. Iš tikrųjų tai taip ir yra ir tu tai puikai supranti.

Artėja tavo vestuvės. Tavo gyvenimo laikrodis kaip tiksinti bomba jau skaičiuoja paskutines laimingo gyvenimo minutes. Ir su ilgu „pyyyyyp…“ jis baigiasi. Prasideda kitas – vedybinis gyvenimas. Bet nepamirškime ir tos lemtingos dienos, kai tu lyg ir nieko neverčiamas (neskaitant to isteriško „arba vestuvės, arba…“) drebančiu balsu ištari „taip“ ir paskelbi sau nuosprendį.

Ar atkreipėt dėmesį, kaip per vestuves jaunajai metant puokštę visos senmergės ir kitos, kurių nieks nepaėmė, dėl jos kovoja aršiau nei gladiatoriai dėl savo gyvybės? O kas būna metant keliaraištį? Gudresni ir labiau patyrę jau prieš tą idiotišką tradiciją spėja pasišalinti, pasislėpti, nubėgti „trumpam“ į tualetą ar dar kaip išsisukti (protingesnės moterys, beje, elgiasi taip pat). O tie, kurie nespėja, turi keliauti į tą „durnių eilę“ su tokiais veidais, kad net svečiai, kuriems šeimininkės katinas prišlapino į batus, atrodo laimingesni.

Keliaraištis skrenda ir, aišku, niekas jo net nesiruošia gaudyt. Nepasiseka tam, prie kurio kojų jis nukrenta. „Aukos“, nors ir supranta to kvailo žaidimo beprasmybę, nors ir bando šypsotis pro ūsą, bet nuotaika visam vakarui vis vien būna sugadinta.

Labiausiai tą vakarą (be jaunosios ir jos motinos) džiaugiasi puokštės gaudytoja ir „keliaraiščio aukos“ antroji pusė. Labiausiai liūdi (be jaunojo) pakėlęs keliaraištį nuo žemės ir puokštės gaudytojos vaikinas. Jie tą vakarą tampa geriausiais draugais ir nusigeria pirmieji.

Šeimyninis gyvenimas įsibėgėja. Gatvėje tu jau nedrįsti pažiūrėti merginoms (ypač gražesnėms) į akis, krūtis, šlaunis. Jau nekalbu apie tai, kad tu joms praėjus atsisuktum. Jai nepatinka kažkas iš tavo draugų ir tu supranti, kad bus paprasčiau, jei tu tiesiog nustosi su jais bendrauti. Tau nepatinka kažkas iš jos draugių – verčiau pasilaikyk savo nuomonę sau, jei nenori problemų.

Visos tau likusios pramogos – susitikimai su jos draugėm ir jų vyrais – tokiais pat gyvais lavonais ir nevykėliais kaip ir tu. Jūsų „Skype“ ir „Facebook“ profiliai tampa bendri. Tavo draugai vis rečiau tau siūlo alaus, nes atiliepia dažniausiai ji. Tu su pavydu ir pykčiu žiūri „Facebook“, kaip tavo nevedę draugai (na, „po teisybei“, buvę draugai) gerai leidžia laiką.

Tu jau pradedi svajoti apie atostogas be jos, bet žinai, kad neišdrįsi jai apie tai pasakyt. O ar žinote, kas gali būti blogiau už „Facebook“ ar „Skype“ profilį „Arūnė ir Gintaras“? Profilis „Arūnė, Gintaras ir mažasis Lukutis“. Vaikas atsiranda dažniausiai tada, kai tu pastebi, kad draugai nustojo su tavimi bendrauti (o apie ką su tavim bendrauti?), kad su žmona tu jau seniai neturi apie ką kalbėti, o Nepriklausomybės dienų per metus Lietuva turi daugiau nei tu sekso. Ir kai tik į tavo smegeninę pradeda belstis mintys apie laisvę, tuos laisvės vėjus greit išblaško isteriškas balsas „Mums reikia vaikų!”.

O vaikai – tai juk gyvenimo džiaugsmas. Tavo MX-5 pakeičia „šaranas“, porno filmus – „Mašenka ir lokys“, viengungišką palėpę centre – namas kažkur sodų gilumoje už miesto, o motociklą – vaikiškas vežimėlis. This is it (liet. tai viskas). Kaip kažkas kažkada pasakė. Ir numirė.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui, pasidalinti savo mintimis? Papasakokite, koks tas santuokinis gyvenimas! Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santuoka“ arba žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šeimos norintis trisdešimtmetis atviras: merginos, atsibuskite! (55)

Kiek daug dabar yra reikalaujama iš vyrų. Moterys tiek suįžūlėjo, kad nebėra ribų. Visos tik...

Indrė Kirelienė. Mes demografinėje duobėje... ar ukrainiečiai mus išgelbės? (70)

Europos Sąjungos mastu imigracija tapo problemine sritimi sustiprėjus pabėgėlių antplūdžiui,...

Klausimas valdantiesiems: daug kalbama apie mažas pensijas, o kaip neįgalieji? (9)

Daug kas kalba apie mažas pensijas ir jų kėlimą, bet niekas nekalba apie neįgalumo pensijas ir...

Naujam mokesčiui nepritaria: jis tik dar labiau padidins atskirtį mūsų visuomenėje (76)

Sparčiai vystantis pasaulio ekonomikai, nors ir nenorime to, yra sudeginama vis daugiau įvairaus...

Top naujienos

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (3)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (88)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (102)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (63)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro (74)

Sekmadienį po LKL lyderių kovos ne ką mažiau dėmesio, nei pačios rungtynės ir įvykiai ant...

Paskutinės valandos: ar Sabonis liks Indianoje bei kodėl „Pacers“ ir lietuvio derybos įstrigo? laida „Iš viršaus“ (2)

Kodėl pirmadienio vakaras gali tapti lemtingu Domantui Saboniui ir Indianos „Pacers“ klubui?...

Ar tai Europa, ar Azija: kur pasimetė gruzinai?

Kas išties stebina atvykus į Gruziją, tai jos dvilypumas. Šalis, o taip pat ir visas Kaukazo...

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (331)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Ši prancūzė – tikra mūsų laikų stiliaus ikona, iš kurios yra, ko pasimokyti (10)

Nuo 2010 m. savo mados tinklaraštį „Over the Rainbow“ rašanti prancūzų ir britų kilmės...

Dezertyravęs KASP kapitonas išsigando, kad pakenks Lietuvai, bet – ir vėl dezertyravo (63)

Dėl dezertyravimo ir savavališko pasišalinimo iš tarnybos baudžiamojon atsakomybėn patrauktas...