Vis dažniau pajaučiu sentimentalumo ir romantikos provežius ir juos stengiuosi pateikti jūsų teismui. Šį kartą mano tema bus jau turbūt visiems nusibodęs dalykas - meilė.
© Shutterstock nuotr.

Manau, dažnas susimąsto, kas vis dėl to yra ta meilė. Tai toks subjektyvus reikalas, kad jo nei paliesi, nei pauostysi, nei pamatysi. Ją tik gali pajausti. Ir kai kažkas pasako, kad meilė yra, kada vienas žmogus patinka kitam, tai yra tik butaforija. Tai susižavėjimas.

Meilė yra tikrai daugiau nei jausmas. Tai kasdienis išminties demonstravimas ir įsiklausymas. Meilė tai chemija, kuri turi suvesti du to norinčius žmones. Labai stebina, kada meilė perkama už pinigus. Jei jau meilėje atsiranda pinigai, tai tada tampa nebe jausmu, o ekonomika.

Turbūt patys gražiausi žodžiai apie meilę nuskambėjo iš ketverių metų mergaitės, kuri pasakė, kad meilė - tai, kai berniukas padovanoja gėlytę ir pabučiuoja į žanduką. Bet kad ir kaip kas nesutiktų, meilei reikia subręsti. Mane labai juokina, kada vaikai vaikšto susikibę už rankučių ir vaidina poras. O dar juokingiau ir net bjauriau, kada atsistoję gatvėje laižosi ir grabaliojasi. Meilės jausmui suprasti reikia nugyventi ne vienerius metus ir suvokti daugybę dalykų. Kaip yra pasakęs ne vienas garsus žmogus – meilė neišsemiama tema ir ją sunku suprasti.

Aš aptarsiu tai, kaip mes suvokiam meilę ir draugystę šiais laikais, ypač šiuolaikinio jaunimo akimis. Daugelis turbūt esam patyrę tą pirmą meilę, esam „nukeliavę į dangų“ ir pan. Bet, mano manymu, dabartinis jaunimas tai nuvertina. Žodžiai - „aš tave myliu“ tapo tokiais pat žodžiais kaip „laba diena“ ar „labas vakaras“.

Jausmas subanalėjo ir nebeteko savo vertės. Daugelis vaikinų ar merginų, jeigu 12 – 13 metų vaikus taip galima pavadinti, žaidžia meilę ir, neįsižeiskit, prajuokina mane, kai vaikšto gatvėm susikabinę už rankų ir vaidina poras ar pan. Aš nesakau, kad tai blogai, draugystė yra gerai, bet kai vaikai gimdo vaikus, tada jau tenka susimąstyt...

Yra toks pasakymas: jaunystė – kvailystė. Aš dar nesu žilagalvis seneliukas, bet jau gana nemažai matęs. Kartais darosi nemalonu ir net supykina, kai matai gatvėse „besiglamžančius “ vaikus, kuriems vienodai kas vyksta aplinkui. Aš manau, kad 12 – 13 metų vaikai tik žaidžia meilę, o ne gyvena tuo.

Turbūt romano verta tema yra mokyklinė meilė. Ją, manau, patyrėme visi - vieni daugiau, kiti mažiau. Ir vienas iš bruožų - kad vaikinai ir merginos savo „meilės objektus“ keičia vos ne kas savaitę. Tiesiog mados reikalas išeiti su vaikinu ar mergina į mokyklos kiemą ir „pasilaižyt“ ar „nukabint“ mokyklos gražiausia vaikiną ar merginą. O jei tu „nukabini“ tokį vaikiną ar merginą, tu esi labai šaunus asmuo.

Žmogui bręstant įgijamas protas, bet ne visi jo igyja vienodai. Meilė yra jausmas, kada nereikia nieko. Užkietėjęs romantikas pasakytų - kai myli, gali gyventi, kad ir po medžiu. Meilės laikai ir princai išnyko, dabar mes meilę perkam. Mokyklinėj meilėj svarbu, kiek vaikinas turi pinigų ar koks merginos sijono ilgis ar iškirptės gylis. Visos nori, kad vaikinai būtų gražūs, madingi, šaunūs vakarėlių liūtai. Vaikinai teikia pirmenybę „giltinėm“ su dideliu „špakliaus“ kiekiu ir stoties „stiliaus“ apranga.

Jei aplankėt mano anketą, tai matėt, kad man 23 metai, praėjo 6 metai, kai aš baigiau mokyklą. Tai laikotarpis, per kurį užauga vaikas iki įžengimo pro mokyklos duris. Bet per šį laiką meilės suvokimas pakito 100 procentų. Aš, būdamas mokykloj „nekabinau“ panų joms griebdamas už užpakalio ar krūtinės ir siūlydamas kažką nepadoraus. Tam buvo skirti laiškai, gėlės ir panašiai. Eilėraščiai - irgi ne paskutinėje vietoje. Dabar tai jau „atgyvena“.

Pasiekus 11 – 12 kl., vaikino paieškos skiltyje atsiranda naujas punktas „mašina“. Jei nėra mašinos, tai apie paneles NESVAJOK. Ir mašina turi būt su „tiuningais“ ir panašiai, nors jos kartais kelia garsą, didesnį už traktoriaus. Bet visada lieka vaikinų ar merginų, kuriems niekas neteikia dėmesio.

Yra daugybė priežasčių, kodėl taip atsitinka. Daugeliu atvejų viską lemia tavo išvaizda ir charakteris. Galbūt būnant vaiku (12 – 13 metų ) to nepastebi, bet augant tai labai ryškiai matosi. Kartais mes net nemėginam susipažinti su žmogum, bet iš karto pasakom - „tavo dantys kreivi“ arba „tavo drabužiai kaip iš siukšlyno“. Charakterio atžvilgiu mes - žmonės, kurie mokosi, skaito knygas, nevaikšto į vakarėlius ir diskotekas, esame išvadinami flegmatikais, „zanūdom“. Taigi kartais ištardami „aš tave myliu“, susimąstykim, ar tai nėra butaforija.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šimtoji Vasario 16-oji Lietuvoje ir užsienyje: pagaliau išmokome švęsti (8)

Šiemet Lietuvos šimtmetis išaugo minėjimo rūbą ir tapo tikra švente. Gausybė renginių,...

Amerikoje gyvenanti lietuvė: nėra dienos, kad nepagalvočiau apie Lietuvą (69)

Valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo išvakarėse teko klausytis mūsų gerbiamo bei mylimo...

Emigrantę skaudina vienas dalykas: būtų labai liūdna, jei tektų atsisakyti lietuviško paso (580)

Dirbu kontoroje savo naujoje šalyje. Mūsų čia iš viso 15 žmonių ir jie atstovauja 7 skirtingas...

Šimtmečio išvakarėse nepamirškite „antrosios Lietuvos“ – jos problemos niekur nedingsta (23)

Lietuvos šimtmetį vasario 16-ąją minės milijonas širdžių, kurios plaka ne Lietuvoje, tačiau...

Viešas kreipimasis į nesupratingus tėvus: žmonės į koncertą ateina pasiklausyti atlikėjų, o ne jūsų vaiko (325)

Žinokite, yra renginių skirtų vaikams ir suaugusiems. Nedos ir Olego koncertas, patenka į...

Top naujienos

Balčytis nepraranda vilties, bet jo sėkmė gali būti lemtinga socialdemokratams (18)

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis , praėjusį pavasarį paskelbęs, kad atsisakys...

Rygos viliotinis: Latvija siekia turėti jungtį su Rusija? (171)

Išskirtinis Latvijos politikų aktyvumas Baltarusijos atžvilgiu gali tapti trukdžiu įgyvendinant...

Rusijoje laidojami Sirijoje žuvę Putino samdiniai: pasigirdo skandalingas pareiškimas (1)

Rusijos kazokas Jevgenijus Šabajevas, ligoninėje lankęs sužeistus privačius karinės bendrovės...

Valionis: mano pastabos supykdė Grybauskaitę (122)

Tuometinis užsienio reikalų ministras Antanas Valionis naujoje knygoje atmeta įtarimus, kad...

Lietuvos biatlonininkai olimpinių žaidynių estafetėje finišo nepasiekė (26)

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono mišrioje estafetėje 2x6 km ir 2x7,5 km...

Sniegas Kauno gatves pavertė chaosu, miestą sukaustė spūstys (8)

Antradienio popietę iškritęs sniegas Kauno gatvėse sukėlė tikrą chaosą.

Navicką vejasi nemalonūs klausimai apie vis naujus pinigus (139)

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas , jau kelis kartus turėjęs aiškintis, kodėl jo buvusiai...

Markauskas pasakė, kas gali būti su ES parama

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas , pirmadienį dalyvavęs Žemės ūkio ir žuvininkystės...

Gydytoja pabrėžė, kada didžiausia tikimybė susirgti vėžiu – pataria, ko imtis (16)

„Kodėl krūties vėžys toks dažnas susirgimas tarp moterų?“ – šiuo klausimu pradedame...

Nerijus Mačiulis: kur „išmesti“ pinigus – nuomai ar būsto paskolai? (73)

Beveik visi anksčiau ar vėliau turime priimti sprendimą – pirkti nuosavą būstą ar jį...