Vis dažniau pajaučiu sentimentalumo ir romantikos provežius ir juos stengiuosi pateikti jūsų teismui. Šį kartą mano tema bus jau turbūt visiems nusibodęs dalykas - meilė.
© Shutterstock nuotr.

Manau, dažnas susimąsto, kas vis dėl to yra ta meilė. Tai toks subjektyvus reikalas, kad jo nei paliesi, nei pauostysi, nei pamatysi. Ją tik gali pajausti. Ir kai kažkas pasako, kad meilė yra, kada vienas žmogus patinka kitam, tai yra tik butaforija. Tai susižavėjimas.

Meilė yra tikrai daugiau nei jausmas. Tai kasdienis išminties demonstravimas ir įsiklausymas. Meilė tai chemija, kuri turi suvesti du to norinčius žmones. Labai stebina, kada meilė perkama už pinigus. Jei jau meilėje atsiranda pinigai, tai tada tampa nebe jausmu, o ekonomika.

Turbūt patys gražiausi žodžiai apie meilę nuskambėjo iš ketverių metų mergaitės, kuri pasakė, kad meilė - tai, kai berniukas padovanoja gėlytę ir pabučiuoja į žanduką. Bet kad ir kaip kas nesutiktų, meilei reikia subręsti. Mane labai juokina, kada vaikai vaikšto susikibę už rankučių ir vaidina poras. O dar juokingiau ir net bjauriau, kada atsistoję gatvėje laižosi ir grabaliojasi. Meilės jausmui suprasti reikia nugyventi ne vienerius metus ir suvokti daugybę dalykų. Kaip yra pasakęs ne vienas garsus žmogus – meilė neišsemiama tema ir ją sunku suprasti.

Aš aptarsiu tai, kaip mes suvokiam meilę ir draugystę šiais laikais, ypač šiuolaikinio jaunimo akimis. Daugelis turbūt esam patyrę tą pirmą meilę, esam „nukeliavę į dangų“ ir pan. Bet, mano manymu, dabartinis jaunimas tai nuvertina. Žodžiai - „aš tave myliu“ tapo tokiais pat žodžiais kaip „laba diena“ ar „labas vakaras“.

Jausmas subanalėjo ir nebeteko savo vertės. Daugelis vaikinų ar merginų, jeigu 12 – 13 metų vaikus taip galima pavadinti, žaidžia meilę ir, neįsižeiskit, prajuokina mane, kai vaikšto gatvėm susikabinę už rankų ir vaidina poras ar pan. Aš nesakau, kad tai blogai, draugystė yra gerai, bet kai vaikai gimdo vaikus, tada jau tenka susimąstyt...

Yra toks pasakymas: jaunystė – kvailystė. Aš dar nesu žilagalvis seneliukas, bet jau gana nemažai matęs. Kartais darosi nemalonu ir net supykina, kai matai gatvėse „besiglamžančius “ vaikus, kuriems vienodai kas vyksta aplinkui. Aš manau, kad 12 – 13 metų vaikai tik žaidžia meilę, o ne gyvena tuo.

Turbūt romano verta tema yra mokyklinė meilė. Ją, manau, patyrėme visi - vieni daugiau, kiti mažiau. Ir vienas iš bruožų - kad vaikinai ir merginos savo „meilės objektus“ keičia vos ne kas savaitę. Tiesiog mados reikalas išeiti su vaikinu ar mergina į mokyklos kiemą ir „pasilaižyt“ ar „nukabint“ mokyklos gražiausia vaikiną ar merginą. O jei tu „nukabini“ tokį vaikiną ar merginą, tu esi labai šaunus asmuo.

Žmogui bręstant įgijamas protas, bet ne visi jo igyja vienodai. Meilė yra jausmas, kada nereikia nieko. Užkietėjęs romantikas pasakytų - kai myli, gali gyventi, kad ir po medžiu. Meilės laikai ir princai išnyko, dabar mes meilę perkam. Mokyklinėj meilėj svarbu, kiek vaikinas turi pinigų ar koks merginos sijono ilgis ar iškirptės gylis. Visos nori, kad vaikinai būtų gražūs, madingi, šaunūs vakarėlių liūtai. Vaikinai teikia pirmenybę „giltinėm“ su dideliu „špakliaus“ kiekiu ir stoties „stiliaus“ apranga.

Jei aplankėt mano anketą, tai matėt, kad man 23 metai, praėjo 6 metai, kai aš baigiau mokyklą. Tai laikotarpis, per kurį užauga vaikas iki įžengimo pro mokyklos duris. Bet per šį laiką meilės suvokimas pakito 100 procentų. Aš, būdamas mokykloj „nekabinau“ panų joms griebdamas už užpakalio ar krūtinės ir siūlydamas kažką nepadoraus. Tam buvo skirti laiškai, gėlės ir panašiai. Eilėraščiai - irgi ne paskutinėje vietoje. Dabar tai jau „atgyvena“.

Pasiekus 11 – 12 kl., vaikino paieškos skiltyje atsiranda naujas punktas „mašina“. Jei nėra mašinos, tai apie paneles NESVAJOK. Ir mašina turi būt su „tiuningais“ ir panašiai, nors jos kartais kelia garsą, didesnį už traktoriaus. Bet visada lieka vaikinų ar merginų, kuriems niekas neteikia dėmesio.

Yra daugybė priežasčių, kodėl taip atsitinka. Daugeliu atvejų viską lemia tavo išvaizda ir charakteris. Galbūt būnant vaiku (12 – 13 metų ) to nepastebi, bet augant tai labai ryškiai matosi. Kartais mes net nemėginam susipažinti su žmogum, bet iš karto pasakom - „tavo dantys kreivi“ arba „tavo drabužiai kaip iš siukšlyno“. Charakterio atžvilgiu mes - žmonės, kurie mokosi, skaito knygas, nevaikšto į vakarėlius ir diskotekas, esame išvadinami flegmatikais, „zanūdom“. Taigi kartais ištardami „aš tave myliu“, susimąstykim, ar tai nėra butaforija.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naktį namo važiavusi mergina patyrė siaubą: jis mane persekiojo lyg pamišęs (67)

DELFI skaitytoja pasidalijo labai ją išgąsdinusiu įvykiu, kai vidurį nakties automobiliu...

Idėja Lietuvai – visus veltėdžius siųsti į kariuomenę (31)

Kai išgirdau, kad grąžinami šauktiniai, pasipiktinau, ir piktinausi ilgai. Atrodė nesąmonė –...

Nelaimės Marijampolėje sukrėsta mergina: nesmerkime kaltojo (312)

Tikriausiai visi girdėjome dabar taip aptarinėjamą įvykį, nutikusį Marijampolėje . Aš...

Bijojau grįžti į Lietuvą, bet pokyčiai mane pribloškė (189)

Dažnai tenka skaityti neigiamus emigrantų atsiliepimus apie Lietuvą: „bananų šalis“,...

Atsakymas Sandrai Vilimaitei. Šiandien jie keistuoliai – rytoj genijai (5)

Lyg jau kažkur girdėta, skaityta, gal tai tiesiog pasikartojantis atsitiktinumas, gal pasirodė,...

Top naujienos

Orai: artėja nauja šilumos banga (6)

Ketvirtadienį Lietuvos orus lems stiprėjantis aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Kaip naktį, taip...

Gydytoja papasakojo, kaip geriausia gydyti pūslelinę: tepalai ir pleistrai – praeityje (96)

Tikriausiai ir jūs esate vienas iš tų, kuris asmeniškai jau susipažino su pūsleline ( herpės...

Taline puikiais įvarčiais pažymėtame Supertaurės finale triumfavo „Atletico“ (28)

Istorinis futbolo vakaras Estijoje neprisvilo: trečiadienį vakare Taline UEFA Supertaurės finale...

Šiaudiniškius siaubiančio vyro bijo visas kaimas: jis lyg tiksinti bomba (226)

Dar prieš kelis metus Šiaudiniškiuose gyvenantis Julius Švedas buvo pavyzdingas šeimos žmogus,...

Pakvietė į vakarienę restorane – išėjo su pirkiniu už 2 tūkst. eurų (234)

Kaip manote, kiek gali kainuoti pagalvė? O dvi pagalvės ir antklodė? Žurnalistų pagalbos...

Neringos Venckienės tėvas ėmėsi veiksmų: šį kartą dėl anūkės (500)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kalėjime kalinčios Neringos Venckienės tėvas kreipėsi į...

Sostinėje pareigūnai per Žolinių reidą ne tik baudė, bet ir teikė pirmąją pagalbą (8)

Trečiadienį, Žolinių dieną, pareigūnai Vilniuje vos spėjo suktis – baudė neblaivius,...

Į restoraną Vilniaus senamiestyje užsukusią moterį išgąsdino ne tik kvapas, bet ir vaizdas (28)

Restorane „Forto dvaras“, esančiame pačioje Vilniaus širdyje – Pilies gatvėje, su šeima...

Įsigijo naują telefono kortelę ir prasidėjo keisti skambučiai (75)

Įsivaizduokite, kad nusiperkate naują telefono SIM kortelę, dar net nespėjate naujuoju numeriu...

Per Žolinę gimęs Natalijos Bunkės sūnus atšventė 7-ąjį gimtadienį: šventėje dalyvavo ir Danielius Bunkus (145)

Šiandien dainininkės Natalijos Bunkės ir verslininko Danieliaus Bunkaus sūnus Kristupas atšventė...